UrodaZdrowie i Uroda

Modelowanie nosa nićmi – korekta nosa bez operacji

Modelowanie nosa przy pomocy nici to bardzo innowacyjne rozwiązanie, które ma bardzo szerokie grono zwolenniczek. To zupełnie nowy trend, dzięki któremu można uchronić się przed operacją. Gwarantuje doskonałe efekty, jest przeznaczony dla przedstawicielek młodego, jak i nieco starszego pokolenia, a dodatkowo omawiany zabieg jest uważany za bardzo bezpieczny. Nic dziwnego, że jest obecnie tak rozpowszechniony. Warto dowiedzieć się o nim nieco więcej.

Modelowanie nosa nićmi – jak to wygląda w praktyce?

Modelowanie nosa nićmi nie jest zbyt skomplikowanym zabiegiem, ponieważ całość trwa maksymalnie 20-30 minut i nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Oczywiście metoda ta może być wykorzystywana jedynie przez wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy chirurgów. W ten sposób pacjenci nie są narażeni na podwyższone ryzyko wystąpienia jakichkolwiek błędów.

Korekcja jest realizowana w znieczuleniu miejscowym, dlatego też pacjenci nie powinni odczuwać silnego bólu oraz uczucia dyskomfortu. Po jej wykonaniu należy założyć opatrunek plastrowy i nosić go przez minimum 3 doby. Ważne jest również to, aby unikać przesadnej mimiki, uśmiechów, sauny i intensywnych ćwiczeń fizycznych. O wszystkim zainteresowane osoby poinformuje lekarz chirurg.

Korekcja nosa bez operacji – kiedy jest wskazana? Czy są jakieś przeciwwskazania?

Korekcja nosa bez operacji niesie za sobą wiele zalet. To szczególnie przydatna metoda w sytuacji, gdy pacjenci zmagają się z niezbyt atrakcyjnym czubkiem nosa, garbkiem na nosie, zbyt dużą objętością grzbietu nosa oraz zbyt obszernymi skrzydełkami nosa. Na samym początku konieczne jest przeprowadzenie specjalistycznej konsultacji lekarskiej, tak aby ocenić stan nosa pacjenta i podjąć dalsze decyzje. Podstawowe przeciwwskazania do wykonania korekcji nosa z wykorzystaniem nici to m.in.:

  • choroba niedokrwienna serca,
  • trądzik i opryszczka,
  • nadciśnienie,
  • stany zapalne,
  • zmiany nowotworowe,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • uczulenie na preparat zastosowany podczas wykonania znieczulenia miejscowego,
  • realizowane leczenie stomatologiczne,
  • zastosowane wypełniacze (w bliskiej odległości od nosa).

Jak widać wszystko musi być bardzo dokładnie przeanalizowane, dlatego też odpowiadają za to jedynie wykwalifikowani profesjonaliści. Dzięki temu można podjąć racjonalną decyzję, co do tego, czy pacjent jest gotowy do wykonania modelowania nosa nićmi.

Rhinoplastyka – jakich efektów można się spodziewać?

Warto zastanowić się jeszcze nad tym, jakie konkretnie efekty niesie za sobą rhinoplastyka. Zainteresowane osoby mogą mieć pewność tego, że poprawnie przeprowadzony zabieg pomoże im zniwelować garbek na nosie czy też zwęzić skrzydełka nosa. Efekty powinny pojawić się natychmiastowo i utrzymać się przez około 4 lata. Jeśli są to z kolei nici rozpuszczalne, uzyskany efekt zdoła się utrzymać przez około 1,5 roku. Omawiane modelowanie nosa bez konieczności przeprowadzania operacji to jedna z najlepszych dróg do poprawy atrakcyjności wizualnej własnego nosa i wyeliminowania wszelkich niedoskonałości.

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button