Uroda

Jak dbać o kosmetyki do makijażu?

Światło, wysokie temperatury, wilgotność – wszystkie te czynniki nie sprzyjają kolorowym kosmetykom do makijażu. Przechowywanie ich w niekorzystnych warunkach wpływa na ich efektywność i trwałość, a także bezpieczeństwo stosowania. Zobacz, jak zwiększyć żywotność kolorowych kosmetyków i jak prawidłowo o nie dbać.

Jak przechowywać kosmetyki do makijażu?

Wszystkie kosmetyki do makijażu powinny być odpowiednio przechowywane i użytkowane. Bardzo ważne jest, aby nie wystawiać ich na słońce, ponieważ pod wpływem wysokich temperatur zawarte w nich substancje będą się utleniać, jełczeć i tracić swoje właściwości. Uchroni je przed tym losem przechowywanie kolorowych kosmetyków z dala od światła – w zamkniętej szafce lub lodówce. Rekomendowane jest, aby kosmetyki do makijażu przechowywać w pomieszczeniach, w których temperatura nie przekracza 21 stopni Celsjusza. Chcąc przedłużyć trwałość preparatów na perfumeria.pl/collections/makijaz, warto wybierać kosmetyki do makijażu w opakowaniu z ciemnego szkła i szczelnie zamknięte.

Gdzie przechowywać makijażowe kosmetyki?

Najczęściej kosmetyki do makijażu przechowujemy w łazience, tak aby zawsze mieć je pod ręką. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. W tym domowym pomieszczeniu panuje wysoka temperatura i duża wilgotność powietrza, która nie służy i preparatom kolorowym i pielęgnacyjnym. Te kosmetyki najlepiej trzymać w szafie w sypialni, a część w lodówce.

Jak poprawnie używać kosmetyków?

Na trwałość kolorowych kosmetyków do makijażu niebagatelny wpływ ma również sposób użytkowania. Zaleca się, aby przed każdym użyciem preparatu umyć ręce, a sam kosmetyk nakładać specjalną szpatułką, gąbką, pędzelkiem, aplikatorem – akcesoria te należy utrzymywać w nienagannej czystości. Oprócz tego ważne jest, aby właściwie używać konkretnych kosmetyków np. aby maskara nie wysychała podczas malowania, nie można jej wyjmować i wkładać kilkakrotnie do aplikatora – pompuje to powietrze i przyspiesza wysychanie tuszu do rzęs. Jeśli chce się przedłużyć trwałość błyszczyka, dobrze jest zacząć malować usta od tzw. serca, czyli środka, a nie od kącików – dzięki temu uniknie się kilkukrotnego nabierania kosmetyku. Szminkę natomiast dobrze jest aplikować pędzelkiem, puder pędzlem, a nie puszkiem dołączonym do kosmetyku, do make-up oczu warto wykorzystywać gąbeczki do cieni.

Jak sprawdzić termin przydatności kosmetyków?

Dbanie o kosmetyki to również pilnowanie ich terminu przydatności. Jest to o tyle ważne, że z danych londyńskiej firmy Opiniuj Research wynika, że ponad 66% kobiet nie sprawdza daty ważności kolorowych kosmetyków. Używanie tych przeterminowanych negatywnie wpływa natomiast na cerę, a także utrudnia wykonanie make-up. Warto pamiętać, że zgodnie z unijnym prawem, jeśli ważność produktu jest dłuższa niż 30 dni, to producent nie ma obowiązku umieszczać informacji o dacie ważności. W większości przypadków kosmetyki do makijażu są przydatne do użytku od 3 do 5 lat.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button