Dom

Jak wybrać najlepszą farbę?

Warto wiedzieć, że wybór odpowiedniej farby jest bardzo trudnym zadaniem. Należy bowiem przed podjęciem ostatecznej decyzji uwzględnić bardzo dużą liczbę parametrów. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się farby Beckers.

Odporność na zmywanie

Nie wszyscy wiedzą, że nawet w przypadku farb lateksowych występują różnice w składzie. W najprostszym możliwym ujęciu będą decydowały one o tym, jak mocnym zabiegom czyszczącym mogą zostać poddane ściany, które zostały nimi pomalowane. Producenci umieszczają na pojemniku z farbą odpowiednie informacje dotyczące tego, czy ścianę można będzie czyścić na mokro, na sucho lub szorować. Ponadto klient powinien dowiedzieć się z karty technicznej o dopuszczalnej liczbie cyklu zmywań. Farba uznawana jest za w pełny zmywalną dopiero powyżej 800 cykli. Farby Beckers spełniają wspomniany warunek.

Czas schnięcia

Jest to kolejny bardzo ważny parametr, który powinno się uwzględnić przy zakupie farby. Będzie odgrywał istotne znaczenie dla osób, którym bardzo zależy na stosunkowo szybkim pomalowaniu pomieszczenia. na rynku obecnie dostępne są produkty, które schną tak szybko, że po zaledwie trzech godzinach można podjąć decyzję o nałożeniu następnej warstwy. W znacznej większości przypadków trzeba poczekać przynajmniej dwanaście godzin. Świetnym rozwiązaniem będzie postawienie na farby Beckers.

Wydajność

Osoby planujące wykonać malowanie nie powinny mieć problemu z oszacowaniem ilości farby, która będzie potrzebna do danego wnętrza. Wystarczy policzyć powierzchnię sufitów oraz ścian przeznaczonych do malowania. Przeważnie wydajność farby lateksowej i emaliowej oscyluje od 10 do 15 m2/litr. Oznacza to tym samym, że jeden litr farby wystarczy do pomalowania przez użytkowników około 15 m2 danej powierzchni. Nie można zapomnieć, że wydajność farb poszczególnych producentów jest różna. Wpływ na ten parametr ma także stan ściany.

Kolory farb do wnętrz

Jedynym problemem osób, które będą zainteresowane pomalowaniem ściany na biały kolor będzie wybranie producenta farby. Zdecydowanie trudniejsze zadanie stoi przed użytkownikami planującymi użyć kolorowych farb. Na rynku działa bowiem ogromna liczba firm, które mają w swoich ofertach produkty bardzo wysokiej jakości. Można zdecydować się na zakup białej farby, a także stosowny barwnik, a następnie samodzielnie je wymieszać. Godny uwagi jest fakt, że obecnie producenci udostępniają próbki z odcieniami poszczególnych kolorów. Z kolei pracownicy komputerowo dobierają właściwe pigmenty.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button