DomDziecko

Dlaczego na placu zabaw nie może zabraknąć domków?

Na placach zabaw znaleźć można różnego rodzaju zabawki i sprzęty, które służą przede wszystkim aktywności dzieci, zachęcając je jednocześnie do tego, aby w ciekawy sposób spędzić wolny czas. Niemniej jednak poza karuzelami, zjeżdżalniami czy piaskownicą powinny również pojawić się domki na plac zabaw. Wbrew pozorom są one istotnym elementem wyposażenia. Dlaczego?

Przestrzeń do kreatywnej zabawy i nawiązywania kontaktów

Dorosłym często wydaje się, że domki na plac zabaw nie wnoszą nic ciekawe w życie maluchów, które wolą korzystać z różnego rodzaju innych atrakcji. Tymczasem okazuje się, że jest dokładnie na odwrót – bardzo często w domkach na placach zabaw możemy znaleźć całe skupiska dzieci, które aktywnie się bawią. Domki na plac zabaw to doskonałe miejsca do kreatywnej zabawy, do której pociechy często wykorzystują na przykład akcesoria do piaskownicy. Ponadto jest to przestrzeń do nawiązywania kontaktów towarzyskich. Zabawa daje możliwość dokonania podziału ról, spędzenia czasu z rówieśnikami czy nauki dzielenia własnymi zabawkami. Dlatego też z domków na plac zabaw definitywnie nie warto rezygnować, nawet jeśli dorosłym wydają się one zbędną ozdobą. Zwykle po latach zapominamy, jak kiedyś godzinami bawiliśmy w tego typu domkach, choć z pewnością nie były one tak dobrze wyposażone, jak obecnie. Ponadto latem w domku można znaleźć przyjemny cień, który zapewni najmłodszym ochłodę.

Jakie domki na plac zabaw wybrać?

Obecnie domki na plac zabaw występują w przeróżnych konfiguracjach, przez co wybór idealnego modelu jest nieco utrudniony. Wiele zależy tutaj od wieku dzieci, którym poświęcony jest konkretny obiekt. Jeśli jest to osiedlowy plac zabaw, to wiadomo, że będą z niego korzystać zarówno maluchy, jak i dzieci w wieku szkolnym. Wtedy też lepiej wybrać domki na plac zabaw uniwersalne, sprawdzające się w każdym przedziale wiekowym. Niemniej jednak w przypadku, gdy mamy do zagospodarowania plac zabaw dla starszaków, możemy zdecydować się na domki tematyczne, wyposażone na przykład w schodki czy ściankę wspinaczkową. Obecnie coraz popularniejsze stają się modele ze zjeżdżalnią, które pozwalają połączyć dwie atrakcje w jedną. Domki mogą również przypominać wóz strażacki bądź budkę z jedzeniem na wynos – do wyboru mamy naprawdę sporo modeli, dlatego bez względu na to, jaki dokładne plac zabaw chcemy upiększyć, z pewnością znajdziemy idealne rozwiązanie. Pamiętajmy, aby nie rezygnować z domku, nawet jeśli mamy do zagospodarowania stosunkowo niewielką przestrzeń.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button