Dom

Obrazy nowoczesne – abstrakcja, pop art, a może street art?

Sztuka współczesna, choć ciesząca się obecnie dużą popularnością, przez jednych jest utożsamiana jako synonim designu i oryginalności, dla innych z kolei jako przejaw trudnego do pojęcia artyzmu. Bądź co bądź, ale jedno pozostaje pewne, nikomu nie jest obojętna. Dlatego obrazy nowoczesne często goszczą w reprezentacyjnych salonach, klimatycznych sypialniach, domowych gabinetach, a nawet w biurach!

Nowoczesne obrazy — tylko dla designerów? Ależ skąd!

Sztuka współczesna z roku na rok budzi coraz większe zainteresowanie. I nie dlatego, że jest tak chętnie propagowana przez cenionych stylistów czy znakomitych architektów, ale z uwagi na fakt, że jest tajemnicza, a przy tym tak różnorodna. Oznacza to, że po obrazy nowoczesne może sięgnąć każdy, kto tylko ceni niesztampowość i możliwość oderwania się od starych, przyjętych schematów.

Abstrakcja jako często wybierany motyw w sztuce nowoczesnej

Zwykle, po obrazy nowoczesne sięgają osoby lubiące minimalizm. Wśród najchętniej wybieranych motywów królują oczywiście dzieła abstrakcyjne. Dlaczego? Powód jest prosty! Dlatego, że panuje w nich dowolność interpretacji! Na próżno można szukać w nich określonych zasad i reguł pojmowania. Na ich czele stoi kontrast, zabawa kształtem i kolorami. Kompozycja płaszczyzn, brył czy linii okazuje się zatem świetnym uzupełnieniem dla wnętrz w stylu minimalistycznym.

A może pop art.?

Tuż obok obrazów nowoczesnych o tematyce abstrakcyjnej, sporym zainteresowaniem cieszą się dzieła w stylu pop art. Przepełnione krzykliwymi i odważnymi kolorami, a także rozmaitymi formami stanowią doskonały wybór dla odważnych osób, które nie boją się wydostać spod monochromatycznych konwencji.

Obrazy inspirowane sztuką uliczną, czyli street art. w najlepszym wydaniu

Abstrakcja i pop art. to nie jedyne możliwości na wplecenie do swojego wnętrza solidnej dawki modernizmu. Równie ciekawą propozycję stanowią obrazy nowoczesne nawiązujące do sztuki ulicznej. Jeszcze do niedawna przez wielu utożsamiane wyłącznie jako przejaw wandalizmu, dziś coraz częściej będące dowodem twórczej wyobraźni. Od dziś sztuką street art. można cieszyć się na własność. I to bez konieczności wychodzenia przed blok. Nowoczesne obrazy nawiązujące do street artu i posiadające wysoką wartość artystyczną można zakupić w sklepie https://www.gallerystore.pl/obrazy-nowoczesne. Namalowane rękoma utalentowanych malarzy pobudzą wyobraźnię i rozwiną zmysł estetyczny w odczytywaniu pozornie krzykliwych i niepasujących do siebie kompozycji. Otwarty umysł w sposobie ich interpretacji wystarczy, aby wnętrze zyskało świeżego i młodzieńczego charakteru.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button