LifestyleModa

Luksus z Bliskiego Wschodu – dlaczego warto kupić arabskie perfumy?

Zapachu z Bliskiego Wschodu nie poczujesz, wybierając perfumy, które można znaleźć na lokalnym, arabskim targowisku. Takie wonności nie mają nic wspólnego z kolebką perfumiarstwa i jej wielowiekowymi tradycjami. Perfumy rodem ze świata Księgi tysiąca i jednej nocy to luksusowe kompozycje tworzone przez najwybitniejszych perfumiarzy naszych czasów. Czym są prawdziwe, arabskie wonności? I dlaczego także tobie mogą one przypaść do gustu?

Zatoka Arabska – to tam wszystko się zaczęło

Kolebką perfum była Mezopotamia. To tam palono drzewa, żywice, aby aromatyczna woń wyrażała szacunek i podziw dla bogów. Z czasem zaczęto dodawać do nich kwiaty, aby ich zapach był jeszcze przyjemniejszy.

Na Bliskim Wschodzie przez setki lat eksperymentowano z zapachami. Za ojca tamtejszego perfumiarstwa jest uważany Abu Yusuf Yaqub bin Ishaaq al Kindi, który łączył zioła z roślinami, tworząc dziesiątki nowych woni.

Dla Arabów perfumy były od zawsze czymś więcej niż tylko miłymi, kuszącymi czy uwodzicielskimi zapachami. Świadczy o tym fakt, że niegdyś Koran nakazywał używania wonności w życiu codziennym. Rewolucją w arabskim perfumiarstwie było udoskonalenie metody destylacji przez Awicennę, dzięki czemu zaczęto efektywnie pozyskiwać olejki zapachowe z kwiatów.

Do dziś w rejonach Zatoki Arabskiej perfumiarstwo nie jest postrzegane jako rzemiosło. To sztuka, do której trzeba mieć talent i którą traktuje się z nabożeństwem.

Flakon z zapachem Bliskiego Zapachu

Rejony Zatoki Arabskiej i Dubaj pachną obłędnie – to właśnie tam powstającymi kompozycjami inspirują się perfumiarze na całym świecie. Perfumy z Bliskiego Wschodu produkuje się często takimi samymi metodami jak setki lat temu – to wyraz szacunku do tradycji i zamiłowania do tworzenia bajecznie pachnących wonności.

Na Bliskim Wschodzie:

  • tworzy się bogate, nieoczywiste, unikalne kompozycje – pracują nad nimi najwybitniejsze Nosy na świecie;
  • do produkcji perfum wykorzystuje się najlepsze surowce – i to bez względu na ich cenę – są one komponowane często z najdroższych perfumiarskich składników – ambry, oudu, irysów, róży damasceńskiej. Proces pozyskiwania tych surowców jest żmudny, skomplikowany;
  • powstają perfumy w postaci olejków i w atomizerze – te pierwsze zgodnie z arabską tradycją nie zawierają alkoholu.

Najpiękniejsze perfumy z Bliskiego Wschodu powstają tylko z najwyższej jakości składników, obłędnie pachną, są inspirowane tradycją – mimo tego tamtejsi perfumiarze ciągle eksperymentują z zapachami. Drzewne, kadzidlane aromaty są przełamywane owocowymi akordami, lekkimi kwiatowymi akcentami, subtelną słodyczą. Dlatego pochodzące stamtąd kompozycje są tak różnorodne, urzekające i trudno im się oprzeć.

Gdzie znajdziesz najlepsze, luksusowe perfumy z Bliskiego Wschodu?

Będąc na wakacjach w jednym z arabskich krajów, możesz wybrać się na suk i kupić tanie produkty, udające perfumy z Bliskiego Wschodu. Te prawdziwe, ekskluzywne zapachy znad Zatoki Arabskiej czekają na ciebie tylko w wyjątkowych perfumeriach, ceniących sobie perełki zapachowe.

Perfumy arabskie, które oczarowują, zniewalają, powstają z drogocennych surowców, są unikatowe. Nie produkuje się ich w ogromnych fabrykach i na skalę masową. To rarytasy dla tych, którzy na własnej skórze chcą poczuć arabski blichtr, baśniowość i zmysłowość.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button