DomDzieckoRodzicielstwo

Czy akwarium w pokoju dziecięcym to dobry pomysł? Odpowiadamy!

Gdy dzieciaki dorastają, rodzice coraz częściej mogą usłyszeć prośby o zakup pierwszego zwierzaka. Maluchy proszą o chomiki, króliczki, koty, a także psy. Okazuje się, że dobrym sprawdzianem, który pomoże ocenić gotowość dziecka na pierwszego pupila, jest zakup akwarium. Czytaj dalej i dowiedz się, czy rozwiązanie to sprawdzi się w Twojej rodzinie i sprawdź, jak dbać o akwarium dla dzieci!

Przeczytaj, przed podjęciem decyzji!

Mimo że akwarystyka wydaję się o wiele mniej wymagająca niż posiadanie czworonoga, to trzeba pamiętać o tym, że posiadanie rybek to wyzwanie dla każdego dziecka. Większość dzieciaków nie będzie w stanie zadbać o mieszkańców akwarium samodzielnie, dlatego rodzice muszą sprawować nad zbiornikiem stałą kontrolę. Oprócz tego należy też pamiętać o tym, że posiadanie akwarium wiąże się z pewnymi stałymi wydatkami. Trzeba przygotować się na to, że sklep akwarystyczny może stać się stałym miejscem wycieczki Twojej rodziny!

Dlaczego warto zdecydować się na akwarium? Poznaj zalety!

Zakup akwarium z rybkami dla dzieci ma jednak wiele zalet, które dla wielu osób przeważają nad małymi wadami. Jeśli potrzebujesz czegoś, co ostatecznie Cię przekona, poznaj wybrane przez nas korzyści!

  • Uczy odpowiedzialności – posiadanie zwierzęcia (lub w tym przypadku akwarium pełnego zwierząt – rybek) jest najlepszym sposobem na to, aby nauczyć dziecko odpowiedzialności w praktyce. Proste, codzienne zadania, takie jak karmienie czy sprzątnie akwarium, pokażą maluchowi, jak ważna jest prawidłowa opieka nad drugą istotą. Rodzic będzie mógł też zaobserwować, jak dziecko radzi sobie z powierzonymi zadaniami i ocenić, czy w przyszłości będzie gotowe na psa lub kota.
  • Wspólna zabawa przy aranżacji zbiornika – aranżacja akwarium, obejmująca zakup roślinek, rybek oraz ozdób takich jak kamyki, zamki czy statki, to doskonała zabawa zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Jest to świetny sposób na rozwinięcie wyobraźni (także tej przestrzennej) oraz na rodzinną integrację. Porady dotyczące akwarystyki i prawidłowego wyposażenia akwarium znajdziesz na https://trzmiel.com.pl
  • Nowy najlepszy przyjaciel – niezależnie od tego, czy zwierzę ma łapy i ogon, czy też piękne płetwy, dla dziecka zawsze jest to nowy i fascynujący przyjaciel, któremu można opowiadać historie ze szkoły i zwierzać się z sekretów. U wielu maluchów, szczególnie jedynaków, będzie to doskonały sposób na zmniejszenie uczucia samotności

Pierwsze akwarium – co kupić?

Przygotowując się do zakupów w sklepie akwarystycznym, warto zrobić sobie listę niezbędnych rzeczy. Czego nie może na niej zabraknąć? Przede wszystkim potrzebne jest samo akwarium. Jego rozmiar i kształt zależy od Twoich możliwości, ale też wyboru i ilości rybek. Na początek poleca się mniejszy zbiornik, w którym pływać będzie tylko kilka ryb łatwych w utrzymaniu, np. gupiki, danio, lub mieczyki. Oprócz tego konieczny jest również zakup odpowiedniego filtra, podłoża i roślinek. Nie można zapomnieć o termometrze, który pomoże Ci śledzić prawidłową temperaturę wody. Nie obędzie się również bez oświetlenia. Na koniec zostaje najważniejsze, czyli zakup rybek!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button