LifestyleCzas wolny

Filmy rodzinne Netflix- 15 propozycji na wspólny czas przed telewizorem

Weekendowe popołudnie z rodziną nie zawsze musi być spędzane aktywnie. Czasem wspólny film i dzień na kanapie to równie dobre rozwiązanie. Zwłaszcza teraz, gdy tego wspólnego czasu mamy dla siebie więcej. Netflix oferuje najlepsze filmy rodzinne bez wychodzenia z domu.

Filmy rodzinne Netflix-15 propozycji

Jeżeli znudziła wam się walka o pilota, może najwyższy czas, zobaczyć coś razem! Oto filmy rodzinne Netflix-15 propozycji, które z pewnością przypadną wam do gustu.


1.Mój sąsiad Totoro.
To piękna opowieść o przyjaźni i o tym, że nie zawsze to co obce, jest złe. Rodzice nie powinni się zrażać faktem, że film jest animowany, nie jest to bowiem kolejna płytka bajka dla dzieci. To opowieść o dwóch siostrach, które spędzają wakacje na wsi nieopodal lasu. Las ten zamieszkują dziwne, tajemnicze, ale zarazem interesujące istoty. Rodzice i dzieci będą płakać ze szczęścia i wzruszenia. Mądra pozycja dla całej rodziny.

rodzinne filmy netflix


2.O chłopcu, który ujarzmił wiatr.
Jeśli mamy na myśli najlepsze filmy rodzinne, to z pewnością na takiej liście znajdzie się ta pozycja. Poruszająca historia o tym, jak walczyć o to, na czym nam zależy, oraz że warto oddać się czasem innym. Główny bohater postanawia uratować swoją wioskę w Malawi, ponieważ grozi jej głód. To mądra opowieść, a zarazem fajny film rodzinny, zwłaszcza jeżeli chcemy nauczyć nasze dzieci, aby doceniły to, co mają.

O Chłopcu, który ujarzmił wiatr


3.Mały książę (2015).
Adaptacja popularnej książki w nieszablonowy sposób. Fajny film rodzinny, z którego dzieci nauczą się, że warto wierzyć, marzyć i być sobą, a rodzice, że to, co czasem chcemy dla naszych dzieci, choćby wynikało z miłości i troski, nie zawsze jest tym, co dla nich najlepsze.

Mały Książę


4.Piotruś Królik.
Netflix dla dzieci oferuje szeroką gamę nie tylko pięknych bajek, ale również filmów. Oczywiście wszystko w baśniowym klimacie. Piotruś Królik to urzekająca historia o rodzinie przyjaźni i przebiegłości!

Piotruś Królik


5.Mój przyjaciel Hachiko.
Jeżeli jakimś cudem jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć tego filmu całą rodziną, to koniecznie nadróbcie zaległości. Nie ma chyba na całym świecie osoby, która nie płakała jak małe dziecko na tym filmie. Zdecydowanie top na liście ,,najlepsze filmy rodzinne”. To poruszająca opowieść o oddaniu,  przyjaźni oraz o bezwarunkowej miłości.


6.Bardzo fajny gigant.
Bardzo fajny film rodzinny! Tutaj Netflix dla dzieci przygotował kawał dobrego kina, połączony z piękną historią. To również historia o miłości, przyjaźni i pozorach, które mogą mylić, czasem nawet bardzo!

Bardzo fajny Gigant


7.Mowgli: Legenda Jungli.
Starsi widzowie pewnie pamiętają nieśmiertelne dzieło Disneya ,,Księga Dżungli”. To filmowa adaptacja legendy o chłopcu, wychowanym przez wilki. Historia o chłopcu, który nie pasował ani do świata ludzi, ani zwierząt.

Mowgli: Legenda dżungli


8.Tajemniczy świat Arietty.
To japońska opowieść stworzona przez słynne studio Ghibli. Arietta żyje pod podłogą, świat ponad nią o niej nie wie… Do czasu. Można powiedzieć, że to inna wersja ,,Pożyczalskich”.

Tajemniczy Świat Arietty


9.Klaus.
Cztery nominacje do Oskara zdecydowanie wiele mówią o filmie. Piękna animacja opowiadająca o Świętym Mikołaju, jednak nieco inaczej.

Klaus

10.Cudowny chłopak.
Piękny film o chorobie, tolerancji, akceptacji i byciu ludzkim dla innych. Auggie (główny bohater) urodził się z rzadką chorobą genetyczną, która powoduje deformację twarzy. Mimo tego jest on najpiękniejszym chłopcem jakiego znacie i tym pięknem chce dzielić się z innymi, niestety świat bywa okrutny.

Cudowny Chłopak


11.Lego Przygoda.
To animacja dla dzieci, jak i dla dorosłych. Nie tylko ci z was, którzy z pasją układali klocki Lego lub dalej układają, odnajdą radość z oglądania tego filmu. Mnogość gagów i żartów rozbawi całą rodzinę.

Lego Przygoda


12.W krainie Bogów.
Polecalibyśmy raczej rodzicom z większymi dziećmi, ze względu na abstrakcyjność pewnych scen. Jednak ponownie apelujemy, aby nie zwiodła was charakterystyczna dla Japonii animacja. To mądra i piękna zarazem historia o świecie zamieszkiwanym przez istoty nadprzyrodzone. Historia o tym, że pycha jest zgubna, a duch jest wieczny, oraz o tym, że dla rodziny warto zrobić czasem więcej niż wszystko.

W krainie Bogów


13.Smerfy:Poszukiwacze zaginionej wioski.
Z pewnością animacja przypadnie do gustu rodzicom, jak i dzieciom. Kolejna przygoda w świecie niebieskich stworków. Tym razem Smerfetka oraz reszta ekipy wyrusza w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytanie. Dlaczego i czy Smerfetka jest jedyną dziewczyną w świecie Smerfów?

Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski


14.Podróż na tajemniczą wyspę.
Chociaż nie jest to arcydzieło kinematografii, to wiele w nim fajnego, przyjemnego humoru. Jest to ciepły film, który ratuje Dwayne ,,The Rock” Johnson. Historia jest dość prosta, Sean (główny bohater) postanawia współpracować ze swoim ojczymem w celu odnalezienia dziadka. Wiadomość od samego zaginionego wskazuje jednak, że znajduje się on na nieznanej nikomu wyspie.

Podróż na tajemniczą wyspę


15.Misiek w Nowym Jorku.
Dobra propozycja dla rodziców z mniejszymi dziećmi. Miła animacja na leniwe popołudnie na kanapie. Aby uratować Arktykę, niedźwiedź polarny musi się wybrać na poważne negocjacje aż do samego Nowego Jorku.

Misiek w Nowym Jorku

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button