Zdrowie i UrodaUroda

Ratunek po nieudanych zabiegach fryzjerskich, czyli botoks włosów

Farbowanie, rozjaśnianie, prostowanie i znów nowy kolor. Wszelkie zabiegi fryzjerskie mogą doprowadzić nasze włosy do stanu agonalnego. Z pomocą przychodzi jednak botoks włosów. To innowacyjny zabieg, który nie tylko sprawia, że nasze włosy wyglądają lepiej, ale realnie poprawia ich kondycję. Co to jest botoks na włosy?

Czym jest botoks włosów?

Co to jest botoks na włosy zapytacie? To profesjonalny zabieg fryzjerski, który ma na celu odbudowanie i naprawienie zniszczonych włosów. Botoks włosów polecany jest szczególnie tym z was, które często zmieniają kolor włosów, albo skarżą się na suche, łamliwe i zmęczone włosy. Wiele Pań, nawet nieposiadających znacznie zniszczonych włosów, stosuje go w celu regeneracji po zimie, gdy ich fryzura jest narażona na tarcie ze strony czapki, szalika, czy kaptura kurtki. Botoks na włosy zawdzięcza swoje działanie kolagenowi, kwasowi hialuronowemu i jagodom Acai, z których jest zrobiony. Dzięki składowi uzupełnia ubytki w łusce włosa i nadaje mu zdrowy wygląd. Zabieg ten jest nieinwazyjny i można go wykonać w domu, jak i w salonie, jeżeli mamy zdolności fryzjerskie.

Jak zrobić botoks na włosy w domu?

Zabieg, jak wspomniałyśmy, możecie zrobić same w domu. Jak zrobić botoks na włosy? Otóż w tym celu musicie zakupić zestaw do botoksu, najlepiej w jakieś fryzjerskiej hurtowni online. Następnie należy dokładnie zastosować się do instrukcji, która mniej więcej dla wszystkich zestawów będzie wyglądać podobnie.
1. Umyj włosy specjalistycznym szamponem. Otworzy on łuskę, aby przygotować włos do zabiegu i zapewnić preparatowi lepszą powierzchnię do wniknięcia w głąb włosa.
2. W zestawie znajdziesz specjalne serum. Większość z nich jest wyposażona również w strzykawkę do aplikacji lub specjalny aplikator. Jeżeli jednak w twoim czegoś takiego nie ma, zakup w aptece najmniejszą strzykawkę. Następnie zaaplikuj przy jej pomocy serum na włosy, zwłaszcza u nasady.
3. Ostatnim krokiem jest specjalna maska regeneracyjna, która jest kluczem do sukcesu. Jej zadaniem jest zamknięcie łuski włosa, tak aby botoks na włosy został w strukturze pasm i odbudował je. Zwykle trzyma się ją na głowie od 15 do 20 minut, następnie oczywiście należy ją spłukać.

Efekt, systematyczność i cena

Po zabiegu włosy powinny być miękkie i lśniące. Ponadto w przypadku włosów kręconych widać znaczące podbicie skrętu i zmniejszenie puszenia się włosa. Jeżeli wcześniej włosy były farbowane, kolor powinien być intensywniejszy. Jednak ważna informacja, jeżeli farbowałyście włosy, to aby przeprowadzić botoks włosów należy odczekać dwa tygodnie zanim zrobicie zabieg.

Zauważalne też jest to, że włosy lepiej się układają i nie elektryzują się. Taki zabieg należy wykonywać co 3-4 tygodnie. Dodatkowo cena samego zestawu to koszt od 100 do 200 zł, w zależności od producenta. W salonie jednak za taki zabieg zapłacimy od 200 do 300 zł. Jednak kobiety, które skorzystały, widzą efekt na włosach nawet do trzech miesięcy. Jednocześnie jest to też świetne rozwiązanie dla tych, którym włosy kruszą się po zabiegach rozjaśniania. Botoks na włosy znacząco zmniejsza, a nawet likwiduje kruszenie się końcówek.

W domu, czy w salonie?

Aby fryzjer mógł przeprowadzać w swoim salonie botoks włosów, musi przejść specjalistyczne szkolenie. Dlatego aby po zabiegu widać było efekt, najlepiej udać się do salonu z prawdziwego zdarzenia. Botoks włosów można jednak też przeprowadzić samodzielnie, ale należy dokładnie, krok po kroku wykonać instrukcję. To jak zrobić botoks na włosy będzie zależało wyłącznie od was.


Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button