ZdrowieZdrowie i Uroda

Jak zregenerować suche i zniszczone włosy? Poznaj zabieg leczenia włosów ogniem

Szorstkie, suche i łamliwe włosy to częsty problem, z którym niełatwo sobie poradzić. Stosowanie domowych sposobów nie zawsze pomaga. Ratunku dla kondycji kosmyków warto szukać w profesjonalnych metodach leczenia zniszczonych włosów, oferowanych przez salony fryzjerskie. Choć brzmi tajemniczo, to coraz większą popularność zdobywa regeneracja włosów ogniem. Sprawdź, na czym polega zabieg i kto może go zastosować.

Na czym polega leczenie włosów ogniem?

Leczenie zniszczonych włosów przy pomocy ognia jest zabiegiem pielęgnacyjnym, zwanym również firecure. Składa się z dwóch etapów. W pierwszej kolejności na oczyszczoną skórę głowy oraz włosy nakładany jest preparat bogaty w substancje aktywne o silnie regenerującym działaniu. Po odczekaniu 30 minut, w których trakcie maska oddziałuje na włosy, fryzjer może przystąpić do kolejnego etapu. Przy pomocy podpalonego wacika, nasączonego roztworem kwasu i alkoholu, mokre pasma są obrabiane na całej długości. Wysoka temperatura i działanie ognia sprawiają, że substancje odżywcze, takie jak keratyna wnikają głęboko w strukturę włosa, aż do jego rdzenia. Zniszczone i rozdwojone końcówki zostają skutecznie usunięte. Ponadto poziom PH preparatu zawierającego kwas sprawia, że łuski włosów się domykają. Dzięki temu po zabiegu kosmyki są wygładzone i łatwiejsze do rozczesywania.

Kto może skorzystać z regeneracji włosów ogniem?

Leczenie włosów ogniem to zabieg przeznaczony dla osób, które pragną skutecznie odżywić i wzmocnić pasma. Metoda doskonale sprawdzi się dla włosów:

  • porowatych,
  • przesuszonych,
  • zniszczonych,
  • tendencją do puszenia się.

Nie każdy jednak może z niej skorzystać. Regeneracja włosów ogniem może zostać zastosowana jedynie na długich i bardzo długich włosach. Przy krótszych fryzurach płomień mógłby znaleźć się zbyt blisko skóry głowy.

Leczenie włosów ogniem: efekty

Zabieg firecure jest nie tylko niezwykle efektowny, ale także przynosi widoczne natychmiast korzyści dla kondycji włosów. Po jego zastosowaniu kosmyki stają się miękkie i błyszczące. Kompleksowa regeneracja struktury włosów sprawia, że są one odżywione, a fryzura prezentuje się zdecydowanie korzystniej. Podczerwień emitowana przez ogień pomaga odbudować zniszczone tkanki włosów, a także sprawia, że nowe wyrastają szybciej, są zdrowsze i mocniejsze. Dzięki domkniętych łuskom włosy wolniej tracą wilgoć, nie puszą się i nie mają tendencji do matowienia. Zabieg leczenia włosów ogniem nie wpływa na ich długość. Doskonale nadaje się dla osób, które chcą poprawić wygląd fryzury, jednocześnie pozostając przy obecnej długości włosów. Ta metoda pozwala pozbyć się jedynie rozdwojonych końcówek. Efekty utrzymują się nawet 3 do 4 tygodni.

Gdzie można wykonać zabieg leczenia włosów ogniem?

Regeneracja włosów ogniem to specjalistyczny zabieg, którego przeprowadzenie wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Z tego powodu wykonywany jest w profesjonalnych salonach fryzjerskich przez wykwalifikowanych ekspertów. W takich warunkach jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny.

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button