LifestyleCzas wolny

Jak wygrywać w konkursach?

Konkursy z nagrodami to obecnie dla wielu osób nie tylko dochodowe hobby, ale także sposób na życie. Stało się tak dlatego, że tych konkursów jest po prostu coraz więcej. To doskonały sposób na reklamę dla marki zwłaszcza, jeśli w regulaminie konkursu zawarta jest informacja na temat konieczności polubienia profilu. To też pojawiają się konkursy fotograficzne, plastyczne, z prostą odpowiedzią na pytanie i tą bardziej rozbudowaną. Ale wraz ze wzrostem liczby konkursów mamy też przyrost osób, które chcą brać w tych konkursach udział. Czy są jakieś praktyki, pozwalające nam na ponadprzeciętną liczbę wygranych? Jak wygrywać w konkursach?

Jak grać, żeby wygrać?

Jedną z podstawowych zasad, które przybliżą Cię do większej ilości wygranych jest REGULARNOŚĆ. Dlatego strona prezentująca konkursy z nagrodami powinna stać się tą startową w Twojej przeglądarce. Dzięki temu za każdym razem gdy tylko włączysz komputer, będziesz sobie przypominać o tym, aby przejrzeć aktualności z każdej kategorii. I tak na przykład konkursy fotograficzne czy inne bardzo kreatywne zwykle trwają nieco dłużej niż te, w których wystarczy odpowiedzieć krótko na pytanie, bez wielkich starań. Ale jak grać, żeby wygrywać?

  • Wykaż się kreatywnością. Choć trzeba przyznać, że często trudno jest utrafić w gust osób oceniających odpowiedzi. Czasami wydawać by się mogło, że oczekują one zabawnej rymowanki, a przy ogłoszeniu wyników okazuje się, że nagrodę zdobył ktoś, kto pokusił się jedynie o autorski fragment prozy. Tak czy siak, zawsze warto wznosić się na wyżyny swojej kreatywności bo istnieje duża szansa, że ktoś doceni ten Twój wysiłek.
  • Grajcie całą rodziną. O ile oczywiście w regulaminie nie ma zapisu, że wygrać może tylko jedna osoba zamieszkała pod tym samym adresem. Wówczas macie możliwość na wprowadzenie w odpowiedzi konkursowe obu opcji: rymowanej  i w postaci prozy.
  • Wyszukuj konkursy, o których  nie mówi się na całą Polskę. Łatwiej jest na przykład wygrać w tych regionalnych, gdyż mniej osób bierze w nich udział.
  • Nigdy się nie poddawaj. Nawet jeśli przez dłuższy czas nie udaje Ci się nic wygrać, to nie rezygnuj z konkursów. By wytrwać w swoim postanowieniu o braniu w nich udziału myśl o konkursach jak o hobby. Jak o czymś, co może pomóc Ci dbać o swoją pasję. Konkursy fotograficzne na przykład pozwolą Ci wyćwiczyć do perfekcji używanie nowego sprzętu. Kto wie, może wszystkie te prace konkursowe staną się dla Ciebie idealnym portfolio, a Ty zasłyniesz już niedługo jako fotograf?
  • Odbieraj telefony i maile! Jeśli podajesz w konkursach swoje dane osobowe to z pewnością po to, aby organizator konkursu mógł z nich skorzystać by poinformować Cię o ewentualnej wygranej. Odbieraj więc telefon – nawet od numeru zastrzeżonego – i regularnie przeglądaj folder SPAM w skrzynce mailowej.
  • Trzymaj się ilości znaków podanej w regulaminie i DOKŁADNIE te regulaminy czytaj.
  • Staraj się, aby w Twoich odpowiedziach konkursowych nie było błędów, a jeśli nie jesteś mistrzem ortografii, pokaż komuś to, co napisałeś. Niech poprawi co trzeba.
  • Nie zapomnij o zostawieniu danych, których oczekuje od Ciebie organizator. Ich brak może oznaczać dyskwalifikację nawet jeśli przygotowałeś wyjątkową pracę.
  • Zawsze gdy konkurs zostaje rozstrzygnięty sprawdzaj jakie prace wygrały. Dzięki temu, gdy ta sama marka zorganizuje kolejną zabawę, będziesz wiedział jak ugryźć nowe zadanie konkursowe.

Konkursy z nagrodami potrafią naprawdę wciągnąć. A osoby, które grają nałogowo i wygrywają bardzo dużo często z tych konkursów żyją. Bo da się. Naprawdę się da. Trzeba tylko odpowiednio się do tego przyłożyć i uzbroić się w cierpliwość. Powodzenia!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button