Zdrowie i UrodaZdrowie

Jak obniżyć ciśnienie? Poznaj te zioła na nadciśnienie

Stres, szybkie tempo życia, czy nagła nerwowa sytuacja. To wszystko może spowodować nagły wzrost ciśnienia. Taki stan, jeśli występuje często lub gdy jest zbyt nagły dla naszego organizmu, może powodować spore spustoszenie. Jak obniżyć ciśnienie?

Dlaczego obniżenie ciśnienia jest ważne?

Przebywanie w stresie, a tym samym ciągłe podbijanie sobie ciśnienia, może być niezwykle niebezpieczne. Wysokie ciśnienie krwi może powodować poważne choroby serca i w efekcie prowadzić nawet do śmierci. Na nadciśnienie choruje coraz więcej osób, z czego tylko mały odsetek zdaje sobie z tego sprawę. Powodami nadciśnienia najczęściej są:
• przewlekły stres
• zła dieta
• otyłość/nadwaga
• palenie papierosów
• zbyt mała lub zerowa aktywność fizyczna
• alkoholizm
• obciążenie genetyczne
• niezdrowy tryb życia.

Czy mam nadciśnienie?

Oczywiście samo stresowanie się, czy stołowanie w fast foodach nie sprawi, że będziemy mieli nadciśnienie, chociaż na pewno znacząco nas do tego przybliży, to istnieją pewne symptomy, które oznaczają, że możesz mieć problem ze zbyt wysokim ciśnieniem krwi.


Osoby skarżące się na tę dolegliwość, zanim potwierdzą swoje przypuszczenia pomiarem, nie odczuwają żadnych charakterystycznych objawów. Wszelkie odczucia pojawią się dopiero wówczas gdy dojdzie do powikłań związanych z nadciśnieniem. Dlatego ważne jest by regularnie się badać.

Domowe sposoby na nadciśnienie

Nie zawsze jednak od razu konieczna jest farmakoterapia, zwłaszcza jeśli to sporadyczna przypadłość, wynikająca z sytuacji, a nie faktycznej choroby. Domowe sposoby na nadciśnienie mają bowiem sporą skuteczność. Jak zbić ciśnienie w domu?

Skutecznym sposobem na zbicie ciśnienia jest przede wszystkim spacer. Spacer, który ma na celu wyciszenie nas oraz oczyszczenie. Podczas przechadzki powinniśmy pilnować szczególnie oddechu przeponowego. Ponadto codzienna dieta bogata w potas również jeżeli lekarz potwierdzi u nas nadciśnienie, wówczas będziemy musieli przyjmować leki, które działają silnie moczopędnie, a to przyczyni się do wypłukiwania tego pierwiastka z naszego organizmu.

Jednocześnie należy wyeliminować sól i czerwone mięso. Czym zbić ciśnienie, jeśli nagle nam podskoczy? Oczywiście ciemną czekoladą! Zapobiega ona miażdżycy i obniża ciśnienie krwi. No i oczywiście, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś odstaw alkohol i rzuć palenie. No, chyba że nie chcesz żyć długo i szczęśliwie.

Zioła na nadciśnienie

Zanim mądrzy ludzie stworzyli leki na nadciśnienie, nasze babki ratowały się tym, co dała natura. Zioła na nadciśnienie, które należy pić lub przyjmować w formie suplementu w razie potrzeby to:

Głóg
Chroni serce, uspokaja, pomaga w przypadku bezsenności, a to wszystko dlatego, że obniża ciśnienie krwi! A to wszystko ze względu na zawarte w nim witaminy i pektyny. Najlepiej, gdy przyjmujemy go w formie suplementu wzbogaconego magnezem, taki duet z pewnością zadba o nasze serce.


Lipa
Kwiaty lipy to symbol kobiecości zwłaszcza w naszej rodzimej mitologii. To bardzo ciekawe, zwłaszcza, że lipa ma szerokie działanie antybakteryjne, ale również uspakajające. Napary z lipy są świetnym rozwiązaniem na przeziębienie, ale również sprawdzą się w sytuacji, gdy emocje sięgną zenitu a ciśnienie mało nie rozsadzi nam czaszki. Herbata z lipy przywróci nam spokój i harmonię oraz pozwoli na szybki, spokojny sen. Polecana również do relaksującej kąpieli.


Dziurawiec
Zwany naturalnym antydepresantem, chociaż w przypadku poważnych zaburzeń nastroju, raczej polecamy konsultację z psychoterapeutą, aniżeli herbatkę z dziurawca. Jeżeli jednak skarżymy się na nadciśnienie to z ręką na sercu, polecamy to zioło! Pobudza ono układ hormonalny, działa kojąco i łagodzi stany lękowe, tym samym wycisza i obniża ciśnienie.

Tylko spokój, może nas uratować

Zanim popędzimy do apteki, aby zapytać pani w okienku, jak zbić ciśnienie? Powinniśmy otworzyć naszą domową apteczkę lub przeczesać nasz ogródek. Zioła na nadciśnienie bowiem cieszą się sporą skutecznością. Mogą służyć jako środek doraźny w chwili nagłego wzburzenia albo jako pomoc w walce z nadciśnieniem tętniczym. 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button