Uroda

Metoda żelowa, lakiery tytanowe, manicure hybrydowy – jaką metodę wybrać?

Spełnienie marzenia o pięknych paznokciach wiąże się z trudnymi wyborami. Wzór, kolor, i… metoda! Wbrew pozorom opcji jest wiele, a decyzja może sprawić trudność zwłaszcza osobom oczekującym na pierwszą wizytę u manicurzystki. Jakie istnieją metody, na czym polegają i jakie posiadają możliwości?

Metody manicure – żele, tytan i hybryda

Manicure to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów upiększających. Oprócz malowania paznokcia, manicurzystki zajmują się pielęgnacją płytki i skórek. Jego odpowiednikiem jest pedicure, przeprowadzany na paznokciach u stóp. Istnieje wiele sposobów, które wiążą się z przeprowadzeniem zabiegu, a każdy z nich posiada zupełnie odmienną specyfikację użytych produktów. Najpopularniejszymi metodami są:

  • metoda żelowa,
  • metoda tytanowa,
  • metoda hybrydowa.

Stosowane są zarówno w manicure, jak i w pedicure.

Manicure żelowy

Metoda żelowa to idealne rozwiązanie na łamliwą i słabą płytkę paznokcia. Polega na przedłużeniu i wzmocnieniu płytki za pomocą żelu, który następnie utwardzany jest pod lampą UV. Żele UV występują na rynku w szerokiej gamie kolorystycznej o różnym natężeniu koloru – wiele propozycji oferuje rzeszowski sklep Vanilla.

Decydując się na manicure żelowy, należy zwrócić uwagę na sposób jego wykonania. Bardzo krótkie płytki paznokcia wymagają wcześniejszego naklejenia pewnej cienkiej nadbudowy, czyli tipsa, którego powierzchnia następnie jest malowana żelem. Jeżeli paznokieć jest standardowej długości, najczęściej stosuje się metodę przedłużania na specjalnym szablonie. Tak przygotowane przedłużenie wykańcza się za pomocą frezarki i pilnika, aby uzyskać wybrany kształt. Jest to jedna z głównych zalet tego typu manicure, gdyż pozwala na dowolność względem piłowania kształtu. Przedłużenie żelowe możemy uformować w nawet najbardziej szalony sposób.

Usuwanie manicure żelowego wiąże się z użyciem frezarki. Jest to czynność wymagająca dużego skupienia i precyzji ze względu na bezpieczeństwo płytki paznokcia – łatwo ją w tym przypadku uszkodzić. Z tego powodu zdarza się, że żelu nie usuwa się z płytki całkowicie. Nie przeszkadza to jednak w wykonaniu kolejnego zabiegu manicure za pomocą nałożenia nowej warstwy.

Manicure tytanowy

Ta metoda jest z pewnością wyjątkowa w porównaniu z innymi w tym zestawieniu. Nie opiera się na utwardzaniu lampą UV, lecz dwutlenkiem tytanu. W świecie manicure występuje on w postaci białego proszku, w którym zanurza się paznokieć pokryty wcześniej bazą.

Manicure hybrydowy

Dla osób ceniących sobie tradycyjne metody – hybrydy opierają swoje działanie na utwardzeniu każdej warstwy lakieru lampą UV. Sama nazwa wskazuje na połączenie właściwości tradycyjnego lakieru ze sposobem żelowym, z którego czerpie element utwardzania. Często stosowany w zaciszu domowym, manicure hybrydowy podbił serca wielu użytkowniczek.

Aby manicure wykonać prawidłowo, należy pamiętać o użyciu wszystkich niezbędnych elementów w odpowiedniej kolejności. Najpierw baza. Kolejny jest wybrany lakier, wszelkie wzory czy naklejki. Na samym końcu należy pomalować płytkę top coatem. Każdą z warstw należy utwardzić pod lampą UV lub UV LED. Paznokcie upiększone metodą hybrydową wykazują się trwałością sięgającą nawet 3 tygodnie. Dla porównania, manicure klasyczny odpryskuje zazwyczaj już po 4 dniach.

Dla każdego coś dobrego

Wielość sposobów sprawia, że każda osoba pragnąca upiększyć swoje dłonie, znajdzie coś dla siebie. Czy to u specjalisty manicurzysty, czy we własnym domu. Grunt to poszukiwanie i wypróbowanie nowych metod, aby przekonać się co działa najlepiej!

wykonywane są z przyjaznych środowisku produktów i są całkowicie wegańskie.

Manicure tytanowy to jeden z najkorzystniejszych sposobów na piękne paznokcie. Oprócz wybranego koloru czy wzoru, zapobiega żółknięciu i rozwarstwianiu wzmacniając płytkę w niezbędne witaminy B5, D3, A i E. Dodatkowo – nie dość, że łatwy w aplikacji, to także łatwy w zdjęciu! Aby zdjąć z paznokcia manicure tytanowy, wystarczy użycie frezarki lub acetonu (po spiłowaniu warstwy tytanowej).

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button