Dom

Kartonowe pudełka – jak możesz wykorzystać je w domu?

Kartony kojarzą wam się tylko ze sklepami, magazynami i biurami? Najwyższa pora zmienić zdanie. W naszym nowym poradniku udowadniamy wam, że opakowania z tektury mogą znaleźć też różnorodne zastosowanie w domu. Dowiedzcie się, jak możecie je wykorzystać!

Czas na przeprowadzkę – kartony przeprowadzkowe

Jednym z najważniejszych domowych zastosowań kartonów jest pakowanie przed przeprowadzką. Dedykowane pudełka znoszą nawet duże obciążenia, są odporne na rozdarcia i mogą pomieścić sporo przedmiotów. Są też dużo lżejsze od plastikowych lub drewnianych skrzynek, co ułatwia ich przenoszenie do samochodu oraz przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa. Na kartony przeprowadzkowe warto zdecydować się również ze względu na niską cenę. W zależności od rozmiaru i gramatury tektury, za jedną sztukę zapłacicie od 1 do 10 złotych.

Archiwizacja dokumentów. Nie tylko w biurach i firmach

Kartony świetnie sprawdzają się też jako pojemniki do archiwizowania dokumentów. Jeśli zastanawiacie się, jak wygodnie i bezpiecznie przechowywać umowy, dyplomy, rachunki i inne dokumenty, sięgnijcie po dopasowane pudełka. Ułatwią one uporządkowanie papierów i uchronią je przed pognieceniem lub zakurzeniem. W połączeniu z koszulkami foliowymi pozwolą też zabezpieczyć je przed wilgocią wszechobecną w piwnicach – a tam często znajdują miejsce dokumenty, po które nie sięgamy na co dzień. Kartony archiwizacyjne możecie zamówić na https://paxit.pl/kartony/kartony-archiwizacyjne.

Kartony równie dobrze nadają się do przechowywania różnych – zwłaszcza rzadko używanych przedmiotów. Możecie zapakować do nich np. sprzęt biwakowy, domowej roboty przetwory, narzędzia lub świąteczne dekoracje.

Codzienne wykorzystanie kartonów. Kiedy jeszcze mogą ułatwić życie?

Kartony w domu można wykorzystać nie tylko do przechowywania lub pakowania. Przy odrobinie kreatywności z waszej strony mogą na wiele sposobów ułatwić codzienne życie. Przykłady? Oto one:

  • Ekologiczne zabawki. Częściowo uszkodzone kartony okazują się świetnym materiałem, z którego wspólnie z dziećmi wykonacie różne zabawki. Domek dla lalek, tor samochodowy, robot czy zamek? Ogranicza was tylko wyobraźnia!
  • Pakowanie prezentów. Dzięki technice decoupage’u zwykły karton może zmienić się efektowne, dekoracyjne pudełko. Wykorzystacie je do np. do zapakowania prezentu oraz do przechowywania szpargałów na regale w salonie bądź sypialni.
  • Segregatory do szafy. Majtki, skarpety, biustonosze, paski lub czapki często gubią się lub rozsypują po całej szafie. Wystarczy umieścić je w otwartych od góry kartonach, by ułatwić sobie ich segregację i wyciąganie.
  • Ochrona roślin przed zimnem. Nawet najbardziej zużyte kartony nie muszą lądować w śmietniku. Możecie użyć ich np. jako kloszy ogrodowych. Powietrze uwięzione między plisami tektury falistej pełni funkcję izolatora termicznego, chroniąc wrażliwe rośliny przed destrukcyjnym wpływem jesiennego lub zimowego chłodu.

Na tym oczywiście domowe zastosowania kartonów się nie kończą. Możecie użyć ich na wiele sposobów i to bez obaw o to, że zaszkodzicie środowisku – tektura jest materiałem w stu procentach ekologicznym i nadającym się do recyklingu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button