Lifestyle

Praktyczne dekoracje, których nie może zabraknąć na stole podczas przyjęcia

Organizując przyjęcie, dbamy w głównej mierze o dekoracje, takie jak balony, serpentyny czy świeczki. Tymczasem bardzo istotne jest właściwe ozdobienie stołu, tak aby nabrał on niesamowitego wyglądu i blasku. Praktyczne dekoracje, których nie może na nim zabraknąć, to przede wszystkim kieszonki na sztućce oraz serwetki papierowe. Nie tylko ozdobią stół, ale i przydadzą się wszystkim gościom.

Kieszonki dla lepszego poziomu higieny

Kieszonki na sztućce to, jak sama nazwa wskazuje, akcesorium, służące do przechowywania sztućców. Są one nie tylko bardzo praktyczne, ale i niezwykle eleganckie, dzięki czemu dodają stołowi klasy i blasku. Niemniej jednak, poza rolą dekoracyjną, kieszonki na sztućce pełnią także dodatkową funkcję, a mianowicie pozwalają zachować o wiele wyższy poziom higieny. Dzięki nim sztućce pozostają przykryte, dzięki czemu goście sięgają po nie w takim stanie, w jakim zostały wyciągnięte ze zmywarki restauracyjnej. Zakup kieszonek na sztućce dedykowany jest również osobom prywatnym, które urządzają przyjęcia we własnym domu.

Jakie serwetki wybrać na przyjęcie?

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że na każdym przyjęciu najlepiej sprawdzają się przede wszystkim serwetki papierowe. Jednorazowe serwetki papierowe nie tylko pięknie dekorują stół, lecz również są niezwykle higienicznym oraz praktycznym wyborem. Kosztują niewiele, zatem nie budzi wątpliwości fakt, iż nadają się do użycia wyłącznie raz. Nie trzeba ich prać ani prasować, tak jak serwet wielorazowych. Dzięki temu sporo oszczędzamy, a po zakończeniu przyjęcia serwetka papierowa może po prostu wylądować w koszu na śmieci. Serwetki z papieru można ustawić na różne sposoby – niektórzy wykorzystują do tego specjalne podajniki na serwetki, które ustawione są na stole (jest to najpopularniejszy sposób, gdyż każdy gość może wziąć tyle serwetek, ile jest mu potrzebne), inni kładą serwetki papierowe obok każdego talerza.

Elegancko i spójnie

Zakup kieszonek na sztućce oraz serwetek papierowych to sposób na pięknie prezentujący się stół, na którym każdy element dekoracyjny jest do dyspozycji gości. Takie zestawienie sprawdzi się nie tylko podczas dużego przyjęcia, ale również w czasie skromnej, rodzinnej uroczystości bądź nawet na co dzień, głównie w restauracjach. Dzięki kolorowym kieszonkom na sztućce oraz kolorowym serwetkom papierowym można uzyskać spójny wygląd stołu – wystarczy dobrać dwie podobne bądź bardzo pasujące go siebie barwy. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim niska cena, która zachęca do zakupów.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button