Uroda

Jak nakładać rozświetlacz?

Makijaż to niewątpliwa ozdoba kobiety. Stawia na niego coraz więcej kobiet, które każdego dnia chcąc czuć się zadbane i piękne. Wśród wielu produktów do makijażu kobiety stawiają nie tylko na pudry, podkłady, cienie i tusze do rzęs, ale także na rozświetlacze, które gwarantują efekt idealnego wykończenia makijażu. Problemem może być tu sposób nakładania rozświetlacza. Podpowiadamy jak zrobić to najlepiej. 

Rozświetlacz do twarzy – jakie efekty gwarantuje?

Rozświetlacz do twarzy to kosmetyk, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie niesamowitego efektu wykończenia makijażu. To właśnie on odpowiada za efekt promiennej, świeżej i pięknej cery. W swoim składzie posiada pigmenty rozpraszające światło, dzięki temu tworzy efekt rozświetlonej skóry oraz wykonturowanej buzi. Idealnie podkreśla twarz, sprawia, że jest ona zdrowa i pełna blasku. Co ważne, dobrze dobrany rozświetlacz pozwala odmłodzić twarz, ukrywa zmęczenie i sprawia, że makijaż prezentuje się elegancko i naturalnie. To bez wątpienia jeden z najbardziej efektywnych kosmetyków do makijażu. Zdarza się jednak, że wiele kobiet nie wie, jak nakładać rozświetlacz.

Jak powinno się nakładać rozświetlacz?

Nakładanie rozświetlacza powinno być uzależnione od efektu, jaki chcemy uzyskać. To właśnie za jego pomocą można rozświetlić poszczególne partie twarzy i zyskać nieskazitelny efekt makijażu. Rozświetlacz najczęściej nakłada się na kości policzkowe, tak aby nadać im wypukłość i sprawić, że cały makijaż będzie rozświetlony. Niewielką ilość kosmetyków należy położyć w te miejsce i delikatnie rozetrzeć. Pamiętajmy, że należy nakładać go na koniec wykonywania makijażu, gdyż daje on efekt idealnego wykończenia. Aplikuje się go również na brodę, dzięki czemu można uwydatnić tę część twarzy, a także optycznie powiększyć usta. Rozświetlacz to kosmetyk uniwersalny, dlatego można aplikować go również na nos w kierunku od góry do dołu. Polecane jest to szczególnie osobom, które chcą zyskać efekt optycznego wyszczuplenia partii twarzy.

Gdzie jeszcze nakładać rozświetlacz?

Rozświetlacz to kosmetyk, który idealnie ukrywa zmęczenie. W tym celu najlepiej nakładać go w wewnętrzne kąciki ust, dzięki temu spojrzenie zyska dodatkowy zastrzyk energii. Możliwe jest także jego nakładanie pod łukiem brwiowym, dzięki czemu oko wydaje się większe, a kształt brwi ponętny. Wiele osób chętnie nakłada rozświetlacz na tzw. łuk kupidyna, czyli miejsce nad ustami. Dzięki temu można optycznie powiększyć usta i sprawić, że będą idealnie dopełniały cały makijaż. Pamiętajmy, że nakładanie kosmetyku jest niezwykle ważne dla zyskania efektu naturalnego makijażu. Nie powinny z nim jednak przesadzać osoby o tłustej cerze, gdyż zamiast efektu rozświetlenia można zyskać nieświeży makijaż. Na rynku dostępnych jest wiele produktów w różnych formułach, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. To rozświetlacze w płynie, kremie, pomadce, a także prasowane. Dzięki temu każdy może wybrać produkt, który odpowie na jego potrzeby.

 

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button