UrodaZdrowie i Uroda

Rzęsy 3D – dlaczego są tak popularne? Jak o nie dbać?

Rzęsy 3D to jedna z najpopularniejszych oraz najchętniej wykorzystywanych metod przedłużania i zagęszczania rzęs. Decydują się na to młode, jak i bardziej dojrzałe panie, które chcą nieco odświeżyć swój wygląd i dodać sobie „pazura”. To dla nas odpowiedni wybór w sytuacji, w której zależy nam na uzyskaniu oryginalnego i niebanalnego efektu. Taka metoda spodoba się najbardziej wymagającym kobietom, które przygotowują się do ważnego wyjścia lub uroczystości. To gwarancja uzyskania pięknych, gęstych i perfekcyjnie wywiniętych rzęs. Oczywiście na samym początku warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób można uzyskać efekt rzęs 3D, gdzie udać się na zabieg oraz kto powinien się na niego zdecydować. Kluczową kwestią jest też prawidłowe dbanie o rzęsy 3D, gdyż nie każda kobieta posiada w tym zakresie należyte doświadczenie.

Rzęsy 3D – czym tak właściwie są? Co trzeba wiedzieć na ich temat?

Najpierw dowiedzmy się, czym tak właściwie są omawiane rzęsy 3D. To sztuczne rzęsy, które przedłuża się metodą 3:1, a więc na każdą naturalną rzęsę przypadają 3 sztuczne. Ważne jest to, aby były precyzyjnie doklejone i prezentowały się jak najbardziej naturalnie. Do wyboru są rzęsy o różnej długości oraz grubości, dlatego w tym zakresie wypadałoby bazować na wiedzy oraz umiejętnościach specjalistek. Te najkrótsze znajdą zastosowanie w wewnętrznym kącie oka. Co ważniejsze podczas zabiegu przedłużane są jedynie te rzęsy, które nie będą już rosły.

Kto powinien się zdecydować na rzęsy 3D? Jak do tego podejść?

Na rzęsy 3D może się zdecydować praktycznie każda kobieta, która uważa, że przyszła najwyższa pora na odmianę dotychczasowego wizerunku. To odpowiednia propozycja w przypadku przygotowań do ważnych uroczystości rodzinnych lub firmowych, ale też doskonała opcja dla pań, które często udają się na zabawę do klubu muzycznego.

Nie da się ukryć, że rzęsy 3D mogą nam ułatwić codzienne życie, ponieważ nie będzie trzeba zajmować się codziennym makijażem oka, a rano panie obudzą się w dobrym humorze i będą wyglądać zjawiskowo oraz atrakcyjnie. Rzęsy 3D znajdują uznanie przede wszystkim wśród posiadaczek krótkich oraz rzadkich rzęs. To szansa na optyczne powiększenie małych oczu, więc jeśli chcemy to szybko zmienić, warto zdecydować się na przeprowadzenie omawianego wyżej zabiegu. Kluczowe jest to, aby wykonała go doświadczona profesjonalistka.

Dobranie grubości oraz długości rzęs nie jest łatwym zadaniem, dlatego też trzeba posiadać na ten temat dość rozbudowaną wiedzę. Zasada jest jedna – sztuczne rzęsy powinny być jak najbardziej zbliżone do tych naturalnych (pod kątem grubości i długości), aby efekt był zniewalający. Dzięki temu mamy pewność, że zabieg zakończy się bez przykrych niespodzianek i sztuczne rzęsy nie będą zbytnim obciążeniem dla naturalnych oraz nie będą ich niszczyć.

Rzęsy 3D – jak wygląda zabieg i jak się do niego przygotować? Sprawdzone porady

Na wykonanie rzęs 3D warto się udać do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Oczywiście w pierwszej kolejności trzeba się umówić na wizytę i zjawić się w salonie w wyznaczonym terminie. Cena za taki zabieg wynosi około 250 złotych, natomiast za uzupełnienie zapłacimy około 110-120 złotych. Wszystko jest jednak zależne od wielkości miasta, w którym na co dzień mieszkamy.

Jeśli chodzi o przygotowania do przeprowadzenia zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs metodą 3D musimy wiedzieć o tym, aby na górnych rzęsach wykonać hennę (w przypadku jasnych rzęs) i przyciemnić nieco dolne rzęsy. Na kilka godzin przed usługą nie spożywamy kawy oraz napojów energetycznych, gdyż może to doprowadzić do drżenia powiek. Wiedzmy o tym, że zabieg potrwa minimum 2-3 godziny, dlatego też przed jego wykonaniem nie decydujmy się na spożywanie napojów moczopędnych, ale też nadmiaru owoców i warzyw. Ponadto bardzo dokładnie zmyjmy makijaż (najlepiej przy pomocy beztłuszczowego preparatu). Tak przygotowane możemy udać się na profesjonalny zabieg rzęs 3D. W tym miejscu przejdziemy do tego, jak przebiega wskazany wyżej zabieg. Całość bazuje na:

  • zabezpieczeniu dolnych rzęs (np. taśmą),
  • rozczesaniu górnych rzęs oraz ich odtłuszczeniu,
  • optymalnym doborze rzęs pod kątem długości i grubości,
  • doklejeniu sztucznych rzęs metodą 3:1 (odległość powinna wynosić od 0,5 do 1,5 mm od linii naturalnych rzęs),
  • delikatnym rozczesaniu górnych rzęs (zarówno naturalnych, jak i doklejonych),
  • zdjęciu taśmy zabezpieczające z dolnych rzęs.

