Czas wolnyZdrowie i Uroda

SPA w Ustroniu – dlaczego warto wybrać się na weekend do SPA?

Współczesne tempo życia jest szalone, a SPA to miejsce, w którym można odpocząć i zregenerować umysł i ciało. Przed wyjazdem warto się przygotować, aby jak najlepiej wykorzystać swój pobyt. Wyjazd w góry na weekend to świetny sposób na relaks. Chłodny klimat i piękna, zdrowa przyroda sprawiają, że górskie środowisko jest idealne na uzdrowiska. Pracownicy spa są wykwalifikowani, a podróżujący w parach lub w pojedynkę zazwyczaj decydują się na wyjazd, aby odpocząć i odzyskać wewnętrzny spokój i równowagę. Dlaczego nie sprawdzić, dlaczego pójście do spa to dobry pomysł?

Wczasy odchudzające

Ludzie zawsze szukają sposobów na poprawę swojego zdrowia i dobrego samopoczucia, a centra odnowy biologicznej stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Ludzie wychodzą z ciekawości, a także z nadzieją, że SPA pomoże im przezwyciężyć codzienne stresy i problemy. Nie wszyscy wiedzą, co właściwie oznacza SPA; oto wyjaśnienie, czym jest SPA i czego możesz się spodziewać, jeśli skorzystasz z tego miejsca.

Spa ustroń

SPA co to właściwie znaczy?

Rzymianie i Grecy byli znani z budowania łaźni i basenów w przestrzeni publicznej, zwanych termami. Te termy były w rzeczywistości centrami rozrywki, a nie tylko łaźniami i basenami. Starożytni przyjęli założenie, że wody termalne mają pozytywny wpływ na organizm człowieka, dlatego SPA mogło pierwotnie być skrótem łacińskiej frazy sanus per aquam, czyli zdrowo przez wodę.

Hotel ustroń

W prowincji Liège w Belgii znajduje się miasto Spa. Dobrze położone w górskiej dolinie Spa słynie z leczniczych gorących źródeł, które pochodzą z czasów Cesarstwa Rzymskiego. Być może stąd wzięło się słowo SPA, bo to właśnie w tym mieście słynęły źródła termalne.

Obecnie w salonach SPA klienci mogą skorzystać z szerokiej gamy usług pielęgnacyjnych, kosmetycznych i terapeutycznych. Salony te oferują relaksującą atmosferę oraz wiele różnych masaży, peelingów i depilacji, a także zabiegów na twarz, takich jak mikrodermabrazja i makijaż permanentny.

Turnusy rehabilitacyjne

SPA i jego rodzaje

Branża SPA rozrosła się w Polsce na tyle, że obecnie istnieje wiele różnych sposobów w jaki możemy z nich korzystać, jednym z rodzajów jest Day SPA. W tej strefie SPA nie ma możliwości pobytu z noclegiem. Jest to po prostu wydzielone miejsce na zabiegi SPA najczęściej sąsiadujące z takimi miejscami jak kompleksy sportowo-rekreacyjne, gabinety kosmetyczne i kluby fitness. Strefa przeznaczona jest dla osób przebywających kilka godzin, ale często te osoby wykupują abonament i wracają regularnie na zabiegi.

Wczasy odchudzające

Niektóre Spa oferują więcej niż tylko zabiegi na ciało i twarz. Są uważane za Resort Spa i oferują dodatkowe atrakcje dla klientów. Obiekty te często mają miejsce do uprawiania wielu sportów, a także zajęć dla dzieci, więc jeśli podróżujesz z rodziną, dobrym rozwiązaniem jest wybór tego Spa.

Zabiegi lecznicze oferowane są również w uzdrowiskach i hotelach tak zwanych obiektach MEDICAL SPA. W gabinetach SPA zatrudnieni są lekarze, pielęgniarki i dietetycy, którzy zapewniają swoim klientom nie tylko zabiegi upiększające, ale także zdrowotne i lecznicze. Pacjenci mogą uczestniczyć w fizykoterapii, laseroterapii, elektrostymulacji, a nawet w odkryciach chirurgii i dermatologii estetycznej.

Wczasy odchudzające

Takim obiektem może właśnie być hotel Mazowsze MEDI-SPA to doskonały wybór dla osób, które pragną ciszy i spokoju lub chcą oderwać się od zgiełku miasta. Hotel położony jest na obrzeżach Ustronia, oferując wytchnienie od codziennych obowiązków i zgiełku. Ten hotel jest również doskonałym wyborem dla par lub grup przyjaciół szukających samotności lub po prostu chcących spędzić trochę czasu w spokoju.

Wczasy odchudzające

Hotel w Ustroniu – wyjątkowy weekend w SPA

Mazowsze MEDI-SPA to hotel w Ustroniu. Jest to miejsce, w którym można nie tylko lepiej wyglądać, ale także wzmocnić się fizycznie i psychicznie oraz zrelaksować. Basen przeznaczony jest głównie dla gości hotelowych a od dawna wiadomo, że pływanie wymaga skupienia się na powtarzalnych ruchach i może całkowicie odsunąć Cię od innych rzeczy, które dzieją się wokół Ciebie. Obiekt SPA oferuje zabiegi, które pomogą Ci się zrelaksować i wzmocnić, w której możesz odmłodzić się zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button