UrodaZdrowie i Uroda

Lanolina — kompleksowa ochrona ust zimą

Mróz, wiatr, częste zmiany temperatury spowodowane niskimi temperaturami na dworze i ogrzewaniem wewnątrz budynków — wszystkie te czynniki sprawiają, że podczas zimowych miesięcy usta wymagają szczególnej pielęgnacji. Jedną z substancji, które można wykorzystać do zimowej pielęgnacji ust, jest lanolina. Co warto o niej wiedzieć? Jakie ma działanie i kiedy po nią sięgnąć? O tym poniżej!

Jakie właściwości ma lanolina?

Lanolina jest naturalną substancją, a dokładniej mówiąc — tłuszczem wydzielanym przez gruczoły łojowe owiec. Lanolina jest wykorzystywana nie tylko w przemyśle kosmetycznym, ale też farmaceutycznym oraz chemicznym. Lanolina ma doskonałe właściwości natłuszczające i nadaje się do stosowania zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Co ważne, ten tłuszcz można wykorzystać również do pielęgnacji skóry niemowląt. Lanolina wykazuje doskonałe właściwości pielęgnacyjne, pozwalając na nawilżanie, oczyszczanie oraz wygładzanie naskórka. Warto podkreślić, że wspomniana substancja ma budowę podobną do warstwy lipidowej naskórka, dzięki czemu może wnikać w głąb skóry. W kosmetyce zwykle używa się tzw. lanoliny bezwodnej, czyli substancji, która została odpowiednio oczyszczona.

Zastosowanie lanoliny w kosmetyce

Ze względu na silne właściwości pielęgnacyjne, lanolina znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Można ją znaleźć m.in. w preparatach dla kobiet karmiących piersią (łagodzi podrażnienia brodawek), a także w różnego rodzaju preparatach przeznaczonych do pielęgnacji włosów, skóry i paznokci. Lanolinę można znaleźć przede wszystkim w kremach nawilżających do twarzy, dermokosmetykach, balsamach do ciała, produktach do pielęgnacji niemowlęcej skóry oraz pomadkach i balsamach nawilżających do ust. Lanolina często jest również składnikiem dodawanym do odżywek i masek do włosów szczególnie tych, które są przeznaczone do pielęgnacji włosów farbowanych.

Kosmetyki z lanoliną znajdziesz na: https://ziaja.com/

Zadbaj o swoje usta podczas zimowych miesięcy!

Zima to czas, który jest szczególnie wymagający dla delikatnego naskórka znajdującego się na wargach. Dla wielu osób zimowe miesiące wiążą się ze spierzchniętymi, suchymi ustami. W jaki sposób zadbać o wargi, żeby móc cieszyć się gładkimi, nawilżonymi, miękkimi ustami? Sięgnij po produkty z lanoliną! Jeżeli zależy ci na tym, żeby twoje usta zawsze były piękne i wypielęgnowane, to koniecznie pamiętaj o regularnej, systematycznej pielęgnacji. W zimowej kosmetyczce nie może zabraknąć peelingu do ust, gęstego, odżywczego masełka oraz pomadki ochronnej. Dobrym pomysłem będzie wybranie produktów zawierających lanolinę, ponieważ jest to substancja o doskonałych właściwościach pielęgnacyjnych. Zimą nie należy rozstawać się z pomadką do ust, ponieważ podczas mroźnych dni delikatny naskórek nieustannie narażony jest na działanie zmiennych temperatur. Kilka razy w tygodniu warto wykonywać delikatny peeling ust, żeby usunąć martwy naskórek. Co więcej, na noc warto nakładać na wargi gęste, treściwe i odżywcze produkty, które nawilżą, natłuszczą i zregenerują delikatną skórę. Na co dzień warto natomiast zabezpieczać usta za pomocą lanoliny lub pomadek, które ją zawierają.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button