Ślub i Wesele

Jakie buty do ślubu warto wybrać?

Zakup butów ślubnych damskich stanowi niemal tak duże wyzwanie, jak wybór odpowiedniej sukni ślubnej. Niektóre kobiety decydują się na model, który będzie idealnie pasował do sukni, inne wybierają taki, który można założyć również po dniu zaślubin. Warto jednak mieć na uwadze, że na zakupy należy wybrać się z pewnym wyprzedzeniem, tak aby buty ślubne damskie dobrze rozchodzić przed uroczystością.

Buty na wesele czy także na co dzień?

Jakie buty ślubne damskie wybrać – takie, które sprawdzą się niemal wyłącznie podczas uroczystości weselnej, czy może model, który z powodzeniem będzie można nosić na co dzień? To pytanie stawiają sobie wszystkie przyszłe panny młode. Jeśli buty ślubne damskie mają za zadanie dopełniać kreację, zwykle mają kolor biały. Tymczasem w przypadku, gdy obuwie ślubne kobiece mają posłużyć przez nieco dłuższy okres, zwykle decydujemy się na zakup modelu w kolorze beżowym czy pudrowego różu. Tego typu buty założymy na imprezę, na wyjście ze znajomymi czy nawet do pracy. Pamiętajmy, że o ile w przypadku długich sukien ślubnych, buty nie wyróżniają się zanadto. Niemniej jednak panny młode, które planują założyć do ślubu krótką sukienkę, będą musiały nieco bardziej przyłożyć się do wyboru odpowiedniego obuwia, bowiem musi on idealnie pasować do kreacji, grając rolę niemalże pierwszoplanową.

Kiedy warto rozpocząć poszukiwania obuwia do ślubu?

Poszukiwania wymarzonej sukni ślubnej niektóre panny młode rozpoczynają nawet na rok przed planowaną datą uroczystości, a kiedy wybrać się do sklepów, aby kupić buty ślubne damskie? Najlepiej jest to zrobić z co najmniej kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Potrzebujemy bowiem od kilku do nawet kilkunastu dni, aby obuwie porządnie rozchodzić. Gdy założymy je na stopy po raz pierwszy, mogą pojawić się otarcia czy pęcherze – jest to zupełnie normalne zjawisko, które nie powinno powtórzyć się później. Warto jednak mieć pewność, że obuwie nie będą nas uciskać, odpowiednio dopasowując się do stopy. Ponadto, niektóre salony sukien ślubnych wymagają, aby na przymiarki zakładać buty, które planujemy mieć na sobie w dniu uroczystości. Oczywiście, możemy wybrać inne, o podobnej wysokości obcasa jednak, gdy znajdziemy już wymarzone buty ślubne damskie, nie warto zwlekać z ich zakupem. Pamiętajmy, aby zaopatrzyć się również w obuwie zmienne – panny młode zwykle decydują się na modele płaskie bądź na bardzo niskim obcasie, tak aby móc swobodnie przetańczyć całą noc, a dodatkowo dać nieco swobody zmęczonym i obolałym stopom.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button