Dziecko

3 najlepsze pióra dla dzieci Waterman – które wybrać?

Nauka pisania to niesamowicie ważny moment w życiu każdego malucha. To właśnie w tym momencie Twoje dziecko nie tylko uczy się nowej umiejętności, jak jazda na rowerze czy wiązanie butów, ale także kształtuje charakter pisma, który zostanie z nim na resztę życia. To właśnie z tej przyczyny tak istotne jest, aby wspierać swoją pociechę w nauce pisania. Prowadzić ją przez cały proces, motywować, podnosić na duchu, gdy nie wychodzi, a także zapewniać najlepsze, odpowiadanie dla małej rączki przyrządy piśmiennicze. Gwarantujemy, że jeśli teraz o to zadbasz, Twoje dziecko będzie mogło w przyszłości – już jako dorosła osoba – chwalić się pięknym, kształtnym pismem, które zachwyci niejedną osobę. W jakie pióro wieczne do nauki pisania zaopatrzyć swoją pociechę? Rynek oferuje sporo różnych piór, jednak my polecimy Wam 3 najlepsze – w naszej subiektywnej opinii – pióra Waterman dla dzieci. Zapraszamy do dalszej lektury!

Pióro czy długopis – dlaczego pióro wieczne będzie lepsze dla dziecka?

Nauka pisania to trudna sztuka, która dla najmłodszych jest ogromnym wyzwaniem. Maluchy mają dłonie nieprzystosowane i nieprzyzwyczajone do pisania. Artykuły piśmiennicze są dla nich ciężkie i niewygodne, a ręka podczas pisania bardzo się męczy. Dlaczego? Przez nieodpowiednio dopasowane do potrzeb dziecka pióro bądź długopis. Akcesoria do pisania dla naszych pociech powinny być lekkie, wąskie, najlepiej odpowiednio wyprofilowane, aby dobrze leżały w dłoni i były wygodne. Dobrze dopasowany do dłoni malucha przyrząd do pisania sprawia, że dyskomfort i ból są mniejsze lub nie pojawiają się wcale. Z tej właśnie przyczyny polecamy Wam zainteresować się zakupem pióra dla dziecka, ponieważ to właśnie pióra wieczne dla dzieci są wyprofilowanie i świetnie przystosowane do wielogodzinnego pisania. Dłoń dziecka podczas pisania piórem nie męczy się tak szybko jak długopisem czy ołówkiem, a także przyzwyczaja się ona do poprawnego chwytu, co w przyszłości owocuje poprawnym trzymaniem innych akcesoriów: kredek, długopisów, flamastrów, ołówków. Dlaczego nauka poprawnego chwytu już na etapie kreślenia pierwszych liter jest taka ważna? Poprawny chwyt wpływa na charakter pisma Waszego dziecka w przyszłości, dlatego zadbajcie o niego już teraz.

Pióro Waterman dla dziecka – który model wybrać?

  • Pierwszym modelem, na który polecamy Wam zwrócić uwagę, jest pióro wieczne Waterman Graduate. Linia piór Graduate została stworzona właśnie z myślą o najmłodszych oraz o osobach, które dopiero zaczynają naukę pisania piórem. Atutem piór z tej linii jest ich cena oraz genialny design. Pióra nie są drogie, dlatego są świetnym wyborem jako pierwsze pióro dla Waszej pociechy, która jeszcze nie wie, jak się z nim obchodzić i może je łatwo zniszczyć. Takiego pióra nie będzie Wam szkoda, nawet jeśli ulegnie ono zniszczeniu. Oczywiście, to że pióro jest dostępne w atrakcyjnej cenie, absolutnie nie oznacza, że jest ono wątpliwej jakości. Pióro wieczne Waterman Graduate to wysoka jakość, fenomenalne wykonanie i świetny wygląd.
  • Drugim piórem, na które koniecznie zwróćcie uwagę, jeżeli szukacie pióra Waterman dla dziecka jest model Waterman Embleme. Model ten wygląda bardzo nowocześnie. Jest elegancki, ale nie przesadzony. Nie mamy wątpliwości, że przypadnie do gustu Waszej córce lub Waszemu synowi.
  • Trzeci z naszych faworytów to pióro wieczne Waterman Hemisphere, które spodoba się nieco starszym dzieciom. Linia Hemisphere to wiele kolorów do wyboru, precyzyjne wykonanie, najwyższej jakości komponenty wykorzystane podczas budowy tego modelu, wysoka funkcjonalność i ponadczasowy charakter.

Gwarantujemy, że bez względu na to który z tych trzech modeli wybierzecie – będziecie zadowoleni (Wy i Wasze dziecko)!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button