UrodaZdrowie i Uroda

Białe tatuaże – co o nich wiadomo? Na jakie wzory można się zdecydować?

Białe tatuaże cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością, a to ze względu na swoją delikatność, subtelność i niewinność. Zwykle decydują się na nie osoby młode, lecz najważniejsze jest to, że mamy do dyspozycji wiele różnych wzorów. W związku z tym nie powinno być żadnych problemów z dopasowaniem białego tatuażu do swojego charakteru czy też typu osobowości i ulubionej stylizacji. Zastanówmy się nad tym bardzo dokładnie, ponieważ jest to poważna decyzja, której nie powinniśmy podejmować w kilka minut. Zdecydowanie najczęściej zainteresowane osoby stawiają na białe kontury roślin oraz zwierząt, chociaż dużo będzie zależało od naszych indywidualnych preferencji. Porozmawiajmy z profesjonalistami i znajomymi, a na pewno podejmiemy właściwą decyzję. Wiedzmy jednak, że z biegiem czasu białe tatuaże przestają zaskakiwać swoją atrakcyjnością, więc nie dla każdego z nas będzie to korzystne rozwiązanie.

Białe tatuaże – jakie wzory cieszą się obecnie największym zainteresowaniem?

Jak już zostało wspomniane białe tatuaże mogą przybierać rozmaite wzory. Weźmy pod uwagę przynajmniej kilka różnych propozycji, aby przeprowadzić rzetelną analizę porównawczą i na samym końcu zdecydować się na najdogodniejszą propozycję. Oto najpopularniejsze wzory białych tatuaży, z którymi mamy styczność na co dzień:

  • róże oraz rośliny – to symbol delikatności, niewinności, dobrego smaku, klasy i miłości do przyrody. Jeśli nie wyobrażamy sobie naszego życia bez kwiatów i roślin, warto rozważyć zrobienie takiego tatuażu,
  • koronka – pojawia się w nich sporo detali, dlatego muszą być wykonane niezwykle precyzyjnie. Jeśli się na nie zdecydujemy, udajmy się do wykwalifikowanych profesjonalistów. Koronka będzie doskonałym wyborem na plecach oraz obojczyku,
  • pajęczyna – zachwyca swoją kolorystyką, a całość prezentuje się bardzo atrakcyjnie,
  • zwierzęta – odznaczają się bogatą estetyką i pięknem. Jeśli jesteśmy miłośnikami zwierząt, rozważmy takie tatuaże w pierwszej kolejności. Najlepiej sprawdzają się na nadgarstkach, kostkach i ramionach,
  • litery oraz napisy – możemy w ten sposób przedstawić światu swoje imię czy też motto, z którym się utożsamiamy. Zadbajmy o to, aby napis był dobrze widoczny i ludzie nie mieli problemów z jego odczytaniem. Nie powinien być to zbyt obszerny tatuaż, gdyż nie zawsze będzie to wyglądało atrakcyjnie.

Nie da się ukryć, że białe tatuaże podbijają serca wielu młodych osób, dlatego też profesjonalne studia tatuażu nie narzekają na brak klientów. Powyższe wzory są zdecydowanie najpopularniejsze, lecz nie oznacza to, że nie możemy się zdecydować na jakiś inny. Udajmy się do specjalistów, przedstawmy im swoje oczekiwania i zapoznajmy się z przykładowymi wzorami, a na pewno wybierzemy dla siebie coś korzystnego, co od razu przypadnie nam do gustu.

Skąd bierze się popularność białych tatuaży?

Popularność białych tatuaży bierze się przede wszystkim stąd, iż odświeżają nasz wizerunek, a do tego skutecznie nas odmładzają. Miejmy jednak na uwadze to, że u nieco bardziej doświadczonych osób nie będzie to już wyglądało tak uroczo. Białe tatuaże rzucają się w oczy, zachwycają odbiorców i trudno przejść obok nich obojętnie.

Tatuaże w tym kolorze były popularne przede wszystkim na terenie Azji, lecz z czasem zaczęły się rozpowszechniać w obu Amerykach oraz Europie. Przybyły również do Polski i bardzo szybko zyskały aprobatę ze strony młodych osób, które od dłuższego czasu nosiły się z zamiarem odświeżenia dotychczasowego wizerunku. Wykonane w widocznym miejscu białe tatuaże odejmują nam nieco lat i dodają lekkości, świeżości oraz subtelności. Oczywiście dużo będzie zależało od tego, jaki to będzie wzór oraz na jak duży tatuaż się zdecydujemy.

Białe tatuaże – lepiej wybrać hennę czy też tradycyjny tusz?

