UrodaZdrowie i Uroda

Okres przejściowy: czym różni się pielęgnacja skóry twarzy jesienią?

Jesień – to najlepszy okres na zabiegi pielęgnacyjne – od domowych masek po zabiegi w salonie. Poza tym – jesień to okres przejściowy, oddzielający ciepło i zimno. W tym czasie stan skóry zmienia się, adaptując się do nowego etapu. Może pojawić się suchość lub odwrotnie, tłusty połysk, wysypki i bladość. Przyczyną są wahania wilgotności i temperatury. Dlatego jesienna pielęgnacja skóry ma swój wyjątkowy zestaw produktów.

Jesienna pielęgnacja skóry: kwasy do twarzy na pierwszym miejscu

Jesienią dobrze jest zaktualizować kosmetyczkę produktami zawierającymi kwasy. Kwas mlekowy i kwasy owocowe dla skóry – to najlepszy sposób na odmłodzenie jesienią. One będą delikatnie złuszczać zrogowaciałą warstwę skóry, usuną plamy i przebarwienia powstałe w wyniku ekspozycji na słońce, a także pomogą pozbyć się wysypki.

Promienie słoneczne stają się coraz mniej agresywne, i do pielęgnacji skóry jesienią można nie bać się dodawać produkty z efektem rozjaśnienia.

Dobrze, jeśli pielęgnacja skóry jesienią będzie obejmować produkty z retinolem, kwasami BHA i AHA, które przygotują skórę na zimę.

Wszystkie kwasy AHA dobrze walczą z powierzchownymi zmarszczkami, wysypką i ze stanem potrądzikowym, poprawiają koloryt cery. A więc idealne dla skóry dojrzałej i starzejącej się, aby zapobiegać pojawianiu się zmarszczek i starzeniu się skóry.

  • Kwas hialuronowy – to doskonały wybór dla tłustej, a także pozbawionej elastyczności, odwodnionej cery.
  • Kwas mlekowy o niskim stężeniu nadaje się do suchej i wrażliwej skóry.
  • Kwas salicylowy – dla skóry z wysypką i trądzikiem.

Ale nie eksperymentuj na własną rękę. Błędne dawkowanie może być bardzo szkodliwe dla skóry, a nawet powodować głębokie, trudne do gojenia oparzenia. Kwasy zaliczane są do substancji aktywnych, a w wysokich stężeniach – do środków agresywnych. Wybieraj produkty dopuszczone do użytku domowego, w których stężenie kwasów jest optymalne do samodzielnego stosowania.

Dobrać produkty z kwasami można na stronie internetowej Cosibella.pl.

Pielęgnacja skóry w okresie jesiennym: nie zapomnijmy o ochronie

Rzeczywiście, jesienią aktywność słoneczna wyraźnie spada. Jednak pielęgnacja skóry w okresie jesiennym powinna obejmować również produkty z filtrem SPF. Zwłaszcza jeśli używasz peelingów, kremów rozjaśniających, maseczek zawierających witaminy A i E. A także, jeśli Twoja skóra jest podatna na przebarwienia – pozbycie się plam pigmentacyjnych jest znacznie trudniejsze niż ich uzyskanie.

Skóra jesienią wymaga szczególnej uwagi. Do zwykłego zestawu produktów pielęgnacyjnych dobrze dodać maseczki, serum zawierające kwas hialuronowy, aby nawilżyć głębokie warstwy skóry – pomoże to uniknąć ściągnięcia, suchości i łuszczenia. Skóra będzie szczególnie wdzięczna, jeśli do produktów nawilżających do jesiennej pielęgnacji cery dodać kremy odżywcze.

Pomimo tego, że prawdziwe zimno z reguły zaczyna się dopiero pod koniec jesieni, lepiej przygotować skórę i zadbać o jej ochronę już od pierwszych miesięcy. A wtedy twoja skóra Ci podziękuje.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button