Uroda

Endermologia – nowoczesna metoda usuwania cellulitu

Cellulit to wstydliwy problem, który potrafi odebrać pewność siebie w bardzo wielu sytuacjach. Walka z nim nie jest prosta. Bardzo często dieta i ćwiczenia zwyczajnie nie przynoszą rezultatów, ponieważ przyczyną okazuje się zaburzona praca tkanek głębokich.

Na czym polega endermologia i dlaczego pozwala pozbyć się cellulitu?

Endermologia to szczególny rodzaj masażu, w którym oddziałujemy na tkanki głębokie za pomocą podciśnienia. Do zabiegu wykorzystuje się urządzenie wyposażone w komputerowo sterowaną głowicę. Jego częścią jest komora generująca podciśnienie, a także specjalne rolki, pomiędzy które zasysane są fałdy skórne. Dlaczego endermologia tak doskonale radzi sobie z redukcją cellulitu? Otóż skuteczna walka z cellulitem wymaga działania na trzech polach. Po pierwsze, konieczne jest oddziaływanie na skórę właściwą, aby zwiększyć syntezę włókien kolagenowych oraz przywrócić skórze gładkość i jędrność. Po drugie, trzeba usprawnić krążenie limfatyczne. Zaburzenia w przepływie chłonki leżą u podłoża tak zwanego cellulitu wodnego, który jest częstym problemem i może dotyczyć nawet osób szczupłych. W końcu po trzecie, w większości przypadków nie można pozbyć się cellulitu, nie wpływając na podskórną tkankę tłuszczową. Chodzi przede wszystkim o rozbijanie adipocytów i przyspieszenie spalania tłuszczu. I właśnie wszystko to, co wymieniliśmy i co jest kluczowe w walce z cellulitem, jest możliwe do osiągnięcia dzięki endermologii. To wyróżnia ją na tle innych metod stosowanych do tej pory w walce z cellulitem, na przykład klasycznych masaży czy kosmetyków ujędrniających.

Jak wygląda zabieg endermologii?

W gabinetach, które dysponują najwyższej klasy sprzętem, zabieg endermologii jest w pełni komfortowy i bezbolesny. Niektórzy uważają nawet, że jest relaksujący. Cała procedura trwa kilkadziesiąt minut i polega na przykładaniu głowicy urządzenia do wybranej partii ciała. Klientka przed zabiegiem ubiera specjalny kostium endermowear, dzięki czemu rolki nie stykają się bezpośrednio z powierzchnią skóry. Najczęściej zabiegi usuwania cellulitu przeprowadzamy na pośladkach, udach, łydkach i brzuchu. Niewątpliwą zaletą endermologii jest jej bezinwazyjność. Dzięki temu zabiegi można powtarzać kilka razy w tygodniu i nie jest wymagany okres rekonwalescencji. Co więcej, endermologia jest tak bezpieczną metodą, że stosujemy ją nawet u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Jakich efektów można się spodziewać i po jakim czasie?

Do efektów endermologii zaliczamy oczywiście zniwelowanie cellulitu oraz wygładzenie i ujędrnienie skóry. W widoczny sposób ujmuje to naszemu ciału lat. To jednak nie wszystko. Ta metoda pozwala również wysmuklić sylwetkę i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, który często przyczynia się do wystąpienia cellulitu. Ponieważ endermologia jest jednocześnie rodzajem drenażu limfatycznego, korzystnie wpływa na krążenie krwi oraz chłonki. W ten sposób poprawia się odżywienie tkanek oraz usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Pierwsze rezultaty są widoczne po kilku zabiegach. Optymalnie endermologię wykonuje się 1-3 razy w tygodniu, a zalecana ilość zabiegów to 10-20. Warto rozważyć połączenie endermologii z innymi zabiegami na cellulit, takimi jak fala akustyczna. Najlepiej jest skorzystać z porady specjalisty medycyny estetycznej, który zaproponuje konkretny plan działania.

Czy endermologię można stosować u osób z problemami innymi niż cellulit?

Endermologia to metoda, która daje ogromne możliwości w medycynie estetycznej. Jest to nie tylko sposób na redukcję cellulitu, ale także uznana metoda modelowania sylwetki. Decydują się na nią między innymi kobiety po ciąży. Bardzo popularna staje się także endermologia twarzy. Za pomocą tego zabiegu jesteśmy w stanie poprawić wygląd bez skalpela – pozbyć się worków i cieni pod oczami, wyszczuplić twarz oraz wygładzić i rozświetlić skórę. Endermologia jest polecana również dla osób z zastojami limfatycznymi o różnym podłożu, na przykład po operacjach. Chętnie korzystają z niej też sportowcy, aby łagodzić bóle mięśniowe i przyspieszać regenerację tkanek.

Artykuł powstał we współpracy z https://neonia.com.pl/

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button