Kobieta zmienną jest. Koloryzacja włosów pozwala tym najbardziej znudzonym swoją fryzurą zmieniać się w zależności od nastroju. Niestety bywa tak, że nowy kolor na naszej głowie nie zawsze wygląda tak, jak u modelki na opakowaniu z farbą. Ponadto, w myśl frazesu z początku artykułu, kolor może nam się znudzić. Jak szybko zmyć farbę z włosów?
Domowe sposoby na to, jak zmyć farbę z włosów
Dekoloryzator to na pewno najszybszy sposób na pozbycie się niechcianego koloru z włosów. Jednak zwłaszcza dla włosów poddawanych częstym zabiegom koloryzacji, może być zabójczy, szczególnie w niewprawionych rękach. Jednak jest wiele sposobów na to, jak usunąć farbę z włosów w domu dostępnymi w naszych szafkach specyfikami. Może nie zawsze są to sposoby na to, jak szybko zmyć farbę, jednak pamiętajmy, że dużo lepiej dla naszych włosów będzie, jeżeli wszelkie zabiegi będziemy przeprowadzać stopniowo.
Jak zmyć farbę z włosów, co nam może pomóc?
• Olejowanie
Każda z was, która olejuje włosy wie, że po farbowaniu należy wstrzymać się z tym zabiegiem pielęgnacyjnym przynajmniej na dwa tygodnie, dlaczego? Wynika to z faktu, że olej przez swoje właściwości odżywcze wyciąga pigment z włosa. Najbardziej odczuwają to Panie, które farbują włosy na rudo lub odcienie czerwieni. Aby wzmocnić właściwości oleju i skutecznie pozbyć się koloru, warto olejować na gorąco, pod czepkiem lub folią.
• Płyn do mycia naczyń.
Nie jest to najlepszy sposób na to, jak zmyć kolor z włosów, ponieważ bardzo niszczy włosy, jednak silne detergenty zawarte w płynie do naczyń skutecznie wymywają sztuczny pigment z włosa. Płynem do naczyń wystarczy umyć czuprynę.
• Silny szampon przeciwłupieżowy.
Najlepiej ten popularny, w biało-niebieskiej butelce. Podobnie jak wspomniany płyn do naczyń, zawdzięcza swoje właściwości wypłukiwania koloru silnym detergentom zawartym w składzie i substancjom, które docelowo mają oczyścić skórę głowy, jednak nałożone na włosy naruszają łuskę tym samym ,,wyrzucając” pigment z włosa.
• Ocet jabłkowy.
Chociaż ocet na włosach może was przerażać, to nawet jeżeli nie chcecie się pozbyć koloru z włosów, warto go używać w codziennej pielęgnacji. Ocet jabłkowy pięknie laminuje włosy i wydobywa ciepły odcień z blondów. Jeżeli chcemy usunąć efekt nieudanej koloryzacji, wówczas płukanka z octu jabłkowego również pomoże. Wystarczy kilka zabiegów raz na 2/3 dni, aby całkiem pozbyć się farby. Jeżeli koloryzacja jest świeża, wówczas efekt może być już po pierwszym zabiegu.
• Szampon z dodatkiem witaminy C.
Jeżeli dodamy do szamponu dwie, duże tabletki musujące witaminy C i rozwodnimy tę mieszankę odrobiną wody, to uzyskamy świetny wywabiacz koloru. Warto jednak zaznaczyć, że mieszanka zadziała tylko wówczas, gdy farbowałyśmy włosy farbą bez amoniaku.
• Płukanka z cytryny.
Podobnie jak ocet jabłkowy, cytryna świetnie działa na niechcianą koloryzację. Wystarczy wycisnąć 3-4 cytryn do szklanki wody i płukać miksturą włosy. Jest to też sposób dla blondynek, które chcą mieć jeszcze jaśniejsze kosmki. Cytryna jest jednak silnie drażniąca, dlatego nie polecamy metody osobom z wrażliwą skórą głowy.
Każdy zabieg ma swoje konsekwencje
Nawet jeżeli korzystamy z naturalnych metod pozbywania się farby do włosów, musimy pamiętać, że te metody również mogą negatywnie wpływać na nasze włosy lub skórę głowy. Jeśli już zdecydujesz jak zmyć farbę z włosów pamiętaj, by po wszystkim zafundować swoim włosom regenerację. Świetnym rozwiązaniem będzie głęboko nawilżająca maska, nałożona nawet na trzydzieści minut. Ponadto, aby kolejnym razem nie zastanawiać się jak usunąć farbę z włosów, następne swoje koloryzacje dokładnie przemyśl, a jeżeli czujesz, że domowa koloryzacja może pójść źle, to zdecyduj się na zabieg w profesjonalnym salonie. W salonie doradzą ci, jaki rodzaj koloryzacji i jaki kolor będzie odpowiedni dla ciebie. Aby dobrać natomiast kolor w domowym zaciszu, możesz skorzystać z programów symulacyjnych na telefon lub komputer.