Dom

Jak urządzić sypialnię wykorzystując trendy na 2023 rok?

Znamy już przyszłoroczne trendy wnętrzarskie, dzięki czemu mamy świetną okazję, by przed nowym rokiem przemyśleć, w jaki sposób zaaranżować sypialnię. Miejsce, w którym codziennie odpoczywamy, zażywamy regenerującego snu, a także pozwalamy sobie na popołudniowe drzemki. Co powinno się znaleźć w modnej i wygodnej sypialni?

Naturalność, czyli eko wciąż w modzie

Moda na ekologiczne materiały, produkty tworzone w zgodzie z naturą, a także surowce, które nadają się do ponownego wykorzystania, wciąż znajduje odzwierciedlenie w naszych domowych wnętrzach. W roku 2023 nie rezygnujemy zatem z eko trendów, a wręcz kładziemy na nie nacisk, również w naszych sypialniach.

W eko sypialni będą dominowały naturalne materiały, np. lniana pościel. Mogą to być również bawełniane dodatki. Eko może znaleźć swoje odzwierciedlenie w meblach wiklinowych czy rattanowych. Zatem zamiast klasycznego stolika nocnego wybierzemy ten wiklinowy. Na nim postawimy rattanowy koszyczek na drobiazgi. Całość zaś rozświetli lampa, również wykorzystująca naturalne elementy, dzięki którym światło staje się jeszcze przyjemniejsze i buduje przytulną atmosferę tego pomieszczenia.

Przytulnie dzięki dywanom i lampom

W sypialni stawiamy najczęściej na wystrój, który jest przytulny, przyjazny dla oczu. Tym bardziej w sezonie jesienno-zimowym liczymy na uczucie ciepła – to fizyczne i metaforyczne. Jak to osiągnąć? Na podłodze będą gościć puszyste i miękkie dywany. Nie muszą być dużych rozmiarów. Chodzi o to, aby nawet niewielki dywan, za to w ciekawym kształcie, miękki i puszysty w dotyku, zagościł tuż przy łóżku. Dzięki temu stawianie bosych stóp nie będzie się wiązało z odczuwaniem zimna pochodzącym z „gołej” podłogi.

Dywaniki dodadzą przytulności, podobnie jak i oświetlenie. Oba elementy decydują o atmosferze wnętrza, choć na pierwszym miejscu zwraca się uwagę na ich funkcjonalność. Jakie lampy sprawdzą się w sypialni? 2023 rok przynosi nam propozycje lamp w rozmiarach XXL. Takie modele można znaleźć w sklepie https://lampy.it/. Inną propozycją jest oświetlenie utrzymane w klimatach vintage. Po przeciwnej zaś stronie stają lampy, które przypominają kosmiczne wręcz konstrukcje. Do tego ciepła barwa światła, przemyślany kierunek padania oświetlenie, i gotowe!

Alternatywą będą lampy podłogowe, najlepiej o subtelnych liniach i obłych kształtach. Wniosą delikatność, która jest pożądana w sypialniach. Ponadto będą pasowały do kolejnego trendu wnętrzarskiego – obłości spotykanych w meblach, a nawet wśród elementów architektonicznych, np. łukowatych ścian.

Paleta kolorystyczna

W sypialni warto przemyśleć tonację kolorystyczną. Dobrać ją nie tylko do własnych gustów, ale i w taki sposób, by wnętrze było harmonijne, spójne oraz sprzyjało relaksowi. Jeśli zaś szukamy kolorystycznych trendów, zainteresujmy się pastelowymi barwami. Nie musimy również stronić od ciemnych i głębokich kolorów, nawet czerni, która zestawiona z jasnymi tonami stworzy wyjątkowy nastrój sypialni.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button