Dziecko

Pomysły na wyjątkowy prezent dla dziecka

Każdy rodzic chce podarować swojemu dziecku coś wyjątkowego. Zwłaszcza gdy zabawki przestają już cieszyć tak, jak dawniej. W jakie niematerialne prezenty warto zainwestować swój czas lub pieniądze? Poznaj kilka wyjątkowych pomysłów!

Blog ze wspomnieniami

Nie ważne, czy Twoje dziecko ma rok, 5, czy 10 lat. Pewnego dnia zechcesz mu opowiedzieć, jakim było wyjątkowym szkrabem. I owszem, możesz to zrobić za pomocą zdjęć, czy filmików. Pamiętaj jednak, że pamięć z czasem bardzo się zaciera i wiele pięknych wspomnień po prostu Ci umknie.

Dobrym pomysłem, żeby temu zapobiec jest tworzenie internetowego dziennika. Może on powstawać tylko do osobistego użytku, ale może też trafić do szerszej publiczności. Decyzja należy do Ciebie. Powinieneś też (przynajmniej wstępnie) ustalić, jaką formę przybierze strona, czy umieścisz tam zdjęcia i jak długie będą poszczególne posty. Sprawdź, co pasuje Ci najbardziej i stwórz wyjątkową pamiątkę dla swojego dziecka!

Wskazówka: jeśli nie wiesz, jak założyć bloga, wypróbuj ten bezpłatny kreator stron www. Narzędzie udostępnia gotowe szablony do edycji witryny, jest intuicyjne i proste w użyciu.

Dzień beztroski

Na co dzień jesteś bardzo odpowiedzialnym i zapobiegliwym rodzicem. Starasz się, żeby Twoje dziecko nie oglądało dużo bajek, jadło zdrowe posiłki i miało odpowiednie ubrania. A gdyby tak poluzować niektóre reguły?

Oczywiście nie chodzi o to, by pozwolić dziecku na łamanie zasad grawitacji, czy ubranie się w krótkie spodenki, gdy za oknem przymrozek. Ale pozwolenie na to, by spędziło jeden dzień w taki sposób, jak samo zapragnie, może być dla niego ekscytującym (a jednocześnie dość pouczającym) doświadczeniem.

Być może Twoje dziecko będzie chciało bawić się przez wiele godzin ulubionymi zabawkami, a może wymyśli wizytę w Aquaparku. Postaraj się przygotować na kilka ewentualności. Przymknij oko na dodatkową porcję lodów. Pozwól sobie ten jeden raz na złamanie reguł, a Twoja pociecha na pewno to doceni!

Noc filmowa

Już samo położenie się później spać będzie dla Twojego dziecka dużą frajdą. A jeśli jeszcze pozwolisz na wybranie filmu i zorganizowanie domowego kina, będzie zachwycone! Przygotuj Wasze ulubione przekąski i napoje. Wydrukuj lub sam stwórz bilety i „skasuj” je przed seansem. Zaproś na nocowanie przyjaciół swojego dziecka. Zadbaj też o wygodę – przydadzą się dodatkowe poduszki i koce.

Taka filmowa noc z Tobą lub z innymi maluchami zostanie w pamięci dziecka dłużej niż jakakolwiek zabawka. Może nawet przerodzi się w rodzinną tradycję, którą możecie kontynuować przez resztę życia, przy okazji świetnie się bawiąc.

Wspólne warsztaty

Warsztaty tematyczne to kolejna niematerialna rzecz, którą możesz ofiarować swojemu dziecku. Ważne jest, żeby były one zgodne z jego zainteresowaniami (a nie Twoimi ambicjami). Co sprawi najwięcej radości Twojemu synowi lub córce? Czy będą to warsztaty kulinarne, garncarskie, taneczne, czy może z kodowania i tworzenia własnej strony internetowej?

Wybierz najlepszą opcję dostępną w okolicy i zarezerwuj czas dla swojego dziecka. Nawet, jeśli nie bardzo interesują Cię te zajęcia, wspólne uczenie się nowych rzeczy, może Was bardzo do siebie zbliżyć.

Lista innych niestandardowych prezentów

Oczywiście nie zawsze możesz być kreatywny, zarwać noc lub zwolnić się z pracy, by sprawić przyjemność dziecku. Czasami chcesz mu dać po prostu ciekawy upominek. Brakuje Ci na niego pomysłu? Sprawdź tę listę, a może któraś z propozycji będzie strzałem w dziesiątkę!

Lista nietypowych prezentów:

 • Obligacje
 • Fundusz powierniczy
 • Bilet do ZOO
 • Bilet na wydarzenie sportowe
 • Wyjście na kręgle/łyżwy/koncert
 • Lekcja jazdy konnej/na nartach/na snowboardzie
 • Karnet na basen
 • Wizyta w parku rozrywki
 • Płyta z ulubioną muzyką
 • Gra planszowa
 • Instrument muzyczny
 • Mikroskop
 • Zestaw młodego chemika/elektryka
 • Teleskop

Która z tych pozycji najbardziej ucieszyłaby Twoje dziecko?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button