Uroda

Maszynka czy tradycyjna brzytwa – co zapewni najlepszy efekt podczas golenia?

Golenie nie zawsze należy do lubianych przez mężczyzn czynności. Kiedy jednak zachodzi potrzeba zgolenia zarostu, warto postawić na odpowiednie akcesoria, zapewniające najlepsze efekty. Co sprawdzi się najlepiej – maszynka czy tradycyjna brzytwa do golenia? Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

Czym golić twarz, aby cieszyć się pełną gładkością?

Chociaż nie brakuje zwolenników bujnego zarostu, niektórzy z mężczyzn szczególnie cenią sobie idealnie gładką twarz. Obecnie na rynku nie brakuje narzędzi, które pomagają uporać się z niechcianym owłosieniem. Wśród popularniejszych rozwiązań znajdują się elektryczne golarki, które mają jedną podstawową zaletę: pozwalają szybko i wygodnie pozbyć się zarostu. Ich ostrza nie mają bezpośredniego kontaktu ze skórą, dzięki czemu nie trzeba obawiać się zacięcia czy bolesne podrażnienia. Do wad elektrycznych golarek można jednak zaliczyć wysoką cenę oraz to, co często stanowi powód rezygnacji z tego rodzaju sprzętu: brak uczucia prawdziwie gładkiej skóry. Które z dostępnych akcesoriów spełnią zatem wymagania mężczyzn, którzy cenią sobie idealnie gładką twarz?

Maszynka jednorazowa

Popularne „jednorazówki” już od lat goszczą w wielu domach i pomagają pozbyć się zarostu. Za efekt idealnej gładkości odpowiadają ostrza, które bezpośrednio stykają się ze skórą. Na sklepowych półkach znajduje się szeroki wybór maszynek jednorazowych różnych marek, które odróżnia od siebie nie tylko design, ale przede wszystkim ilość ostrzy. Im więcej ich jest, tym lepiej – golenie zajmie mniej czasu, zaś efektem końcowym będzie perfekcyjnie gładka twarz bez cienia zarostu. Należy jednak pamiętać, że golenie maszynką bardzo często powoduje podrażnienia na powierzchni skóry, a także uczucie dyskomfortu czy ściągnięcia. Na golenie tą metodą warto zarezerwować sobie też nieco więcej czasu. Pośpiech zdecydowanie nie jest przy niej wskazany, ze względu na ryzyko zacięcia. Jednorazowe maszynki to produkty, które trzeba również regularnie wymieniać – większość producentów rekomenduje ich wymianę po jednym bądź dwóch użyciach.

Brzytwa do golenia

Tradycyjna brzytwa to doskonale znane narzędzie do golenia, które aktualnie przeżywa swój prawdziwy renesans. Jeszcze do niedawna uważana za nieco przestarzałą metodę golenia, brzytwa dla wielu panów znów stała się jednym z podstawowych akcesoriów podczas męskiej pielęgnacji. Brzytwa do golenia umożliwia precyzyjne dotarcie do każdego miejsca na twarzy pod dowolnym kątem, gwarantuje też idealną gładkość bez ryzyka powstawania podrażnień. Warto wiedzieć, że podczas golenia delikatnie złuszcza naskórek, minimalizując tym samym ryzyko bolesnego wrastania włosków w skórę. Dzięki temu, w efekcie końcowym twarz jest nie tylko wyjątkowo gładka, ale i świeżo się prezentuje. Chociaż sztuka jej sprawnego używania wymaga wprawy, opanowanie tej sztuki wcale nie jest tak trudne, jak niektórym może się wydawać.

Maszynka czy brzytwa – co wybrać?

Wybór odpowiednich akcesoriów do golenia w dużej mierze zależy od indywidualnych potrzeb. Oczekując perfekcyjnie gładkiej twarzy bez podrażnień zdecydowanie należy zaopatrzyć się w odpowiednie produkty. Maszynka to proste i uniwersalne rozwiązanie, jednak podczas jej użytkowania należy liczyć się z tym, że może powodować podrażnienia. Konieczna będzie też jej częsta wymiana, aby zarost mógł być dokładnie usunięty. Problematyczne może też okazać się przy jej pomocy golenie długiej brody, którą wcześniej trzeba będzie skrócić przy pomocy trymera. Rosnąca popularność brzytew sprawiła, że z roku na rok coraz więcej mężczyzn stawia właśnie na to rozwiązanie. Używanie do golenia brzytwy na żyletki ze stali nierdzewnej zapewni doskonałe efekty w postaci gładkiej i zdrowej skóry. Jest to też estetyczne i poręczne akcesorium – waga brzytwy i wygodny uchwyt sprawiają, że proces golenia przebiega komfortowo. Ponadto, decydując się na wysokiej jakości rodzaj brzytwy można mieć pewność, że w doskonałym stanie posłuży ona co najmniej kilka lat.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button