LifestyleZdrowie

Okulary z polaryzacją – co to oznacza i dlaczego warto wybierać takie okulary?

Okulary z polaryzacją to jednocześnie okulary przeciwsłoneczne. Posiadają one specjalne filtr UV400 chroniący oczy przed szkodliwym promieniem ultrafioletowym (UVA, UVB, UVC). Różnica między zwykłymi okularami przeciwsłonecznymi, a tymi polega na tym iż ochrona przed promieniowaniem jest całkowita. Obecnie jednak na rynku znajduje się wiele firm produkujących okulary, dlatego przy ich wyborze warto kierować się kilkoma wskazówkami.

Czym one właściwie są?

Polaryzacja w okularach to niesamowita przewaga nad jej brakiem – https://aurum-optics.pl/okulary-z-polaryzacja. Z naukowego punktu widzenia polega ona na porządkowaniu rozproszonych promieni świetlnych w taki sposób, aby do oczu docierały jedynie fale wertykalne. Inaczej nazywane są one falami pionowymi- przekazują informacje o kolorach. Natomiast promienie horyzontalne są odpowiednio blokowane i ograniczane. Jest to zaleta, ponieważ odpowiadają one za lśnienia, które są uciążliwe.

Patrzenie na świat za pomocą soczewki z polaryzacją sprawia, że jest on znacznie żywszy. Barwy stają się widocznie i wyraźniejsze. Ich akcenty są znacznie mocniejsze. Wytłumienie ulegają natomiast treści odblaskowe.

Jakie korzyści pochodzą z polaryzacji?

  • Jedna z najważniejszych korzyści to zdecydowanie wcześniej wspomniane eliminowanie odblasków. Aby lepiej przybliżyć to zjawisko są to promienie słoneczne odbijane od odblaskowych powierzchni. Przykładowo wody, metalu albo karoserii.
  • Akcenty kolorów są znacznie mocniejsze i żywsze. Cały kontrast obrazu staje się bardziej przejrzysty.
  • Oczy odpoczywają, dzięki czemu wzrok może być ostrzejszy przez dłuższy czas.

Okulary polaryzacyjne za kółkiem i nie tylko

Przez wcześniej wymienione powody okulary te idealnie odnajdują się w samochodzie lub innym środku komunikacji. Zwiększony Komfort widzenia i większa dokładność sprzyjają bezpiecznej jeździe. Wpływa to także na zwiększenie komfortu. Używając okularów z polaryzacją można zapomnieć o oślepiających promieniach świetlnych lub innych odblaskach.

Korzyści te również świetnie odnajdują się w innych sytuacjach gdzie ma się do czynienia z wodą. Mowa tu o zwłaszcza dniach słonecznych, w których odblaski potrafią prawdziwie oślepić i zmęczyć wzrok. Okulary polaryzacyjne zapobiegają temu problemowi i pozwalają na cieszenie się dobrym wzrokiem przez dłuższy czas

Kiedy warto je nosić?

Jak wcześniej wspomniano idealnie nadają się one do środowisk gdzie odblaski potrafią zmęczyć człowieka. Może to być za kółkiem lub podczas pobytu w miejscu gdzie jest dużo śniegu. Okulary polaryzacyjne są nie tylko dla wyczynowców uprawiających sporty wodne czy kierowców aut. Nadają się one także doskonale do codziennego funkcjonowania w mieście, gdy intensywnie świeci słońce.

Emanujący odblask zostaje zdecydowanie obniżony, a kontrast i jakość kolorów podwyższona. Dzięki obecności tak wielu modeli na rynku w różnych wersjach kolorystycznych i stylach zdecydowanie każdy może znaleźć coś dla siebie. Warto zainwestować w swoje oczy i bezpieczeństwo Dlatego nie ma co zwlekać i oszczędzać. W końcu to inwestycja na lata.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button