PsychologiaRelacje

Kim jest bratnia dusza i jak ją znaleźć?

Dobrze mieć kogoś, kto nas rozumie nawet bez słów. Taka więź to coś więcej niż przyjaźń, a czasem znaczy nawet więcej niż miłość.  Bratnia dusza to ktoś, kto wie o nas więcej niż my sami, a jednocześnie osoba, na której zawsze możemy polegać, ponieważ tylko ona dokładnie wie, co czujemy.

Kim jest bratnia dusza?

Bratnia dusza to osoba, która już przy pierwszym spotkaniu zdaje się być nam niezwykle bliska. Czujemy, jakbyśmy się znali od dawna. Spotkanie bratnich dusz jest niczym deja vu. Zdaje nam się, że już się gdzieś spotkaliśmy i wiemy o sobie więcej, niż podejrzewamy.  Czy to przyjaźń? Cóż, bratnia dusza może być naszym przyjacielem, ale także kochankiem, partnerem, mentorem, duchowym bratem lub siostrą. To coś więcej niż zwykła relacja oparta na sympatii. To tak jakbyśmy spotkali swojego dokładnego klona.

To niewytłumaczalna więź oparta na bezgranicznym zaufaniu, czujemy się z taką osobą niejako połączeni.

Gdzie znaleźć bratnią duszę?

Odpowiedź brzmi: wszędzie. Spotkanie bratnich dusz jest niezwykle proste, a zarazem trudne. W życiu bowiem spotykamy niezliczoną liczbę osób, a zalewie z garstką czujemy ,,to coś”.

Bratnią duszą może być dla nas jedna konkretna osoba, lub grupa osób. Nie ma jednak jednego i trafnego sposobu jak spotkać takich ludzi. Czasem idziesz ulicą, wasze spojrzenia się spotykają i to jest ten moment, innym razem przypadkowe zapoznanie przez wspólnych znajomych może skończyć się tą piękną relacją. To gdzie szukać przyjaciół zależy jakim typem osobowości jesteśmy. Niektórzy z nas znajdą swoją bratnią duszę w internecie, dla innej osoby dobrym miejscem będzie zatłoczony nocny klub.

Kto może być bratnią duszą i jak różnią się te relacje?

Bratnią duszą może być:

  • Partner/Kochanek

Związki oparte na pokrewieństwie dusz są dużo trwalsze i intensywniejsze. Nie musicie przed sobą udawać, mieć tajemnic, czy wstydzić się czegokolwiek. 

  • Przyjaciel

Nie ma nic cenniejszego niż przyjaciel, na którego po prostu wiesz, że możesz zawsze liczyć. 

  • Nauczyciel/Mentor

To wyjątkowa relacja. Niezwykle wzbogacająca, sprawiająca, że w dziedzinie, w której się kształcimy, możemy osiągnąć niebywałe rzeczy.

Po co są nam bratnie dusze?

Zwolennicy bardziej duchowego podejścia mówią, że spotkanie bratnich dusz, nigdy nie jest przypadkowe. Bratnia dusza bowiem, może być znakiem od losu, który ma odmienić nasze życie na lepsze, wzbogacić je lub ośmielić nas do czegoś. Bez względu na to, czy to przyjaźń, czy miłość, taka osoba ma wnieść wiele światła w nasze życie.

Czy to bratnia dusza?

Jeśli wiesz już gdzie szukać przyjaciół i spotkałaś kogoś, kto wydaje ci się być twoją pokrewną duszą, to upewnij się, że tak jest faktycznie. Przede wszystkim jest to osoba, przy której nie czujesz się niczym skrępowana, nawet jeśli masz jakiś brudny sekrecik, albo kontrowersyjne, odmienne zdanie, wiesz, że możesz o tym głośno mówić przy tej osobie i nie wpłynie to na waszą relację. Wzbogacacie siebie nawzajem. Nawet najbardziej szalony pomysł okupiony jest wsparciem tej drugiej osoby, a jeżeli pojawiają się wątpliwości, bez problemu się nimi dzielicie z troski, a nie z chęci podcięcia skrzydeł. No i najważniejsze cokolwiek by się nie działo, możecie na siebie liczyć i czasem, gdy jest źle, nie trzeba słów, po prostu wiecie, co i jak.

Razem na zawsze!

Bratnia dusza sprawia, że nasze życie jest lepsze. Nawet w trudnych momentach jesteście razem i staracie się dzielić i rozumieć swoje emocje. To dobrze mieć kogoś takiego. Bez względu na to, czy to nasz przyjaciel, partner, czy ktoś inny.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button