Redakcja Testuje

Recenzja książki „Nic o mnie nie wiesz” E.G. Scott

Przeczytałam ten thriller psychologiczny z miłą chęcią. To książka pary pisarzy: Elizabeth Keenan i Grega Wands’a, którzy kryją się pod pseudonimem E.G. Scott. „Nic o mnie nie wiesz” to ich pierwsza książka, ale za to jaka! Okładka jest zachęcająca, opis również – nic tylko zabrać się do lektury, ale jak na razie zapraszam do przeczytania mojej recenzji.

Paul i Rebecca to szczęśliwe małżeństwo z wieloletnim stażem

Dawno temu połączył ich seks, oraz wspólne marzenia. Mają ładny, przytulny dom, cudownego psa, oboje spełniają się zawodowo – idylla bez żadnych tajemnic.

Ale czy tak jest na pewno?

Rebecca pewnego dnia niespodziewanie traci pracę, jest uzależniona od leków, które sama zresztą sprzedawała. W międzyczasie dowiaduje się, że Paul miał romans z sąsiadką, która jest psychicznie niezrównoważona i pragnie zemsty. Zaczyna popadać w coraz większą paranoję – również przez zablokowany dostęp do leków. Główna bohaterka już nie wie co się dzieje naprawdę, a co w jej wybujałej wyobraźni. Układa misterny plan, ponieważ obawia się, że mąż znowu ją zdradza i chce ją porzucić dla innej. Rozpoczyna się intryga, która nie może się dobrze skończyć…

            W tej książce narracja prowadzona jest po mistrzowsku. Tempo akcji jest dość powolne i jest to duży atut – poznajemy historię z perspektywy obydwóch stron. Zaznajamiamy się z bohaterami, którzy są normalnymi ludźmi, prostymi – dzięki temu łatwiej jest nam wciągnąć się w tę historię bo po części może nam się wydawać, że w niektórych kwestiach są wręcz podobni do nas. Jest to jednak bardzo wnikliwy obraz powolnego rozpadu małżeństwa.

            Jestem przekonana, że fani thrillerów psychologicznych będą zadowoleni z tej pozycji. Jest już nawet wiadome, że książka pary pisarzy zostanie zekranizowana. Jestem bardzo ciekawa tego serialu i nie mogę się doczekać kiedy i gdzie będzie można go obejrzeć.

Czytanie tej historii było dla mnie niezwykłą przyjemnością, a zakończenie wywołało niemały szok. Zachęcam Was do przeczytania tej książki, naprawdę warto.

Autor recenzji: Klaudia Ratajczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button