Dom

Kryształy – idealny prezent na nowe mieszkanie

Przyjęcie z okazji zakupu mieszkania, czyli potocznie tak zwana parapetówka, to okazja, by obdarować  zapraszającego prezentem, który przyniesie szczęście w nowym miejscu. Ta uroczysta chwila, gdy właściciel chce uczcić wprowadzenie się do nowego lokum, ma być dobrą wróżbą na następne lata życia w danym miejscu. Świętowanie inspirowane jest staropolskim zwyczajem obsiedlin, które miały zapewnić gospodarzowi pomyślność. Hucznie praktykowano je w okresie PRL-u, ale wciąż wiele osób chce celebrować ten ważny moment. Jaki podarunek będzie odpowiedni na tę okazję? Ponadczasowe, piękne kryształy to doskonały wybór!

Personalizowane kieliszki z kryształu

Dlaczego produkty wykonane z kryształu będą dobrym prezentem na nowe mieszkanie? Są ponadczasowe, eleganckie, pasują do aranżacji w rozmaitych stylach, wprowadzą do domu blask. To wytworny produkt, który przyda się na specjalne okazje, ale też pozwoli celebrować codzienność. Kieliszki kryształowe do wina lub szampana, czy też  karafka do whisky wraz ze szklankami mogą zostać opatrzone grawerem. Personalizowany prezent to piękna pamiątka na lata. Dzięki wygrawerowanym literom, dacie czy znaczącym symbolom, przedmiot zyskuje indywidualny, unikatowy charakter, a korzystanie z niego budzi ciepłe uczucia. Obdarowana osoba poczuje się wyjątkowo, kryształy będą zaś odmierzać kolejne lata, spędzone w mieszkaniu czy domu.

Prezent na lata – praktyczny i piękny

Naczynia i ozdoby z kryształu to upominek, który sprawdza się na różne okazje i z pewnością będzie odpowiednim wyborem nie tylko na parapetówkę, ale też z okazji rocznicy, urodzin czy jako prezent ślubny. Kryształowe kieliszki do wódki lub wina, kunsztownie zdobione szklanki, wazony czy karafki świetnie wyglądają na co dzień i przy specjalnych okazjach. Postawione na stole tworzą efektowną grę świateł, zjawiskowo załamując promienie światła, odbijając migotanie świec. Tego typu produkty łączą funkcję użytkową i dekoracyjny charakter. Małe dzieła sztuki, ręcznie szlifowane, powstające z wysokiej jakości materiałów, to prezenty premium, z pewnością zostaną docenione przez obdarowaną osobę. Odpowiednio pielęgnowane zachowają niezmienną formę przez lata. Stają się też coraz bardziej modne, bo znowu zaczynamy doceniać produkty rzemieślnicze, wyróżniające się w tłumie masowej produkcji.

Szeroki wybór wzorów

W manufakturze kryształu Pekalla, https://pekalla.com/, można znaleźć zarówno klasyczne wzornictwo, którego przykładem jest m.in. szlachetna kolekcja Molendi, jak i nowoczesne, oryginalne szlify jak inspirowana skandynawskim i japońskim minimalizmem seria Kalatina. Można przebierać wśród rozmaitych kolekcji, poszukując przedmiotów, które będą najbardziej spójne z gustem obdarowanej osoby, lub stworzyć projekt na zamówienie i skomponować własny zestaw, wybierając formę, szlif i kolor szkła. Kryształy pasują zarówno do klasycznych mieszkań, jak i tych nowoczesnych.  To gustowny dodatek, wprowadzający do pomieszczenie elegancję i styl. Warto mieć je w każdym domu, by dzięki pięknym naczyniom tworzyć wyszukane aranżacje stołu. W ofercie dostępne są transparentne kolekcje – szklanki, kieliszki, patery, bomboniery, owocarki, pucharki, talerze i elementy dekoracyjne – gdzie zachwycająca przejrzystość pozwala podziwiać barwę nalanych trunków. Można też nabyć modne warianty z barwionego kryształu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button