UrodaZdrowie i Uroda

Naturalne kosmetyki do włosów

Można je zrobić w domu lub kupić gotowe od sprawdzonych producentów. Naturalne kosmetyki do włosów, szampony, maski, odżywki czy wcierki. Wszystkie bez chemii i szkodliwych konserwantów. Pomagające na wszelkie dolegliwości, a nie jak inne kosmetyki, maskujące i tak naprawdę zaogniające problem. Jak je zrobić w domu? Jak rozpoznać na sklepowej półce?

Naturalne kosmetyki do włosów- zrób to sama

Złota zasada brzmi ,,im bardziej naturalne, tym tańsze!”- tak jest! Naturalna pielęgnacja jest nie tylko bardzo tania, ale także daje najlepsze efekty. Chociaż w przypadku kosmetyków pozbawionych chemii na efekt musimy poczekać dłużej, a pielęgnacja wymaga od nas determinacji i systematyczności, to naprawdę warto. Wszystko czego potrzebujesz do stworzenia szamponów, odżywek, czy masek do włosów, możliwe, że masz już w domu.

  • Naturalne szampony

Do naturalnych sposobów mycia włosów należą między innymi piorące orzechy. Nie mają zapachu, świetnie oczyszczają skórę głowy i w przeciwieństwie do innych roślin piorących, pienią się. Świetnym rozwiązaniem będzie również napar z zioła mydelnicy lekarskiej, czy pokrzywy. Zioła świetnie oczyszczają i tonizują skórę głowy.

  •  Naturalnie odżywki do włosów

Aby zaopatrzyć się w naturalne odżywki do włosów wcale nie musimy czasem wydawać dużych pieniędzy. Doskonale znany większości kisiel z siemienia lnianego pięknie nawilża włosy i nadaje się do codziennej pielęgnacji. Łopian czy pokrzywa zaradzą na problem z łupieżem jako odżywki – wcierki. Natomiast kozieradka zniweluje wypadanie włosów i przyspieszy ich wzrost.

  • Naturalne maski do włosów

Jeśli zależy nam na głębokim odżywieniu, również z pomocą przychodzą dary natury. Oliwa z oliwek w połączeniu z miodem, śmietaną i żelem lnianym pięknie odżywi, oraz wygładzi włosy, dodatkowo miód nada im wyjątkowego blasku. Kluczem do sukcesu jest zachowana równowaga składników. Dodatkowo taką ,,maską” może być zwykłe chociaż raz w tygodniu olejowanie włosów. Nie musi a nawet nie powinien być to wymyślny olej z drogerii. Zwykły olej sezamowy, winogronowy, lniany czy oliwa, świetnie się do tego nada.

Matka natura wie co dobre

Chociaż im bardziej naturalny skład, tym na efekty trzeba czekać dłużej, to warto. Naturalne kosmetyki do włosów mają na celu pozbyć się naszego problemu z włosami, a nie go zamaskować, jak dzieje się w przypadku większości sztucznych kosmetyków. Ponadto ich koszt jest dużo niższy, a czasem możemy znaleźć je w domu, co jeszcze dodatkowo przemawia na ich korzyść. Dlatego warto rozważyć, czy nie lepiej oddać swoje włosy naturze i zrezygnować z preparatów o szkodliwym składzie. 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button