Moda

Mitenki – idealne rękawiczki na jesień!

Stanowczo zdążyliśmy już w pełni poczuć jesienny klimat! Zimne poranki, deszczowe dni czy podmuch chłodnego wiatru na karku. Gdy nastaje jesień, przypominamy sobie o przygotowaniu naszej garderoby na coraz to zimniejsze dni. Ciepłe swetry, czapki, płaszcze, nieprzemakalne buty, jednak czegoś tutaj nie brakuje? Oczywiście nie możemy zapomnieć o rękawiczkach! Ale pamiętaj, żeby wybrać ich odpowiedni rodzaj na tą jesienną szarugę. Mitenki to najlepszy model rękawiczek, jaki możesz nosić w czasie jesieni. Dlaczego są one tak fajnym rozwiązaniem oraz komu sprawdzą się na co dzień, dowiesz się już zaraz!

Jak wyglądają mitenki?

Najprościej mówiąc jest to rodzaj rękawiczek, w których nie ma materiału na palcach. Ich długość może być różna w zależności od tego, jaki model wybierzesz. Niekiedy zakrywają ona sam nadgarstek, a innym razem sięgają do połowy przedramienia. W przypadku długości materiału na palcach bywa podobnie, czasami zakrywają one wyłącznie kostki, a niekiedy sięgają do połowy palców. Mitenki mogą również różnić się materiałem wykonania, kolorem oraz wzorem. Sprawdzają się one bardzo dobrze jako element wprowadzający kolor do klasycznej stylizacji. Bardzo często w czasie jesieni wybieramy ciemne buty oraz płaszcze, a tak proste dodatki jak rękawiczki, mogą ożywić nasz strój.

Komu sprawdzą się rękawiczki mitenki?

Jak dobrze wiemy każdy z nas ma inny gust oraz preferencje względem ubrań, dlatego też nie każda część garderoby przypadnie do gustu każdej osobie. Mitenki to rodzaj rękawiczek, który szczególnie spodoba się osobom, które oczekują dużej swobody ruchu oraz jednocześnie zapewnienia komfortu i ciepła. Dzięki odsłonięciu palców nic nie krępuje naszych ruchów, natomiast zasłonięcie pozostałej części dłoni zapewnia nam ciepło porównywalne do zwykłych rękawiczek.

Rozwiązanie to może okazać się bardzo korzystne dla kierowców. Odkryte palce sprawiają, że możemy prawidłowo trzymać kierownicę, a przy tym nie marznąć, kiedy o poranku wyjeżdżamy do pracy. To również ciekawa opcja dla rodziców małych dzieci, przy których trzeba mieć dużą swobodę ruchu oraz szybką reakcję. Oprócz tego z mitenek ucieszą się z pewnością fani miejskiej jazdy rowerem oraz długich wieczornych spacerów. Rękawiczki te zapewniają pełny komfort oraz ogrzanie rąk nawet przy długim noszeniu.

Uwielbiasz oryginalny styl oraz nietuzinkowe ubrania? Mitenki należą do właśnie tego typu odzieży! Najczęściej pochodzą one z produkcji handmade, co oznacza, że są tworzone ręcznie. Bardzo często powstają na drutach, a do ich produkcji stosowane jest świetnej jakości włóczka.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button