Zdrowie i Uroda

Cudowny i wszechstronny zabieg czy zwykła moda? Wszystko co powinnaś wiedzieć o karboksyterapii

Kosmetologia estetyczna nieustannie się rozwija, oferując kobietom coraz to nowsze zabiegi. Ich celem jest z reguły walka z problemami i niedoskonałościami skóry, takimi jak chociażby cellulit, rozstępy, cienie pod oczami, a nawet wypadanie włosów. Do procedur, które ostatnio stały się w tym zakresie bardzo popularne, zalicza się z pewnością karboksyterapia. Czy faktycznie jest to zabieg godny uwagi, czy może raczej to zwykła moda? W poniższym artykule podpowiadamy, co powinnaś wiedzieć o karboksyterapii. Czytaj dalej i dowiedz się, czy to zabieg dla Ciebie.

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia to nowoczesny zabieg o wszechstronnym działaniu, który nazywa się także odmładzaniem skóry za pomocą dwutlenku węgla, czyli CO2. Procedura polega na wstrzykiwaniu w skórę niewielkich dawek CO2. W rezultacie powoduje to rozszerzenie naczyń krwionośnych i przyspiesza tworzenie się nowych ich sieci. Podanie dwutlenku węgla sprawia również, że zwiększa się przepływ krwi, co korzystnie wpływa na transport tlenu i substancji odżywczych w organizmie. Co ciekawe, karboksyterapia poprawia też mikrokrążenie i pomaga rozbić znajdujące się w skórze złogi tłuszczowe.

Zabieg karboksyterapii przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które precyzyjnie wprowadza pod skórę dwutlenek węgla. Sama procedura jest bezpieczna i dla większości osób praktycznie bezbolesna – jedynie przez krótką chwilę może pojawić się dyskomfort związany z wprowadzeniem substancji pod skórę.

Na czym polega fenomen karboksyterapii?

Dlaczego karboksyterapia stała się tak popularna? Wynika to przede wszystkim z tego, w jaki sposób wpływa na ciało. Zabieg wspomaga bowiem procesy produkcji kolagenu i elastyny. Korzystnie wpływa też na rozbudowę naczyń krwionośnych. Pozwala dzięki temu uzyskać oczekiwane efekty w stosunkowo krótkim czasie. Jest też w dużej mierze wszechstronny, czemu przyjrzymy się bliżej już za moment.

Komu poleca się karboksyterapię?

Karboksyterapię uważa się za zabieg nie tylko nowoczesny, ale także wszechstronny. Co ciekawe, procedurę można wykonać na różnych partiach ciała, w tym na twarzy, głowie, ramionach, dłoniach, udach, łydkach, pośladkach, brzuchu czy plecach. Może dawać więc różne efekty i wspomaga walkę z różnymi defektami skóry. Poleca się ją m.in. osobom, które chcą pozbyć się cellulitu – wprowadzony pod skórę gaz rozbija bowiem komórki tłuszczowe. Zabieg może być także bardzo pomocny przy redukcji rozstępów. Chętnie sięgają po niego również osoby, które borykają się z uporczywymi cieniami pod oczami lub wypadaniem włosów.

Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na karboksyterapię?

Karboksyterapia z reguły pozwala uzyskać zamierzone efekty szybko, ale nie natychmiast. Z tego względu zabiegi wykonuje się w seriach co 7-14 dni. Oczywiście procedura – jak każda inna – ma pewne przeciwwskazania, z którymi bezwzględnie należy się zapoznać. Wszystkie wątpliwości, a także oczekiwania warto omówić w tym przypadku ze specjalistą. Wybierając miejsce wykonania zabiegu, postaw na sprawdzony salon o dobrych opiniach – do takich należy np. zlokalizowany w wielu dużych miastach LaserDelux.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button