Lifestyle

Pierwszy trening na siłowni – jak się przygotować?

Rozpoczynając swoją przygodę z siłownią, warto się odpowiednio przygotować. Decyzja o kupnie karnetu u niektórych osób jest spontaniczna, u innych z kolei wynika z konsekwentnego realizowania planu dotyczącego zmiany trybu życia. Niezależnie od tego, jaki jest nasz cel treningowy, przed pierwszą wizytą na siłowni powinniśmy się odpowiednio przygotować. W jaki sposób? Podpowiadamy.

Pierwszy trening na siłowni  – z trenerem czy bez?

Pierwszy trening na siłowni można wykonać samodzielnie lub z trenerem personalnym. Warto zastanowić się, która opcja bardziej nam odpowiada. Wiele osób decyduje się na to, aby przynajmniej podczas pierwszych wizyt na siłowni towarzyszył im doświadczonym specjalista, który dobierze trening dostosowany do ich potrzeb i pokaże, w jaki sposób poprawnie wykonywać ćwiczenia, a także obsługiwać poszczególne przyrządy. Jeżeli jednak nie chcemy korzystać z pomocy trenera personalnego, podczas pierwszej wizyty na siłowni warto poprosić o pewne wskazówki czy wytłumaczenie, w jaki sposób obsługuje się urządzenia trenera, który znajduje się na miejscu.

Jaki strój wybrać na pierwszy trening na siłowni?

Kolejny, bardzo ważny element, który wymaga przygotowania przed pierwszym treningiem na siłowni to ubiór. Podczas ćwiczeń powinniśmy nosić ubrania, które z jednej strony są elastyczne, z drugiej jednak nie prześwitują. Muszą również właściwie odprowadzać wilgoć i szybko schnąć. Kobiety najczęściej sięgają po topy sportowe Nessi Sportswear oraz legginsy. W kontekście ćwiczeń na siłowni należy przemyśleć również dobór właściwej bielizny. Mowa tutaj głównie o staniku sportowym, który zapewnia odpowiednie podtrzymanie biustu.

Strój, który wybierzemy, powinien być komfortowy, aby wygodnie nam się w nim ćwiczyło. Bardzo istotny jest również jego design, abyśmy czuły się w nim dobrze. Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę, wybierając się na siłownię, są buty. Postawmy na obuwie sportowe dostosowane do rodzaju ćwiczeń, które zamierzamy wykonywać. W większości przypadków w tym miejscu nie sprawdzą się standardowe trampki, ponieważ nie zapewniają właściwej amortyzacji i podtrzymania stopy.

Co zabrać ze sobą na siłownię?

Pakując torbę na siłownię, powinniśmy pomyśleć o stroju, w jaki się przebierzemy na miejscu. Weźmy ze sobą więc legginsy, obuwie, a także wygodny top. Niektóre osoby na siłowni noszą też bluzy sportowe. Nie zapomnijmy zabrać ze sobą ręcznika. Za każdym razem, kiedy chcemy wykonywać ćwiczenia na macie lub ławeczce, warto wcześniej położyć na nich swój ręcznik. Jeżeli zamierzamy słuchać muzyki, pamiętajmy o telefonie, a także słuchawkach. Przydatna może być również opaska sportowa, która liczy kalorie, puls czy przemierzony dystans. Niezbędnym elementem w naszej torbie na pierwszy trening na siłownię będzie też woda.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button