DomRodzicielstwo

Łóżeczko dla niemowląt – jaki model zapewni spokojny sen dziecku i rodzicom?

To najważniejszy mebel maluszka, dlatego powinien być w pełni dostosowany do jego potrzeb i stanowić strefę, w której dziecko czuje się bezpiecznie. Jednak jak wybrać idealną wersję łóżeczka, kiedy na rynku znajduje się tyle rodzajów? Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę.

Dla maluszków szukaj wersji minimalistycznych i prostych, które wyróżnia duża funkcjonalność. Najlepiej, jeśli łóżeczko dla niemowląt, takie jak np. https://www.zielonezabawki.pl/Jak-wybrac-idealne-lozeczko-dla-niemowlaka-blog-zun-1580483806.html ma kilka poziomów ustawienia materaca, wtedy możesz dostosować wysokość ułożenia dziecka do jego wieku. Im maluch starszy, tym bardziej obniża się wysokość materaca.

Łóżeczko dla niemowląt, co wziąć pod uwagę?

Oferta na rynku zachęca dodatkami – przewijakiem, dodatkowymi szufladami czy nawet połączeniem z komodą. Wybierając łóżeczko dla noworodka, weź pod uwagę takie aspekty jak:

  • wielkość pomieszczenia – klasyczny model łóżeczka ma wymiar 60 x 120 cm, ale dostępny jest także wariant 70 x 140 cm; dostosuj dziecięce posłanie do kubatury pokoju, w którym będzie stało, by optymalnie zagospodarować przestrzeń,
  • długość użytkowania – sprawdzą się warianty 3w1, czyli takie, które dłużej posłużą niemowlakowi, a niektóre wersje mogą być wygodne i dobrze się sprawdzać nawet do 4-5 roku życia malucha; wystarczy, że dokupisz dostawkę, która pozwoli Ci konstrukcję łóżeczka przekształcić w dziecięcy tapczan,
  • ergonomię – bogatsze wersje łóżeczek niemowlęcych mają wbudowane szuflady, półki i komody, w których pomieści się wiele niemowlęcych akcesoriów; weź pod uwagę dodatkowe udogodnienia, np. przewijak, kółeczka do przewożenia z miejsca na miejsce lub płozy, dzięki którym stanie się kołyską.

Sprawdź, jak jest wykończony mebel. W skandynawskich wersjach, które rodzice uwielbiają „temperuje się” ostre zakończenia nadając kantom opływowy kształt. Dodatkowo wszelkie łączenia są tak zamaskowane, że nie wpływają na design mebla i tworzą idealne warunki do snu. Brak wystających elementów sprawia, że mebel staje się bezpieczny miejscem dziecięcego odpoczynku.

Co jeszcze jest ważne, kiedy kupujesz łóżeczko dla niemowlaka?

Zawsze wybieraj sprawdzone marki, które mają doświadczenie w projektowaniu dziecięcych mebli. Ich konstrukcje oparte są na licznych testach i najczęściej konsultowane z ekspertami. Poza tym mają wymagane certyfikaty – kupując łóżeczko, masz pewność, że inwestujesz w pewny produkt. Istotny jest materiał, ponieważ trwałe i bezpieczne sprzęty są produkowane z drewna i to nie byle jakiego. Łóżeczka konstruuje się z gatunków bukowych lub dębowych, które wyróżnia trwałość i wytrzymałość. Meble są niezawodne i mogą być używane nawet przez dzieci z alergią. Liczy się estetyka, ponieważ możesz wybierać bogato zdobione wersje, ale proste i minimalistyczne sprawdzą się lepiej – zwykle są bardziej funkcjonalne, a swoim oszczędnym wyglądem dobrze wpisują się w stylistykę każdego wnętrza.

Sprawdź, czy emulsja, jaką jest pokryte łóżeczko, ma ekologiczny charakter i jaki jest rozstaw szczebelek – optymalna odległość to nie mniej niż 6 cm i najlepiej nie więcej, żeby starsze dziecko nie próbowało przez nie przechodzić. Łóżeczka, które rosną z dzieckiem, mają dwa wyjmowane szczebelki, które wykręcasz, kiedy dziecko samodzielnie już chodzi. Bez tej możliwości maluch próbowałby wydostać się górą, co jest niebezpieczne. Baldachimy i miękkie poduszki dookoła konstrukcji w jego wewnętrznej części są wskazane, bo tworzą przytulne miejsce relaksu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button