PsychologiaZwiązki i seks

Kobiecy wytrysk – na czym polega i jak go osiągnąć?

O kobiecym wytrysku wiadomo ciągle niewiele. Mimo że zaobserwowany już w starożytności, początkowo był kojarzony z problemami związanymi z nietrzymaniem moczu. Jak się jednak okazuje ejakulacja u kobiet, choć mówi się o niej rzadko, jest zjawiskiem dotyczącym aż  ok. 14% przedstawicielek płci pięknej.

Czym jest kobiecy wytrysk?

Chociaż jeszcze parę dekad temu uważano, że kobieca ejakulacja jest związana z nietrzymaniem moczu, a płyn składa się głównie z mocznika, nie jest to prawdą. Ejakulat bowiem ma skład zbliżony do męskiego nasienia i składa się głównie z cukrów. Ponadto wbrew temu co widzimy w filmach pornograficznych, płynu nie ma wcale dużo i nie jest on dowodem na ponadprzeciętne umiejętności partnera.

Kobiecy wytrysk można osiągnąć również podczas ,,standardowego” szczytowania. Nie jest on wyznacznikiem udanego stosunku. Mało tego, eksperci twierdzą, że możliwe jest sprowokowanie wytrysku bez orgazmu.

Kobieca ejakulacja tylko dla wybranych?

Utarło się przekonanie, że szczytowanie z wytryskiem jest zarezerwowane tylko dla wąskiej grupy kobiet. Mało tego, badania zdają się tę teorię potwierdzać, jednak seksuolodzy uważają, że tak naprawdę każda kobieta po odpowiednim treningu jest zdolna do damskiego wytrysku.

Kobieca ejakulacja jest bowiem związana z pojęciem tzw. kobiecej prostaty. Oczywiście kobiety fizycznie prostaty nie mają, jednak ejakulat żeński zawiera związek produkowany przez ten męski narząd, jak to możliwe? Otóż ów związek chemiczny powstaje w gruczołach u ujścia cewki moczowej. Mało tego, wiele kobiet może być nieświadoma, że ma kobiecy wytrysk, ponieważ prawdopodobnie u większości dochodzi do wstecznego wyrzutu płynu. Czyli zamiast na zewnątrz, cofa się on do wnętrza cewki, a następnie do pęcherza. Jednak to wszystko teorie, dokładnego pochodzenia płynu ani mechanizmu działania kobiecej ejakulacji nie znamy.

Kobiecy wytrysk – dlaczego tak trudno go osiągnąć?

Skoro teoretycznie każda z nas może przeżyć to specyficzne szczytowanie, to dlaczego większość z nas traktuje to zjawisko jak bajkę z filmów dla dorosłych?

Na orgazm u kobiety składa się wiele czynników. Nie wystarczy namiętny partner, znający nasze potrzeby. Ejakulacja u kobiet wymaga odpowiedniego nastawienia psychicznego oraz dobrej znajomości własnego ciała.

Wytrysk u kobiety jest odruchem bezwarunkowym, który możemy osiągnąć bez orgazmu poprzez stymulację odpowiednich miejsc. Aby móc go połączyć z intensywnymi seksualnymi doznaniami, musimy się go po prostu nauczyć.

Jak to zrobić?

Ejakulacja u kobiet to złożony proces. Aby szczytowanie było zakończone ,,fontanną” musimy nauczyć się obsługiwać własne ciało i przygotować je do tego. Oto kilka wskazówek, jak nauczyć się kobiecego wytrysku:

  • należy ćwiczyć mięśnie pochwy, wystarczy kilka powtórzeń dziennie. Należy spinać, przytrzymać, a następnie rozluźniać mięśnie i tak 10 razy, kilka razy dziennie.
  • Jeśli pieścimy się same lub gdy pieści nas partner, powinnyśmy mieć ,,czystą głowę”, ponadto stymulacja powinna skupiać się na przedniej części pochwy. Jednocześnie warto pamiętać, że podczas igraszek nie powinnyśmy odczuwać potrzeby pójścia siku.
  • Aby ułatwić sobie stymulację punktu G, należy wybierać pozycje ,,od przodu” – bliskie klasycznej.

Ciesz się chwilą!

Kluczem do każdej satysfakcji seksualnej jest to, żebyś była tu i teraz, akceptowała i rozumiała swoje ciało. Jeśli dobrze znasz siebie i partnera, rozumiecie swoje potrzeby, to każdy stosunek będzie dla was fantastycznym przeżyciem. Kobieca ejakulacja z pewnością urozmaici zbliżenie, ale jeśli nie osiągasz wytrysku, a mimo to przeżywasz radość z seksu, to wszystko jest tak, jak być powinno.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button