Uroda

Jak uzupełnić hybrydę?

Manicure hybrydowy to jedno z najlepszych rozwiązań dla osób zmagających się z ciągłym odpryskiwaniem klasycznego lakieru. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii paznokcie hybrydowe utrzymują się znacznie dłużej na płytce paznokcie, sprawiając że manicure wygląda schludnie nawet wiele dni po jego wykonaniu. Niestety nawet tak zaawansowana technologia nie uchroni nas przed nieuchronnym wpływem czasu na manicure i odrastaniem płytki, szczególnie jeśli mamy do czynienia z bardzo szybko rosnącymi paznokciami. W takim przypadku warto uzupełnić nieestetyczny odrost, aby móc cieszyć się estetycznym manicure przez jeszcze dłuższy czas.

Jak uzupełnić paznokcie hybrydowe?

Uzupełnianie hybrydy nie należy do najtrudniejszych procesów, szczególnie jeśli mamy wprawę w manicure hybrydowym – wyjaśnia Angelika Rosiak – redakor naczelna serwisu z inspiracjami na paznokcie. Po dokładnym wycięciu skórek i przygotowaniu bazy paznokcie, w tym usunięciu z płytki warstwy topu wystarczy tylko nałożyć na całość warstwę bazy, a następnie lakieru, która połączy nasz odrost z resztą manicure sprawiając wrażenie świeżo zrobionego manicure. Po nałożeniu topu wystarczy tylko utrwalić całość w lampie UV i cieszyć się wyjątkowym manicure przez jeszcze wiele tygodni. Warto jednak pamiętać, że ta metoda uzupełniania paznokci hybrydowych działa tylko w przypadku dobrze zachowanej bazy całego manicure i lekkim odroście – w innym wypadku cały proces może zakończyć się tragicznie.

Uzupełnianie hybryd – niezbędne produkty

Do wykonania prostego uzupełniania hybryd ważne są przede wszystkim umiejętności oraz posiadanie choć odrobiny estetyki. Oczywiście nawet najmniejsze uzupełnianie nie obędzie się bez bloku polerskiego oraz lampy UV, która ma za zadanie utwardzić nałożony na paznokieć lakier hybrydowy. Bez wątpienia ogromny wpływ na estetykę całego wykonania mają również dokładnie usunięte skórki, do czego potrzebne będą cążki oraz  ewentualny zmiękczacz do skórek, który jeszcze bardziej ułatwi to wymagające wprawy zadanie. Po wykonaniu całego manicure warto również nałożyć delikatną warstwę bazy, która dodatkowo wyrówna płytkę paznokcie i ochroni cały manicure przed uszkodzeniem.

Uzupełnianie paznokci hybrydowych krok po kroku

Cały proces uzupełniania manicure powinien rozpocząć się od przygotowania paznokcia. W tym celu należy nałożyć delikatną warstwę specjalnego środku do usuwania skórek na paznokieć i za pomocą drewnianego patyczka delikatnym ruchem odepchnąć nieestetyczne skórki. Następnie należy dokładnie zetrzeć top z płytki i dokładnie ją oczyścić, aby na powierzchni nie zostały żadne zabrudzenia. Bardzo ważnym etapem jest wyrównywanie granicy między odrostem a stylizacją, co umożliwia stworzenie równej powierzchni do nałożenia kolejnych warstw lakieru. Po dokładnym oczyszczeniu płytki należy dokładnie rozprowadzić bazę ze szczególną dbałością o miejsca tuż przy skórkach, gdzie znajduje się odrost. Po utwardzeniu w lampie przyszedł czas na warstwę lakieru, a następnie top ochraniający całą konstrukcję. Tak utwardzone paznokcie mogą pięknie się prezentować przez jeszcze dłuższy okres czasu, a wszystko dzięki jedynie kilku prostym krokom.

Domowe sposoby na uzupełnienie hybrydy

Oczywiście istnieją również inne metody uzupełnianai hybrydy, które szczególnie sprawdzą się w przypadku osób początkujących w świecie manicure. Pierwszym sposobem jest uzupełnienie ubytku za pomocą kryształków i perełek dekoracyjnych umieszczonych w miejscu widocznego odrostu. To niezwykle prosty sposób na szybką stylizację, nawet dla osób które nie posiadają zbyt wiele umiejętności artystycznych. Kolejnym ciekawym sposobem na uzupełnienie hybrydy jest użycie zupełnie innego koloru lakieru na okolicy odrostu, aby stworzyć efekt „odwróconego frecha”. W przypadku tej stylizacji warto zdecydować się na lekko kontrastujący kolor lakieru, który nada całej stylizacji odrobiny nowoczesności. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepiej dobrana stylizacji i metoda uzupełniania paznokcia nie obejdzie się bez podstaw manicure hybrydowego oraz doświadczenia w jego uzupełnianiu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button