LifestyleCzas wolny

Zaparowane, opalcowane, poplamione- jak wyczyścić okulary?

Dla wielu osób okulary są konieczne i nie wyobrażają sobie choćby dnia bez swojej dodatkowej pary oczu. Codzienność niesie ze sobą sporo wyzwań, które odbijają się często na naszych okularach. Odciski palców, wspomnienie po lunchu, czy zbyt gwałtowna zmiana temperatury i pojawia się pytanie, jak wyczyścić okulary?

Znajdź te jedyne

Zanim staniesz przed dylematem jak wyczyścić okulary, najpierw musisz znaleźć odpowiedź na pytanie jak wybrać okulary, tak aby były praktyczną ozdobą? Przy wyborze powinniśmy kierować się nie tylko gustem, ale również cechami swojej urody. Oprawki bowiem należy wybrać odpowiednio do kształtu twarzy.

Przy twarzy okrągłej lub owalnej ważne jest optyczne wydłużenie i wyszczuplenie, dlatego poleca się wąskie oprawki lub tzw. kocie. Twarz kwadratowa świetnie będzie wyglądać w mocnych oprawkach w stylu nerd, natomiast posiadacze trójkątnego kształtu powinni skupić się na okularach delikatnych, na przykład częściowo niezabudowanych.

Jak wyczyścić okulary?

Jeśli już wiesz, jak wybrać okulary swoich marzeń to przyszedł czas, abyś wiedziała jak o nie zadbać. Często będzie się zdarzać, że twoje okulary będą parować lub na szkłach pozostaną ślady po palcach. W takiej sytuacji najlepiej zaopatrzyć się w specjalną ściereczkę do okularów, ale co jeszcze możesz zrobić? Jak dbać o okulary?
Myj szkła.
Włóż okulary pod kran z ciepłą wodą i bez użycia mydła wytrzyj je ściereczką. Jeśli chodzi o oprawki, najlepiej czyścić je patyczkiem do uszu nasączonym spirytusem.
Zestawy do czyszczenia okularów.
W internecie dostępne są zestawy do czyszczenia okularów. To świetne rozwiązanie, zawierają specjalne spraye, ściereczki lub chusteczki nasączone płynem. Te bardziej zaawansowane posiadają nawet zestaw do polerowania szkieł.
Spray do ekranów/Płyn do szyb.
Nie jest wielką tajemnicą, że środki do czyszczenia ekranów lub okien świetnie sprawdzają się również w czyszczeniu okularów. Możesz sobie przelać taki spray do małej buteleczki i dozując na ściereczkę do szkieł przecierać je kiedy i gdzie tylko chcesz.
Preparaty do czyszczenia okularów.
W sklepach, czy aptekach dostępne są specjalne preparaty do okularów. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ wiele z nich zawiera formuły, które sprawiają, że okulary mniej parują, a brud łatwo nie osadza się na powierzchni szkieł.

Przechowywanie

Wiele z nas albo niedbale rzuca okulary gdzie popadnie lub zawiesza je sobie na szyi, czy kładzie na głowie. To nie jest najlepsze rozwiązanie. Po pierwsze dlatego, że naraża to nasze okulary na potencjalne uszkodzenia, a dwa, nie chroni ich przed zabrudzeniami. Najlepszym wyjściem jest zakupienie odpowiedniego etui lub tuby na okulary. Zwłaszcza jeśli często trzymamy je w torebce. Nic tak bowiem nie denerwuje ,jak porysowane okulary, które zwłaszcza jeśli służą do korekcji wzroku nie spełniają swojej funkcji.

Jak naprawić porysowane okulary?

Co, jeżeli mamy porysowane okulary? Czy to oznacza, że znowu musimy wydawać pieniądze na nowe, kosztowne szkła? Niekoniecznie! Istnieje kilka patentów na to, jak uratować porysowane okulary.

Najpopularniejszą metodą naprawy porysowanych okularów jest ta z sodą oczyszczoną. Wystarczy stworzyć pastę z sody, którą następnie okrężnymi ruchami będziemy nacierać szkła. Następnie okulary należy spłukać zimną wodą i dokładnie wypolerować, rysy powinny stać się niewidoczne. Równie skuteczne jest wyczyszczenie okularów miękką ściereczką nasączoną pastą do zębów lub środkiem do nabłyszczania mebli.

Dbaj o swoje drugie oczy

Wybór dobrych okularów jest bardzo ważny. Nic dziwnego, że zależy nam na tym, aby wiedzieć, jak wyczyścić okulary, by jak najdłużej się nimi cieszyć. Najlepszym jednak rozwiązaniem, jest po prostu od początku pilnowanie, aby były bezpiecznie przechowywane w etui, jeśli akurat ich nie potrzebujemy. A jeżeli przypadkiem się zabrudzą, dokładnie i ostrożnie je wyczyśćmy. Dobre nawyki pozwolą nam długo cieszyć się wymarzonymi okularami. 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button