Rodzicielstwo

Wózki parasolki – dlaczego warto je mieć?

Oferta producentów wyposażenia dla dzieci robi imponujące wrażenie. Wszystko po to, aby opieka nad maluszkiem była jeszcze wygodniejsza. To dlatego w sprzedaży znaleźć można wózki parasolki – lekkie, kompaktowe i uniwersalne.

Wózek parasolka – co to takiego?

Dla zaprawionych w boju rodziców wózek parasolka nie jest niczym nowym. To bowiem model spacerówki zaprojektowany z myślą o dzieciach, które wyrosły z klasycznej gondoli i zaczynają samodzielnie siadać, co ma zwykle miejsce w okolicy 6. miesiąca życia. Siedzący w wózku maluch ma wówczas możliwość bacznego obserwowania otaczającej go rzeczywistości. Czym zatem jest wózek parasolka? Najprościej mówiąc, modelem wózka, w którym dziecko siedzi, a nie leży. Zwykle możemy wyróżnić dwa typy spacerówek. Pierwsza to klasyczna, druga to spacerówka. Pierwsza wyróżnia się dużo większą wagą, ale lepszą amortyzacją. Parasolki z kolei pokochało wielu rodziców za lekkość, poręczność i mniejszy gabaryt. Wychodząc naprzeciw coraz wyższym oczekiwaniom klientów, współczesne modele parasolek charakteryzują się coraz lepszymi funkcjonalnościami. Jeszcze do niedawna były to proste modele wózków przeznaczone na krótkie spacery, nie mające zbyt wiele wspólnego z uniwersalnością i wielofunkcyjnością. Dziś mają znacznie więcej możliwości zastosowań, stad też cieszą się niesłabnącą popularnością wśród wielu rodziców.

Wielofunkcyjne wózki parasolki

Nowoczesne wózki typu parasolka nadal zachowują swoją lekkość i możliwość składania, przez co w dalszym ciągu umożliwiają swobodne noszenie ich po schodach czy składanie do bagażnika samochodu. Ich zwiększona funkcjonalność została poszerzona o możliwość regulacji oparcia, aby malec nie tylko mógł swobodnie obserwować świat z pozycji siedzącej, ale również położyć się i zasnąć. Regulowana jest również rączka, a także daszek osłaniający smyka przed silnym słońcem. Wózki parasolki są wyposażone także w pasy bezpieczeństwa, które chronią dziecko przed przypadkowym wypadnięciem. Mniejsze kółka zostały tak zaprojektowane, aby zapewniać zwiększoną stabilność i amortyzację wstrząsów. W efekcie, zapewniają maksymalną wygodę i komfort przemieszczania się – nawet na nierównym podłożu.

Nowoczesne wózki parasolki zostały wyposażone również w wiele miejsc na akcesoria. Jednym z przydatniejszych jest pojemny kosz na zakupy, który ułatwia zrobienie zakupów – bez zbędnych utrudnień! Wiele modeli zostało dodatkowo wyposażonych w uchwyt na kubek, folię przeciwdeszczową i ochronny pokrowiec na nóżki. A to wszystko w ważącej zaledwie kilka kilogramów spacerówce!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button