LifestyleZdrowie i Uroda

Jak działają kamertony terapeutyczne?

Człowiek od tysięcy lat próbuje osiągnąć harmonię z kosmosem, ciałami niebieskimi czy Słońcem. Sięga przy tym po różne techniki, a jedną z nich jest wsłuchiwanie się w dźwięki kamertonów terapeutycznych. Ten niepozorny instrument pomaga uwolnić przepływ energii, a jednocześnie wprowadza ciało w stan błogiego spokoju. Jak działają kamertony terapeutyczne oraz gdzie można je wykorzystać?

Kamertony terapeutyczne – sposób działania

Sekretem kamertonów terapeutycznych jest przede wszystkim sposób ich wykonania. Jest to instrument o bardzo precyzyjnie dobranych częstotliwościach ciał niebieskich, wykonany z materiałów prezentujących najwyższą jakość. Jednocześnie należy pamiętać o samym sposobie dostrajania kamertonów terapeutycznych, który opracował Hansa Cousto – szwajcarski astronom i muzykolog. Należy więc nie tylko zakupić odpowiedni instrument, ale również właściwie go nastroić, aby spełniał on swoją podstawową funkcję. Oczywiście, w dobrych sklepach możemy nabyć kamertony terapeutyczne, które są gotowe do użytku niemal od razu.

Gdzie wykorzystuje się kamertony terapeutyczne?

Zastosowanie kamertonów terapeutycznych jest bardzo szerokie, jednak najczęściej sięgają po nie osoby, które specjalizują się w leczeniu dźwiękiem, uzdrawianiu duszy czy szeroko pojętej astronomii. Zwykle pomagają one innym uwolnić przepływy energii, jednocześnie wprowadzając ciało w stan błogiego spokoju i odpoczynku. Kamertony terapeutyczne mogą więc znaleźć zastosowanie w gabinetach energoterapeutów, specjalistów z zakresu psychoterapii czy gabinetach masażu, gdzie jednocześnie uwagę przywiązuje się do odpoczynku psychicznego. Kamertonów terapeutycznych możemy także używać w domowym zaciszu – coraz częściej na takie rozwiązanie decydują się osoby, które nie potrafią odnaleźć pozytywnej energii, a zarazem żyją w ciągłym stresie.

Jak dobrać odpowiednie kamertony do swoich potrzeb?

Kamertony terapeutyczne, takie jak np. https://drumcenter.pl/pl/menu/dzwiekoterapia/kamertony-planetarne-1521.html można zakupić w zestawie lub pojedynczo, w zależności od potrzeb oraz preferencji. Najczęściej na domowy użytek wystarczające okazują się pojedyncze elementy, jednak w przypadku, gdy na co dzień pracujemy z instrumentem, warto wyposażyć się w cały zestaw. Potrzebne będzie nam również etui, dzięki któremu przenoszenie kamertonów z miejsca na miejsce nie będzie większym problemem. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w przypadku osób, które świadczą usługi mobilne, na przykład w domu klienta. Kamertony muszą spełniać wszelkie standardy, aby ich uruchomienie przynosiło oczekiwane efekty, dlatego należy kupować je w sprawdzonych miejscach.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button