Czas wolny

Decoupage – hobby dla każdego!

Decoupage to wspaniałe hobby – nie tylko dla tych uzdolnionych plastycznie, ale dla wszystkich, którzy lubią otaczać się ładnymi przedmiotami. Pudełka czy zawieszki ozdobione metodą decoupage mogą być również doskonałym pomysłem na prezent.

Decoupage to hobby, które można wykonywać samodzielnie, lub może być ono świetnym pretekstem do spędzenia czasu z dziećmi czy z koleżankami.

Jak zacząć swoją przygodę z decoupage?

W pierwszej kolejności trzeba nabyć odpowiednie rzeczy. Najważniejsze będą przedmioty z drewna, szkła lub metalu, które chcemy ozdobić. Na początek warto wybrać proste drewniane pudełka lub zawieszki – dostępne są one obecnie w wielu sklepach z artykułami papierniczymi. Trzeba zaopatrzyć się również w serwetki z motywami – takimi, które najbardziej przypadną nam do gustu, klej do decoupage’u, lakier do drewna, farba akrylowa w jasnym kolorze, a także płaskie pędzelki (z włosia syntetycznego).

Zrobiliśmy zakupy, teraz czas na robotę! Najpierw trzeba przygotować powierzchnię do dekoracji – drewnianą powierzchnię przetrzyj koniecznie papierem ściernym aż do gładkości. Następnie wytnij motyw z serwetki, którym chcesz ozdobić swój drewniany przedmiot. Potem przyłóż wycięty wzór do powierzchni przedmiotu i nałóż ciekną warstwę kleju, bardzo przy tym uważając. Kiedy klej już wyschnie, przedmiot należy pokryć kilkoma warstwami lakieru – dzięki temu motyw będzie wyglądał niemalże jak namalowany.

I gotowe – możesz cieszyć własnoręcznie zrobioną ozdobą!

Sklep z przyrządami do decoupage’u

W sklepie internetowym zielonekoty.pl możesz zaopatrzyć się w przyrządy niezbędne do decoupage’u, a także do scrapbookingu – czyli dekorowania albumów, kartek okolicznościowych czy zaproszeń.

Można kupić tam przedmioty na różne okazje – np. bombki, które można ozdobić świątecznymi motywami.

W sklepie tym jest szeroki wybór papieru ze wzorami, którym możesz ozdabiać przedmioty – dostępne są przeróżne wzory roślinne czy z udziałem zwierząt, a także wzory dostosowane do pór roku, świąt itp. Na stronie możesz zaopatrzyć się również w niezbędne kleje i lakiery. Słowem – masz tu wszystko, co do decoupage’u potrzebne!

Gdy chcesz zrobić sobie jakiś ładny przedmiot lub obdarować innych kreatywnym prezentem – koniecznie wejdź na stronę https://zielonekoty.pl/ i zapoznaj się z ofertą sklepu.

Podsumowanie

Decoupage to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu – dla starych i młodych, kobiet i mężczyzn, dorosłych i dzieci, zapracowanych i tych nie. Decoupage pozwala się skupić na określonej czynności. Daje przy tym wiele satysfakcji – w końcu przedmioty wykonane techniką decoupage są bez wątpienia przepiękne.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button