Coś na ząb

Herbaty BIO – czyli jakie?

Polacy kochają herbatę i z tego też powodu towarzyszy im ona praktycznie podczas każdego posiłku. Pijemy ją chętnie o poranku, gdyż potrafi nas ona skutecznie pobudzić i dodać nam energii. Z kolei popołudniami, możemy się przy herbacie po prostu zrelaksować z ulubioną książką w ręku. Niemniej jednak powinniśmy zwracać uwagę na to, w jakie herbaty inwestujemy nasze pieniądze. Okazuje się bowiem, że coraz większą popularnością cieszą się herbaty BIO. Wbrew pozorom, wiele różni ich od tradycyjnych herbat z marketu. Wobec tego jakie to są wspomniane już herbaty?

Herbaty BIO – co kryje się pod tym pojęciem?

Herbaty BIO to bez wątpienia jeden z tych produktów, o którym robi się coraz głośniej. Niemniej jednak wiele osób nie ma pojęcia, co kryje się pod tą nazwą. Otóż jak możemy się domyślać, w przypadku herbat BIO mówimy o produkcie ekologicznym i w pełni organicznym, który całkowicie powstał ze składników naturalnych. Herbaty BIO posiadają również szereg stosownych certyfikatów, które potwierdzają ich zgodność z normami ekologicznymi. Produkty te przechodzą przez szereg, wyjątkowo restrykcyjnych testów i kontroli jakości. Producenci herbat BIO nie mogą wykorzystywać żadnych, sztucznych dodatków, aromatów, czy ulepszaczy smaku. Co więcej, rośliny herbaty muszą rosnąć na glebach organicznych, które są całkowicie wolne od jakichkolwiek zanieczyszczeń. Herbaty BIO to produkty starannie wyselekcjonowane, a można nawet powiedzieć, że prestiżowe.

Jakie cechy posiadają herbaty BIO?

Wspomniane już zostało, że herbaty BIO jak np. https://ecowybrane.pl/pl/menu/herbaty/herbaty-bio-4529 to produkty poddawane wyjątkowo surowej kontroli. Muszą więc one spełniać szereg, konkretnych cech, które wyróżniają je na tle innych. Można do nich zaliczyć:

  • herbaty BIO muszą być produktem naturalnym w co najmniej 95%;
  • produkcja herbat BIO nie może szkodzić środowisku;
  • herbaty BIO nie mogą zawierać pestycydów;
  • herbaty BIO rosną na glebach wolnych od zanieczyszczeń;
  • herbaty BIO nie zawierają ukrytych składników chemicznych.

Dlaczego herbaty BIO są zwykle droższe?

Herbaty BIO wyróżniają się nieco wyższą ceną, niż herbaty tradycyjne. Niemniej jednak wynika to z prostego faktu. Takie produkty nie powstają na masową skalę, a co więcej ich wytworzenie wymaga znacznie większych nakładów finansowych. Automatycznie, skutkuje to znacznie wyższą ceną produktu finalnego. Nie powinno nas to jednak dziwić, gdyż jak zostało to już wspomniane, herbaty BIO są produktem dość prestiżowym i wyjątkowym, a dodatkowo wyróżniają się głębokim smakiem i aromatem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button