PsychologiaZwiązki i seks

Jak się masturbować i dlaczego warto?

Masturbacja jest zjawiskiem normalnym i zdrowym. Służy ona nie tylko rozładowaniu napięcia seksualnego, ale również poznaniu własnego ciała, czy ogólnemu rozluźnieniu. I chociaż wszyscy to robimy, to nikt głośno o tym raczej nie mówi. A to bardzo ważne, bo aby masturbacja była zdrowa, musi być wykonana właściwie. Jak się masturbować?

Kilka faktów na temat masturbacji

Może się wydawać, że onanizowanie to żadna filozofia. Każdy wie jak to robić instynktownie. Tymczasem seksuolodzy na całym świecie ciągle piszą nowe, obszerne prace na temat masturbacji. A jak okazuje się często w rozmowie z szarymi obywatelami, tak naprawdę niewiele o tej masturbacji wiemy. Oto kilka faktów na temat masturbacji, które mogą was zaskoczyć:

  • Poznawanie swojego ciała jest normalne już od najmłodszych lat. Już 3-letnie dzieci rozpoczynają dotykanie się po genitaliach. Tego typu zabiegom nie towarzyszy podtekst seksualny, a zwykła ciekawość i fakt, że dotykanie się w tych miejscach jest po prostu przyjemne i odpręża.
  • W Wielkiej Brytanii rząd i różne organizacje zachęcają nastolatków do masturbacji, przedstawiając szereg korzyści zdrowotnych. 
  • Masturbacja może zmniejszyć ryzyko infekcji intymnych.
  • Onanizowanie wpływa na dobre samopoczucie oraz wysoką samoocenę.

Jak się masturbować?

Technika masturbacji jest bardzo indywidualną kwestią. Wynika to faktu, że każdy z nas lubi co innego, a sfery erogenne występują w różnych miejscach. Na ogół jednak u większości ludzi wygląda to podobnie. Warto eksperymentować nie tylko z tempem i rodzajem dotyku, ale również z zabawkami erotycznymi.

Czym się masturbować? Na rynku powodzeniem wśród mężczyzn i kobiet cieszą się wibratory. Wibrator jednak nie oznacza zawsze fallicznej zabawki osiągającej imponujące rozmiary. Dostępne są kulki, nakładki, czy kochane przez miliony kobiet króliczki. Króliczek to wibrator, który pozwala na penetrację pochwy, przy jednoczesnym drażnieniu łechtaczki. Dla Panów natomiast świetnym rozwiązaniem będzie sztuczna pochwa lub pierścień erekcyjny. Jeśli jednak nie chcecie wydawać pieniędzy na zabawki erotyczne albo nie jesteście ich zwolennikami, to wcale nie musicie ich kupować. Świetnym narzędziem do masturbacji jest prysznic, dodatkowo dynamiczna zmiana temperatury wody pozwoli na skuteczną stymulację.  Ważne jest też, żeby być skupionym na sobie. Świetną metodą masturbacji jest również pocieranie. Może to być pocieranie genitaliów ręką, ale również ocieranie się np. o kołdrę. 

Korzyści płynące z masturbacji

Chociaż może się to wydawać zaskakujące to nawet taka prozaiczna czynność jaką jest masturbacja, niesie za sobą szereg korzyści z jej uprawiania. Przede wszystkim dzięki nauce własnego ciało uczymy się też osiągać i przeżywać orgazm.

Onanizowanie wpływa również pozytywnie na nasz nastrój, ze względu na wydzielające się w trakcie masturbacji hormony. Masturbacja podczas miesiączki natomiast, łagodzi ból menstruacyjny oraz migrenę. Jeśli mamy problemy ze snem, wieczorne dotykanie się może ułatwić nam zasypianie, ponieważ czynność ta relaksuje i wycisza.

Ciesz się sobą

Bez względu na to jak się masturbować będziesz, ważne jest abyś zawsze czerpała z tego przyjemność. Chodzi o poznanie swojego ciała i chwilę dla siebie. Odkrywaj siebie na nowo poprzez nowe sposoby dotykania się. To może być niezwykle ciekawe i budujące doświadczenie. Pamiętaj też, że nie zawsze musisz masturbować się w samotności. Nic tak bowiem nie urozmaica gry wstępnej, jak wspólna masturbacja z partnerem. Spróbujcie, a z pewnością wam się spodoba. 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button