Uroda

Lampa do paznokci – jaką wybrać?

Do czego służą lampy do paznokci? Na co zwrócić uwagę przed zakupem takiego sprzętu?

Lampa do paznokci dla Ciebie

Znakomicie prezentujące się paznokcie nie biorą się znikąd – to zawsze efekt ciężkiej pracy. Różnica polega na tym, że może być to praca zawodowej kosmetyczki w salonie, co wiąże się z dużymi wydatkami, lub Twoja samodzielna praca, co pozwala na spore oszczędności. Mało tego, robienie manicure na własną rękę to świetna zabawa, możesz zdecydować się na dowolną stylizację, a jedyne, co Cię ogranicza, to własna inwencja. Z pewnością nie ogranicza Ci zatem grafik Twojej kosmetyczki. Do wykonania manicure w swoim domu potrzebujesz stosownych kosmetyków i frezarki do paznokci, konieczna będzie też lampa do paznokci. Sprzętów tego typu czeka na Ciebie cała masa, dlatego z pewnością znajdziesz coś na miarę swoich potrzeb i wymagań. Najpierw oczywiście należy przyjrzeć się parametrom, o czym jednak za chwilę. O ile to możliwe, wybieraj lampy do paznokci znanych i renomowanych producentów. Są one znacznie wyższej jakości, cechują się efektywniejszą pracą, a do tego są objęte gwarancją, co jest potrzebne w razie ewentualnej awarii. Najczęściej lampy do paznokci dostępne na rynku dzieli się na lampy do paznokci UV i lampy do paznokci LED.

Zarówno lampy LED, jak i lampy UV służą do utwardzania preparatów nałożonych uprzednio na paznokcie – chodzi tu np. o bazę do paznokci czy lakier do paznokci. Im preparat będzie lepszej jakości i im lepiej zostanie utwardzony, tym bardziej będzie opierał się uszkodzeniom i mocniej trzymał na płytce paznokcia. W praktyce sprawia to, że Twoja stylizacja dłużej utrzyma się na paznokciach. Jeśli chcesz kupić lampę do paznokci, w pierwszej kolejności powinnaś zastanowić się, jakiego rodzaju manicure będziesz robić. Najczęstszym wyborem pań jest manicure hybrydowy – nie dość, że jego wykonanie jest dość proste, to jeszcze efekt jest znakomity. Do takiego manicure polecane są przede wszystkim lampy LED.

O czym jeszcze pamiętać przed zakupem lampy do paznokci?

Zanim podejmiesz decyzję o finalnym zakupie określonego modelu, rozważ koniecznie, czy chcesz robić manicure tylko sobie, czy może znacznie większej liczbie pań. Zależnie od tego dobrze dobrać moc lampy i inne parametry. Przy częstym robieniu manicure lepiej wybrać mocniejszą lampę, która będzie wygodniejsza do pracy i jednocześnie szybciej utwardzi nałożone preparaty. Nie bez znaczenia jest też kształt lampy. Choć w pewnej mierze wpływa on na estetykę lampy, to jednak przede wszystkim warunkuje wygodę korzystania. Za najwygodniejszą lampę uważa się lampę tunelową, jest ona również bardzo uniwersalna. Oprócz tego do Twojego wyboru są np. lampy zabudowane lub otwarte. Przed dokonaniem zakupu możesz też przeczytać opinie innych użytkowniczek.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button