Jeśli już zdecydowaliśmy się na wykonanie białego tatuażu pozostało nam się zastanowić nad tym, czy ma być on wykonany henną, czy też może tradycyjnym tuszem. Oczywiście wsparciem będą dla nas profesjonaliści ze studia tatuażu. Pamiętajmy o tym, że zarówno tatuaże wykonane henną, jak i klasycznym atramentem po czasie zaczną blednąć. Dla osób z nieco jaśniejszą karnacją lepszą opcją może się okazać henna (estetyczny wygląd). Decydując się na tradycyjny atrament zadbajmy o to, aby był to atestowany tusz ze sprawdzonym składem (tak, aby nie zagrozić swojemu zdrowiu).

Dlaczego warto zastanowić się nad zrobieniem białego tatuażu? Przydatne wskazówki

Zrobienie białego tatuażu powinno być przemyślane co najmniej kilka razy, a to z tego względu, że:

  • atrament w białym kolorze jest mniej trwały i mniej odporny na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych,
  • po czasie białe tatuaże będą blednąć, co nie wygląda zbyt atrakcyjnie na ludzkiej skórze,
  • ewentualne pozbycie się atramentowego tatuażu będzie dla nas kosztowne i czasochłonne,
  • po czasie białe tatuaże mogą też żółknąć, a nawet brązowieć i szarzeć.

Niekiedy strzałem w dziesiątkę okaże się użycie białego tuszu na niewielkich obszarach naszego ciała, np. w kontraście dla zieleni, granatu, czerwieni i czerni. Wykonanie białego tatuażu nie jest zbyt dobrym wyborem w przypadku zwolenników samoopalaczy czy też nałogowego palenia papierosów. Weźmy pod uwagę wszystkie wspomniane wyżej czynniki, aby nasza decyzja była jak najbardziej racjonalna. W końcu każdemu z nas zależy na tym, aby w przyszłości jej nie żałować. Najlepiej umówić się na spotkanie z profesjonalistami i skrupulatnie to przedyskutować. Podzielmy się z nimi swoimi obawami, a na pewno uzyskamy masę fachowych porad, z których wyciągniemy właściwe wnioski.

Białe tatuaże – krótkie podsumowanie

Przechodząc do krótkiego podsumowania artykułu o białych tatuażach powinniśmy wiedzieć o tym, że jest to dość częsty wybór w przypadku przedstawicieli młodszego pokolenia.

Do dyspozycji mamy obecnie wiele różnych wzorów, lecz zdecydowanie największą popularnością cieszą się: rośliny i róże (oznaka delikatności, subtelności, niewinności i przywiązania do przyrody), napisy i litery (może to być np. nasze imię, inicjały ukochanej osoby czy też motto życiowe), zwierzęta (coś dla miłośników psiaków, kotów i innych zwierzątek), pajęczyna (zachwyca swoją nietuzinkową kolorystyką) i koronka (pojawia się tam sporo detali, dlatego tatuaż musi być wykonany bardzo precyzyjnie – sprawdza się np. na plecach i obojczyku).

Nie zawsze wiemy od razu, na jaki konkretnie wzór chcemy się zdecydować w profesjonalnym studiu tatuażu, dlatego czym prędzej umówmy się na wizytę ze specjalistą i zapoznajmy się z przykładowymi wzorami. W ten sposób pozbędziemy się wątpliwości. Białe tatuaże pojawiały się najpierw w Azji, a dopiero później przywędrowały do Europy i szybko zyskały aprobatę ze strony młodych osób. To dla nas szansa na odświeżenie wizerunku i nadanie mu lekkości. Dodatkowo możemy się nieco odmłodzić i poprawić swoje samopoczucie.

Decydując się na biały tatuaż trzeba zastanowić się nad tym, czy lepszym wyborem będzie dla nas henna, czy też może tradycyjny tusz. Henna wygląda dużo bardziej estetycznie (np. u osób z jasną karnacją), a w przypadku atramentu musimy zadbać o to, aby był to tusz atestowany i cechował się sprawdzonym składem. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku tatuaż z czasem zacznie blednąć, co nie będzie wyglądało zbyt atrakcyjnie i uroczo.

Wykonanie białego tatuażu na własnej skórze wymaga długich analiz, ponieważ atrament w białym kolorze wykazuje się mniejszą trwałością i mniejszą odpornością na czynniki zewnętrzne, a do tego może z czasem szarzeć, brązowieć i żółknąć. Ewentualne pozbycie się białego tatuażu wykonanego tuszem będzie dla nas czasochłonne i kosztowne. Ciekawym wyborem jest natomiast użycie białego atramentu na niewielkim obszarze ciała, np. w kontraście z zielenią, granatem, czernią i czerwienią.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button