LifestyleZdrowie

Zioła na sen i uspokojenie – dlaczego warto po nie sięgać?

Kondycja psychiczna to stan umysłu, który polega na spokoju, braku konfliktów wewnętrznych i równowadze. Trudno jest jednak utrzymać ten stan w świecie, który ciągle generuje stres, presję i nadmiar bodźców. Społeczeństwo próbuje szukać sposobów na złagodzenie nerwów i poprawienie swojego samopoczucia. Jedną z najbardziej naturalnych i skutecznych metod są zioła na sen i uspokojenie. Dlaczego warto je stosować i jakich efektów można się spodziewać?

Dlaczego o psychikę warto dbać z wyprzedzeniem? 

Ludzka psychika i podświadomość działają na zasadzie układu zamkniętego. Jest to również sfera, która nie daje fizycznego bólu i w początkowym okresie nie manifestuje swojego gorszego stanu. Brak snu, przemęczenie oraz nieumiejętność radzenia sobie ze stresem sprawiają, że zaczyna pojawiać się nerwowość i rozdrażnienie. Te z kolei powoli i niezauważalnie powodują coraz większe napięcie, które w efekcie bardzo często prowadzi do zaburzeń nerwicowych i ataków paniki. Dzieje się to szczególnie w sytuacjach, w których emocje nie mają ujścia i są kumulowane. Brak odpowiedniej jakości snu potęguje napięcie, które z kolei powoduje problemy z zaśnięciem – koło się zamyka.

Zioła na uspokojenie – przed czym mogą uchronić? 

Wspomniane już ataki paniki są niczym innym jak reakcją obronną podświadomości na nadmiar stresu i presji. Jest to o tyle nieprzewidywalny mechanizm, że nie uruchamia się on w stresującej sytuacji, lecz z opóźnieniem. Przykładowo – duży stres sprzed tygodnia może wywołać niespodziewany atak paniki podczas zwykłego oglądania telewizji, nawet kiedy jest się w tym momencie zrelaksowanym. To często powoduje zmieszanie i jeszcze większy strach, ponieważ osoby, które tego doświadczają nie rozumieją co się z nimi dzieje. Ważne jest zatem, aby dać umysłowi oddech. Nawet kilkanaście minut relaksu i spokoju potrafi zregenerować ścieżki neuronowe i obniżyć poziom wytwarzanego kortyzolu. Zioła na sen i uspokojenie to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o stan swojej psychiki i uniknąć poważnych zaburzeń nerwicowych.

Dlaczego zioła na uspokojenie to dobre rozwiązanie?

Zioła na sen i uspokojenie takie jak np. rumianek, melisa, szyszki chmielu, lawenda czy kozłek lekarski są znane od wielu lat. Można je kupić na stronie https://mojazielarnia.pl/62-ziola-na-sen-i-uspokojenie. Są to naturalne środki, które nie uzależniają i nie powodują zawirowań w gospodarce chemicznej mózgu, zwłaszcza jeżeli chodzi o dopaminę. Ich zadaniem jest subtelne uspokojenie nerwów i pomoc w zaśnięciu. Rumianek to zioło, które można podawać nawet niemowlakom – rozgrzewa, uspokaja i pomaga w zasypianiu. Melisa z kolei jest jednym z najbardziej popularnych naturalnych środków na uspokojenie. Picie herbaty z melisy działa rozluźniająco i koi napięcie nerwowe. Z kolei waleriana (kozłek lekarski) oprócz walorów uspokajających wykazuje właściwości przeciwbólowe i rozkurczowe. Wypicie naparów z ziół przed snem, nie tylko przyśpieszy zaśnięcie, ale również poprawi jakość snu we wszystkich jego fazach.

Zioła na uspokojenie mają przewagę nad środkami farmakologicznymi, ponieważ są w pełni naturalne i nie uzależniają. Warto stosować je, aby dać nerwom i umysłowi chwilę wytchnienia. Regularne ich stosowanie w połączeniu np. z medytacją i relaksacją mogą w znaczący sposób uodpornić na stres. Jest to działanie permanentne, które w przeciwieństwie do leków nie przestanie działać w sytuacji zaprzestania ich przyjmowania.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button