LifestyleRodzicielstwo

Dewocjonalia, które warto podarować jako komunijny prezent

Pierwsza Komunia to okazja do kupienia dziecku prezentu. Oprócz pieniędzy i sprzętu elektronicznego warto podarować coś, co będzie prawdziwą pamiątką, symbolizującą duchowy wymiar uroczystości. Postaw na dewocjonalia, które dziecko będzie przechowywać, jak prawdziwy skarb, przez wszystkie lata swojego życia. Oto lista produktów, które cieszą się dużą popularnością.

To nie tylko chrześcijańska biżuteria, którą maluch będzie mógł nosić, ale także inne produkty, jak ikony, figurki, książki i obrazki. Zaskoczysz się oryginalnością wybranych precjozów. Niektóre z nich mocno zwracają uwagę swoją elegancją i złotym kruszcem, inne nowoczesną odsłoną, jak kryształowe skałki. Z pewnością zawsze sprawdzi się książka, choć warto poszukać tej odpowiedniej, która zwróci uwagę młodego człowieka.

Dewocjonalia wręczane dziecku z okazji Pierwszej Komunii Świętej

Jeżeli wybierasz dziecku szczególny medalik z łańcuszkiem to postaw na wersje ze złota, które są nie tylko cenniejsze i ponadczasowe, ale wyróżniają się także trwałością. Sprawdź ofertę internetowych sklepów, w których zamówisz przepięknie zapakowany medalik z osobistą dedykacją oraz imiennym grawerem. Oprócz tego rozważ inne możliwości.

Figury Pana Jezusa i Matki Bożej

Są coraz popularniejsze, ponieważ podarowane dziecku będą mu przypominać o codziennym umacnianiu się w wierze. Do wyboru masz różne wielkości, prezentujące bogatą kolorystykę. Modne są figury Pana Jezusa, które prezentują Syna Bożego jako zwycięzcę śmierci lub są repliką Chrystusa, jaki objawiał się świętej Faustynie. To nie tylko stojące figurki Pana, ale także warianty wiszące, które można powiesić na ścianie dziecięcego pokoju. Matka Boża jest niezmiennie popularna, choć jej wizerunek może łączyć się w jednej bryle z osobą Chrystusa, który kona na kolanach swojej matki lub jest niemowlęciem. Zawsze sprawdzą się anioły, które będą chronić dziecko przed niepowodzeniami i złem.

Z okazji pierwszej Komunii Świętej z reguły sięga się po jasne wersje figurek, przepełnione bielą i jasnym kremem, które są symbolem dziecięcej czystości i niewinności. Dużym zainteresowaniem cieszą się również srebrne i złote figurki niewielkiej wysokości oraz ikony – zarówno drewniane i ręcznie malowane, jak i w nowoczesnej formie, np. otwieranej książki z tłoczeniem ze szczerego kruszcu.

Literatura chrześcijańska

Książki to popularne prezenty, które są dobrym towarzyszem podarunkowej koperty z pieniędzmi. Ryzykiem jednak jest kupować album komunijny, który może się powtórzyć, lepiej postaw na ładnie wydaną biblię, którą możesz dodatkowo zamówić w przepięknie, indywidualnie znaczonym opakowaniu. Dobrze, jeśli uda Ci się zainteresować dziecko ciekawą historią, która może się wiązać z życiem świętej osoby – takie książki są dostępne w religijnych księgarniach. Sprawdzą się osobiste dzienniczki do ćwiczeń duchowych i rozważania dla dzieci, które mogą czytać przed snem. Warto poszukać dedykowanych modlitewników, które zachwycają przepiękną obwolutą i efektownym pakunkiem. Do prezentów możesz dołączać grawerowane tabliczki, podkreślając w nich imię dziecka.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button