RodzicielstwoDziecko

Aplikacje do nauki angielskiego-4 aplikacje, które pomogą Twojemu dziecku poznać język obcy

Rozwój technologii dał nam nie tylko nowe rozrywki, ale również nowe możliwości nauki. Obecnie popularnością cieszą się kursy online oraz aplikacje do nauki języków obcych. Warto korzystać z tego dobrodziejstwa, ponieważ ta forma nauki jest łatwo dostępna oraz lekka w przyswajaniu zwłaszcza dla najmłodszych. Jak nauczyć dziecko języka obcego przy pomocy aplikacji mobilnej?

Dlaczego warto wybrać aplikacje do nauki angielskiego zamiast kursu?

Żyjemy coraz szybciej i coraz więcej czasu spędzamy w pracy. To samo tyczy się naszych dzieci i szkoły, czy zajęć dodatkowych. Trudno w codzienny grafik wpleść jeszcze kurs języka obcego, a taki z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Obecnie pracodawcy nawet bardziej cenią sobie znajomość innych języków, aniżeli wyższe wykształcenie. Podstawą jest oczywiście język angielski, który stał się w ostatnich latach międzynarodowym środkiem komunikacji. Aplikacje do nauki języków w związku z tym zyskują coraz większą popularność. Jest to fantastyczna forma nauki, ponieważ takie często darmowe aplikacje, dają możliwość nauki niskim kosztem, w krótkim czasie i z każdego miejsca. To najlepszy sposób na to, jak nauczyć dziecko języka obcego, ponieważ firmy tworzące tego typu narzędzie nauki dostosowują je do wieku odbiorcy. To sprawia, że ta metoda jest przyjemna dla dzieci i chętnie z niej korzystają, jak z formy rozrywki. Cóż może być lepsze niż nauka przez zabawę?

Najlepsze aplikacje do nauki, dostosowane do wieku dziecka

Aplikacje do nauki języków są różne. Zwłaszcza jeżeli chodzi o aplikacje do nauki angielskiego, wybór jest spory. Jak wybrać najlepszą darmową aplikację dla naszego dziecka? Oto nasze typy, na które z nich warto zwrócić uwagę.
• Lingokids
Najpopularniejsza aplikacja do nauki języka angielskiego. To świetny sposób na to, jak nauczyć dziecko języka obcego zawłaszcza te młodsze. Jest ona odpowiednia dla dzieci do lat 8 i składa się głównie z pięknych, kolorowych mini gierek, które mają na celu poprzez skojarzenia i rozbudzanie wyobraźni nauczyć dziecko angielskiego.
• Memrise
To fantastyczna, darmowa aplikacja do ogólnej nauki języków, między innymi angielskiego. Podobnie jak Lingokids wykorzystuje zabawę, jako formę nauki. Jednak zamiast mini gierek mamy ciekawe zadania, które rozbudzą naszą ciekawość i rozwiną umiejętność logicznego myślenia. Zadania dostajemy bezpośrednio z aplikacji lub wynikają one z filmików z native speakerami. Zdecydowanie dla starszych dzieci.
Bibo
Świetna aplikacja do nauki dla najmniejszych dzieci. Piękna, bajkowa grafika wprowadza nas w świat gier i zabaw, które mają na celu nauczyć dziecko podstaw języka angielskiego.
• Xeropan: Your English Teacher
Aplikacja sprawdzi się u młodszych, jak i starszych dzieci. Zgłębiajmy pasjonujący świat języka angielskiego z Xeropanem, naszym osobistym nauczycielem angielskiego. Poza filmikami mającymi na celu osłuchanie się z językiem, aplikacja oferuje ćwiczenia do praktyki wymowy czy pisowni i to na różnych poziomach zaawansowania. To nie jest nudna lekcja, ale sposób na poznanie świata przy pomocy języka angielskiego.

Warto zaufać technologii

Obecnie rodzice za wszelką cenę chcą ograniczyć używanie technologii przez dzieci. Niestety, czasy się zmieniły, dzieci będą miały styczność z tabletami, smartfonami i komputerami. Te kontakty będą się zwiększać. Nie chodzi o to, aby zamknąć dziecko w szklanej kuli, ale nauczyć je mądrze korzystać z dobrodziejstw technologii. Aplikacje do nauki angielskiego są właśnie tą jasną stroną technologii. 


Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button