Jak widać rzęsy 3D to niezbyt skomplikowana usługa, dlatego też nie trzeba się niczego obawiać. Jeśli znajdujemy się w rękach profesjonalistek mamy pewność, że zabieg przebiegnie zgodnie z planem. Rzęsy 3D utrzymają się u nas przez około 4-6 tygodni.

Jak zadbać o rzęsy 3D i czego unikać? Czy ten zabieg ma jakieś wady? Co z przeciwwskazaniami?

W sytuacji, gdy zależy nam na tym, aby optymalnie zadbać o rzęsy 3D warto dostosować się do kilku poniższych zasad:

  • nie przecierajmy oczu (pomocne będą tzw. sztuczne łzy),
  • zamieńmy kosmetyki do demakijażu na bazie tłuszczu na preparaty beztłuszczowe,
  • regularnie przeczesujmy rzęsy (delikatnie).

Ważną informacją dla wszystkich zainteresowanych pań jest również to, aby unikać solarium, sauny, gorących kąpieli. Poza tym w pierwszej dobie po wykonaniu zabiegu rzęs 3D unikajmy basenu, kontaktu rzęs z wodą, kropli nawilżających, płaczu i wysokiej temperatury. Przestrzeganie tych zasad sprawi, że wydłużymy żywotność doklejonych rzęs i pielęgnacja zostanie poprowadzona na odpowiednio wysokim poziomie.

Wadą rzęs 3D może być to, że rzęsy po 2-3 tygodniach zaczną odpadać i trzeba będzie je uzupełniać. Weźmy również pod uwagę przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu, a mianowicie: chemioterapię, nadmierne wypadanie rzęs, brak naturalnych rzęs, zespół suchego oka i alergię na którykolwiek ze składników sztucznych rzęs lub kleju.

Rzęsy 3D – krótkie podsumowanie

Zajmiemy się teraz krótkim podsumowaniem artykułu o rzęsach 3D. To jedna z najpopularniejszych metod przedłużania i zagęszczania rzęs, która przyda się nam np. przed jakimś istotnym wyjściem z domu.

Rzęsy 3D mają szerokie grono zwolenniczek, a to z tego tytułu, że pomagają odświeżyć wizerunek i dodają nam „pazura”. To sztuczne rzęsy, które przedłuża się metodą 3:1, a więc na jedną naturalną rzęsę przypadają 3 sztuczne. Co istotniejsze do wyboru są rzęsy o zróżnicowanej grubości i długości. Godne podkreślenia jest to, że rzęsy 3D sprawdzą się u pań z krótkimi i rzadkimi rzęsami. Decydujemy się na nie m.in. przed ważnymi uroczystościami rodzinnymi i firmowymi. W ten sposób optycznie powiększamy nasze małe oczy. Jeśli chodzi o dobór grubości i długości sztucznych rzęs trzeba mieć świadomość tego, że powinny być one jak najbardziej zbliżone do naturalnych rzęs, dzięki czemu nie będą zbytnim obciążeniem i nie doprowadzą do zniszczeń.

Cena za wykonanie zabiegu rzęs 3D w profesjonalnym salonie kosmetycznym wynosi około 250 złotych, a za uzupełnienie zapłacimy około 110-120 złotych. Wizyta w takim salonie jest jednak bardzo wskazana, gdyż w ten sposób oddajemy się w ręce profesjonalistek. Przed wykonaniem zabiegu warto nałożyć hennę na górne rzęsy i przyciemnić dolne rzęsy. Nie należy również spożywać kawy, napojów energetycznych i moczopędnych oraz nadmiaru owoców i warzyw. Kluczowe jest też bardzo dokładne zmycie makijażu (beztłuszczowym preparatem).

Zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs metodą 3:1 wygląda następująco. Na początku zabezpieczamy dolne rzęsy tasiemką i rozczesujemy oraz odtłuszczamy górne rzęsy. Następnie dobiera się rzęsy pod kątem grubości i długości oraz przystępuje się do ich doklejenia (w odległości około 0,5-1,5 mm od linii naturalnych rzęs). Później delikatnie rozczesujemy górne rzęsy i zdejmujemy tasiemkę z dolnych. Efekt utrzyma się u nas przez 4-6 tygodni, jednak po 2-3 tygodniach rzęsy mogą samoczynnie odpadać i trzeba będzie je uzupełnić.

Jeśli chcemy prawidłowo zadbać o nasze rzęsy 3D warto zdecydować się na zamianę kosmetyków do demakijażu na bazie tłuszczu na preparaty beztłuszczowe, nie przecierać oczu i regularnie przeczesywać rzęsy. Dodatkowo unikajmy sauny, solarium i gorących kąpieli, a w pierwszej dobie po wykonaniu zabiegu unikajmy basenu, kontaktu rzęs z wodą, wysokich temperatur, kropli nawilżających i płaszczu. Podstawowe przeciwwskazania do wykonania takiej usługi to zespół suchego oka, chemioterapia, uczulenie na któryś ze składników kleju lub sztucznych rzęs, nadmierne wypadanie rzęs i brak naturalnych rzęs.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button