Uroda

Pęsety do stylizacji rzęs – czym kierować się przy wyborze?

Pęsety do stylizacji rzęs są niezbędnymi narzędziami w pracy stylistek rzęs. Nieodpowiednio wybrana może utrudniać pracę, która jest dość wymagająca. Aplikacja rzęs wymaga ogromnej precyzji i skupienia. Nietrudno podczas pracy o błędy. Dobrze dobrana pęseta do rzęs sprawi, że praca stylistki jest łatwiejsza, przyjemniejsza i bardziej precyzyjna. Co przekłada się na efektywność, a tym samym zadowolenie klientek. Warto więc poznać rodzaje pęset i wybrać odpowiednie.

Pęsety do stylizacji rzęs – rodzaje

Rodzaje pęset do rzęs dzielą się ze względu na przeznaczenie, a także metodę, którą będzie się przedłużało rzęsy. Są to:

  • pęsety z antystatyczną powłoką,
  • pęsety ze stali nierdzewnej,
  • pęsety przeznaczone do bardzo cienkich rzęs,
  • pęsety zakrzywione – stosowane do oddzielania rzęs,
  • pęsety jednostykowe – nadają się do wykonywania wachlarzy i przedłużania metodą drapaną,
  • pęsety dwustykowe – sprawdzą się w metodzie drapanej i bujanej,
  • pęsety do tworzenia wachlarzy,
  • pęsety przeznaczone do wykonywania metody objętościowej,
  • zestawy peset przeznaczonych do wykonywania przedłużania metodą Volume,

Pęsety do rzęs mogą mieć różne stopnie zakrzywienia. Warto posługiwać się kilkoma, aby stwierdzić, którą najlepiej trzyma się w dłoni.

Po czym rozpoznać dobre pęsety do rzęs?

Dobre pęsety do rzęs to takie, które nie sprawiają problemów podczas pracy. Wybór konkretnej, odpowiedniej dla siebie powinien być indywidualny. Jednak istnieją pewne wspólne cechy, które mogą mieć wpływ na efektywną pracę przy użyciu pęsety. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, czy narzędzie dobrze leży w dłoni. Istotnym elementem pęsety do stylizacji rzęs jest jej styk. Przy dociskaniu nie powinno być żadnych szczelin, natomiast chwytane rzęsy nie powinny umykać. Równie istotny jest zacisk pęsety. Im lżejszy, tym lepiej służy wykonywanej pracy. Kilkugodzinna praca wymagająca mocnego zaciskania niezliczoną ilość razy męczy dłonie, co niestety wpływa na precyzyjność. Warto też pamiętać o regularnym oczyszczaniu pęset i odpowiednim przechowywaniu. Dzięki temu narzędzia będą służyły przez długi czas.

Gdzie warto kupić pęsety do stylizacji rzęs?

Pęsety do stylizacji rzęs warto kupić w sklepach, które posiadają profesjonalne narzędzia potrzebne w pracy stylistki rzęs. Jest to najbezpieczniejsza opcja zakupu, dzięki czemu można mieć pewność, że narzędzia są wysokiej jakości. Profesjonalne narzędzia niezbędne w pracy stylistki takie jak pęsety do rzęs znajdują się na stronie WonderLashes. Można również zakupić tam inne produkty potrzebne nie tylko do pracy jako stylistka rzęs, ale także jako stylistka brwi. Firma posiada w swojej ofercie również szkolenia kierowane do stylistek, poprzez co można udoskonalić swoje umiejętności i wiedzę.

Decydując się na zakup produktów i narzędzi przeznaczonych do stylizacji rzęs, takich jak pęsety do rzęs, warto sugerować się cechami, jakie powinny posiadać. Są to lekkość, jakość materiału i precyzyjność. Profesjonalne sklepy są wyposażone w wysokiej jakości narzędzia, dlatego tylko w takich miejscach należy dokonać zakupu, aby móc wykonywać swoją pracę profesjonalnie i precyzyjnie.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button